Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Blondyna pod kabel elektryczny można wstawić peszel ale grubszy i nie pod ostrym kątem,ponieważ wejście do budynku kabla energetycznego jesdt dość grube i sztywne .Kabel 5x10 mm./2 lub 5x6mm/2.Jeżeli nie masz jeszcze wprowadzonego kabla docelowego to musisz zostawić te peszle albo póżniej wiercić.Pod inne kable elektryczne np oświetlenie ogrodu ,otwieranie bramy ,domofon itp.można dać mniejsze peszle.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze raz ogromne dzięki za podane informacje, szukam i dzwonię, jednak czekam na dalsze namiary od Was żeby mieć porównanie. Może ktoś ma numery telefonów do konkretnych osób mających działki na sprzedaż? Trudno nam jest mimio wszystko wybrać się ekstra po pracy i jeździć wokół Wrocławia w poszukiwaniu działki, choć wiem że tak byłoby najlepiej (mieszkamy w Brzegu-40km od W-wia).Trzeba byłoby poświęcić każdy dzień na te wycieczki! pozdrawiam

 

 

Hej,

podam Ci telefon do Zdzisława Kruka (506196170), sprzedaje dzialki w Marcinkowicach (15 km od Wroclawia, jadac z Olawy). Nam sie udalo wynegocjowac 30zl za metr (pan chcial 35), netto oczywiscie :evil: zobacz sobie, poogladaj, nie wiem, co mu jeszcze zostalo.

Pozdrawiam i zycze milych wrazen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRESZCIE ruszyły u mnie tynki ale co mnie to nerwów kosztowało to moje :evil: Nie wspominając o straconym tygodniu urlopu :evil: :evil:

 

Wiech powtórzyła się Twoja sytuacja, Turlej nawalił na całej linii i na gwałt musiałem szukac innej ekipy a kto szukał ekipy w sezonie na już to chyba wie co to oznacza....

Mam ekipe nie sprawdzoną w akcie desperacji wziąłem ją w ciemno, na razie jest wszystko Ok i mam nadzieję że bedzie tak do konca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz - a nie obawiasz się że zbiornik po prostu wyrzuci ci na powerzchnię gruntu przy wysokiej wodzie gruntowej?

tak jak szamba - wiem że w naszych okolicach z szambami jest niezła zabawa - gdyby ich nie przyciążyć klapą betonową to potrafią wypłynąć.

Czy zbiornik czymś dodatkowo dociążasz?

tam jest ciężki betonowy fundament, do którego przytwierdza się zbiornik więc ryzyka nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,BK dzieki ale co to sa peszele? jeli nie zrobię teraz to już pozamiatane? czy można pózniej przewiercić bloczki?pršd mam tylko w skrzynce i tam mam 2 wyjcia siłę i220 bo u mnie nawet potrafili wykopać z ziemi kabel. Dobrzykowice czy mozesz przypomnieć cenę połozenia dachu u siebie dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam skoro świt...

Wiech, ja aż takich wymagań kominkowych nie mam. 50 metrów, mam nadzieję dam radę ogrzać 14 Kw.

Zerknęłam na listę polecanych przez Grupę fachowców. I pytanko do Ivo - pan HENRYK ŚWIĄTNICKI tylko kominy sprawdzał, czy też montował coś u Ciebie?

A gdzie Grupa zaopatruje się w drewno kominkowe?

Miłej pracy wszystkim życzę dzisiaj (jutro piątek :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas chętnie Grzegorzu pooglądam dzieła Pana D.A. ( i posłuchał Twoich spostrzeżeń... :-? )

piec został wczoraj rozpalony, od razu zrobiło się ciepło i przytulnie. Tylko podłogówka jest ustawiona na 20C (i będzie po kilka stopni powolutku ocieplana) i praktycznie jej nie czuć. Przez pierwszych 6 godzin piec spalił 1/4 zasobnika i zaczeliśmy się niepokoić bo dosypywał sobie co minutę, ale teraz przestawił się na podtrzymanie bo po nocy prawie nie widać ubytku. Co do wody na podłodze to już sam nie wiem kto to rozlał bo tyle ekip się wtedy kręciło... Chyba jednak to nie hydraulik...

