Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

I co - czytałbyś posty FM na smartfonie? W dodatku pisał? Ja nie. Może jestem za stary. Może w końcu sięgnę po okulary (tak - starcze porażenie akomodacji mnie dopada ;) ). Może mam niewytrenowane kciuki jak młodzi. Nie mówię, że nie mam aplikacji na słuchawce. Bank, pogoda, nawet emalie (raczej tylko czytanie). Nawet dłuższe SMS-y na poprzedniej słuchawce wolałem pisać z kompa, bo miała do tego soft.

 

Sęk w tym, że gdyby FM faktycznie zrobiło poprawną i płynnie działającą aplikację na nowoczesne gadżety to myślę, że częściej bym zaglądał tak jak i na inne portale ale to tylko ze wzgl na to że po prostu czasem w pracy nie mam co robić więc i z nudów włażę na te czy tamte aplikacje z teleofona :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się temu bankowi trzyliterowemu, czy jakiemukolwiek innemu, bo ilość potencjalnych klientów jest spora, a dużo łatwiej im chyba wejść z placówką do UK niż bankowi z UK bawić się w zabezpieczenia na nieruchomości w Polsce.

 

Hmm, jeszcze może nadzieja być w tym, że co niektóre banki łączą się i tworzą jakąś nową hybrydę z oddziałami na całym świecie więc może tam coś wypali. Nie wiem, na razie odpuszczam temat żeby bez sensu się nie stresować. Przyjadę do kraju to odwiedzę osobiście kilka z nich i zobaczę co mi za kit wcisną.

 

 

Co do zmiany dochodów - tego rekomendacja nie ujmuje. Wniosek - zatrudnij się w Polsce na miesiąc (kolega z działalnością niech Cię zatrudni, a Ty mu zapłać za przysługę), podpisz umowę kredytową w PLN i masz spokój.

 

Przyznam, że to nie przyszło mi do głowy. Warte rozpatrzenia. Dzięki Frankai za podpowiedź. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii technologicznej to FM jest 10 lat do tyłu, zresztą oni chyba to olali zupełnie, wysłałem im 2 lata temu zgłoszenie o jakimś tam błędzie i nadal istnieje :)

 

Tak jak Frankai rzekł, pewnie poobcinali etaty informatykom i zostawili to jakimś łebkom na praktykach. Zapchali forum durnymi pstrokatymi reklamami przez co ładuje się trzy razy wolniej a pewnie kasa z tego tytułu idzie do jakichś spasionych managierów z samej góry, którzy generalnie mają w d... opcje dalszego rozwoju forum ponieważ i tak przynosi im zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam pytanie - ponieważ chcemy zamontowac pompę ciepła z odwiertami pionowymi, [domek pow. użytk. 150m2, pow. po podłodze 205m2, podłogówka na całości], sprawdziłam oferty z Wrocławia:

 

1) pompa ciepła Niebe PC 8KW wraz odwiertami 56tys. PLN, rekuperacja z chłodnicą geotermalną 24 tys. PLN, ogrzewanie podłogowe 18tys.

 

2) pompa ciepła AlphaInnoTec 8KW wraz z odwiertami 58 tys., rekuperacja z chłodnicą 31 tys., ogrzewanie podłogowe 22 tys.

 

Czy nie wydaje się wam troche to zawyżone? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy masz gaz ziemny? jesli tak to zobacz jak przebiegało moje rozumowanie, 2 lata temu mialem podobny dylemat.

 

wentylacja z rekuperatorem bez chłodnicy powinna kosztowac do 10tys, wykonanie podłogówki weźmy srednią z tych 2 ofert 20tys. kocioł kondensacyjny ze zbiornikiem wody ciepłej (ja mam Junkers) 6tys. w sumie 36tys. zostaje 64ys.

 

koszt ogrzewania i ciepłej wody podobnego domu rocznie 2,5-3tys. 64/3=ponad 20 lat. nie liczę kosztów serwisu (ktory w przyp pompy bedzie jak sadze sporo drozszy - ja do kotła wezwac musze dopiero kogos przed koncem 2 lat by przedluzyc gwarancje, do tej pory nie musialem wzywac nikogo). do tego jeszcze koszty energii elektrycznej do dzialania pompy

 

a więc czy ma sens inwestowanie takich pieniędzy? tym bardziej jesli to bedzie skredytowane - wtedy dolicz jeszcze odsetki. wg mnie nie ma to podstaw ekonomicznych. za 20-25 lat - czyli gdy koszty sie wyrównaja - szlag trafi na pewno urzadzenia (a wymiana kotła jak wyżej widac sporo tansza) albo szlag trafi mnie a wtedy mam to gdzies :) a za 20 lat na pewno bedzie jakas inna nowoczesna technologia hiper super wypasiona i wydajna. i moze to ta technologia bedzie kosztowa wtedy 50tys a pompa ciepla moze bedzie kosztowac wtedy 6tys :) kto by sie tym przejmowal, wazne wg mnie jest to co jest teraz, nie ma sensu pakowac kasy - ale to moje zdanie, mozesz miec inne (albo poszukac tanszych ofert :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lockter,

Niestety gazu na razie nie ma.. Tzn. jest ale jakis 1km w linii prostej... Tzn. lipa..... Musze kombinowac z pompa czy chce czy nie. Chce skorzystac z Prosumenta, jak tylko znowu wroci... Tutaj koszt kredytu to 1.5%... Wiem ze dodatkowy koszt, ale mniejszy niz hipoteka...

No coz - jeszcze poszperam i moze znajdzie sie ciut tansza opcja.