 

ale rozumiem, że teraz musicie odpocząć po przeprowadzce... dajcie znać to wpadniemy kiedyś popołudniu :wink:

prosiemy, prosiemy. Pewnie miesiące miną zanim pozbędziemy kartonowych mebelków. Co prawda dzisiaj sprzedajemy mieszkanie i zadyma jest niezła bo okazało się że potrzebuję książeczkę wojskową (jest w którymś kartoniku...) żeby się wymeldować...

 

Zazwyczaj gdzieś tak koło piątej zaczynamy zjeżdżać do domu.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem co mi się na oczy rzuciło, że działu "dokumenty własne" wśród innych nie zauważyłam. Oczywiście znalazłam kosztorysy, dziękuję, BK.

 

No i druga sprawa: czy macie może namiary na kogoś z uprawnieniami z Wrocławia i okolic, kto by mi takowy kosztorys "podbił"? Kosztorys zrobię sama, bo nie będzie zbyt obszerny, ale podpisać się pod nim nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da An ja też bym chętnie się dowiedział gdzie kupić drewno kominkowe.W Auto-Giełdzie są podane namiary(telefony),ale słyszałem że oszukują,na jakości i ilości.Najlepsze gatunki kosztują (pocięte i porąbane)od 100-140 zł za kubik.Niektórzy ,jak dzwoniłem mówią że mają sezonowane 1 rok,ale jak to sprawdzić nie wiem.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech, ja o peszle nie pytałam, ale dzięki, może się kiedys przyda :)

Ja mam obiecane drewno od leśniczego gdzieś spod Milicza (pocięte, z porąbaniem podobno różnie...z sezonowaniem też) No i oczywiści to najgorszy moment na kupowanie - podobno tam cena bardzo wysoka 80-100 zł. Znajomy kupował wiosną i płacił coś koło 50-60 (drewno liściaste oczywiście)

Cena podobno z dowozem na miejsce.

Ale czy mi to kiedyś przywiozą to nie wiem...zaczynam tracić nadzieję.

Ivo, a pan Dudek fajnie robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drewno kominkowe, to w Beskidach (np. Beskid Sądecki) jest po 60 zł za kubik, już pocięte na bale półmetrowe chyba (tak na oko) i wszyscy tam uważają że to drogo :-?

Szkoda że transport taki drogi, bo możnaby się bawić w przywożenie stamtąd (transport ok 1,5 tys PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo, a pan Dudek fajnie robił?

czy fajnie? ja jestem zadowolona z tego co u nas zrobił, czyli woda, kanaliza, ogrzewanie (gaz+kominek). Poza tym jest niesamowitą osobą jeśli chodzi o tłumaczenie wszystkiego, w tym również przez telefon - można go normalnie zrozumieć z tymi wszystkimi kabelkami, pokrętłami itp:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No i druga sprawa: czy macie może namiary na kogoś z uprawnieniami z Wrocławia i okolic, kto by mi takowy kosztorys "podbił"? Kosztorys zrobię sama, bo nie będzie zbyt obszerny, ale podpisać się pod nim nie mogę...

 

Ten kosztorys musi zaprobować twój kredytodawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da An sory to pytanie było od blondyny ,już zmieniłem adresata. Ostatnio jestem przepracowany i stąd ta i inne gafy :oops: Woprz czy masz namiary na przedstawiciela Orlen Gazu? BK. jak wodociąg u Ciebie, mamy chyba tego samego wykonawce.U mnie już położyli 150 mb.Podłączenie ma nastąpic w poniedziałek.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech, my jeszcze nie mamy wykonawcy - a może już z nim rozmawiał sąsiad. Na razie finalizujemy projekt, potem będziemy kłaść rury.

 

mela - dam ci jakieś namiary, ale nie wiem ile może kosztować przybicie pieczątki

może poszukaj innego banku? nie w każdym wymagają pieczątki wg mnie to jest absurd i narażanie kredytobiorcy na niepotrzebne wydatki. CO innego rzeczoznawca, ale takie coś to przesada - przecież ceny są rynkowe i nietrudno taki kosztorys zweryfikować.

Np. u mnie było tak że kosztorys i harmonogram zrobiłam na kolanie, pi razy oko wymierzyłam transze - wysokość i termin i zaakceptowali :o Transze wypłacają natychmiast jak przyjdę z fakturą czy fakturami rozliczającymi poprzednie transze

najlepiej zapytaj w banku czy może być tak jak przygotowałaś i potem daj do podbicia żeby nie płacić dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...