 

Dzieki lockter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma gazu w ziemi no to faktycznie cieżko coś innego znaleźć. ale popytaj u konkurencji. nie wiem jak to jest ale za te "nowe" technologie które już nowe wcale nie są instalatorzy liczą chyba z co najmniej 50% marżą. i co ciekawe i na robociźnie i na materiale :) ja zrobiłem wentylacje sam, reku podłączyłem też sam, wyszło mnie to z 7-8k. z "firm" miałem oferty na min 12k

 

a żeby nie było - lubie nowe technologie, nawet bardzo :) sam bym wolał mieć pompe ciepła ale jednak u mnie się nie opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo na priv :stirthepot:

 

Cześć Umke, czy mógłbym również poprosić o podesłanie namiaru na ekipę dachową?

 

Poszukuję kilku sprawdzonych namiarów na ekipy dekarzy, chciałbym wycenić u nich prace budowlane, okolica: południe Wrocławia, czy ktoś z szanownych forumowiczów może zasugerować kogoś ze swoich wykonawców?

 

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lockter,

Niestety gazu na razie nie ma.. Tzn. jest ale jakis 1km w linii prostej... Tzn. lipa..... Musze kombinowac z pompa czy chce czy nie. Chce skorzystac z Prosumenta, jak tylko znowu wroci... Tutaj koszt kredytu to 1.5%... Wiem ze dodatkowy koszt, ale mniejszy niz hipoteka...

No coz - jeszcze poszperam i moze znajdzie sie ciut tansza opcja.

 

Dzieki lockter :)

 

Też miałem dylemat - pompa czy gaz. Z powodów podanych przez Lockera poszedlem w gaz, choć przy formalnościach szlak trafia...

 

Jakbym nie miał gazu, to pewnie byłaby pompa powietrzna Panasonic.

 

No i jest jeszcze opcja poziomego wymiennika. Wkopałem na działce 150mb rury pod GGWC i sprawa nie jest taka straszna - 1 dzień roboty i 1200zł za materiał i robociznę (głównie koparka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Dlaczego nie mogę ustawić przypomnień Grupy Wrocławskiej? Wszystkie grupy mają te same ustawienia a jednak jakimś cudem z innych wątków mi przychodzą a z tego nie. Najlepsze jest to, iż cały czas wyświetla mi info że ostatni post został napisany przez Gosię w 2010 roku. NIgdy nie skumam tej platformy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olek123 - z ciekawości zapytam - uruchomiłeś to GGWC? jakie to (glikol...?) działa? widać korzyść?

 

pytam bo też miałem robić, rura była, koparka przyjechała, kopać zaczeli ale mokro z jednej strony było mocno a z drugiej kiepski grunt i sie ciagle obsypywało. i dałem spokój, rura i koparka wykorzystana na system nawodnienia :) teraz patrzac po dwóch latach bez zimy a z gorącym latem chyba nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się we Wrocławiu

mam pytanie o kafelkarza, poszukuję od jakiegoś czasu, ale albo zajęci, albo kosmicznie drodzy, albo i drodzy i zajęci

 

sprawdzałam na polecnych ekipach, ale jakoś nie ma

nikt nie poleca, bo słabe ekipy???

 

może jednak ktoś ma, zna?

budowa w kerunku Jelcza

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się we Wrocławiu

mam pytanie o kafelkarza, poszukuję od jakiegoś czasu, ale albo zajęci, albo kosmicznie drodzy, albo i drodzy i zajęci

 

sprawdzałam na polecnych ekipach, ale jakoś nie ma

nikt nie poleca, bo słabe ekipy???

 

może jednak ktoś ma, zna?

budowa w kerunku Jelcza

 

dziękuję

 

Wyslalam na priv:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o pomoc ,szukam firmy która wykona portal kominkowy z kamienia. Czy Szanowne Grono może kogoś polecić oczywiście niedrogiego:-)

 

hejka mogę osobiście polecić firmę JAKAR, zrobili kominek mojej kuzynce i mnie, ale to było kilka lat temu więc nie wiem jak teraz stoją jakościowo. Jak dla mnie temat był zrobiony szybko i fachowo a Pan Darek, który mnie obsługiwał miał wiele pomysłów i cierpliwości w naszym przypadku :yes:. Nie wiem czy jeszcze tam pracuje, ale zapytanie zawsze możesz wysłać

 

Good luck :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka mogę osobiście polecić firmę JAKAR, zrobili kominek mojej kuzynce i mnie, ale to było kilka lat temu więc nie wiem jak teraz stoją jakościowo. Jak dla mnie temat był zrobiony szybko i fachowo a Pan Darek, który mnie obsługiwał miał wiele pomysłów i cierpliwości w naszym przypadku :yes:. Nie wiem czy jeszcze tam pracuje, ale zapytanie zawsze możesz wysłać

 

Good luck :cool:

 

Super dzieki, wyslę zapytanie...zobaczymy cenę...chcę porównać kilka firm.

Dlatego proszę o jeszcze inne namiary osób zadowolonych, dziekuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Umke, czy mógłbym również poprosić o podesłanie namiaru na ekipę dachową?

 

Poszukuję kilku sprawdzonych namiarów na ekipy dekarzy, chciałbym wycenić u nich prace budowlane, okolica: południe Wrocławia, czy ktoś z szanownych forumowiczów może zasugerować kogoś ze swoich wykonawców?

 

pozdrawiam serdecznie!

 

Znow poszlo na priv :stirthepot::)

 

Pamietam ze kiedys dawno dawno temu :D pytales o geotechnika Chmielewskiego - mam nadzieje ze u Ciebie namiar sie sprawdzil, a my wlasnie pare miesiecy temu znow korzystalismy z jego uslug i ponownie bylismy bardzo zadowoleni, wiec jakby ktos potrzebowal fajnego niedrogiego i robiacego w blyskawicznym tempie geotechnika do badan gruntu czy pod POS czy pod fundamenty to sluze namiarami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...