Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Koło Leśnego Młyna jest największa w Europie plantacja dzikiej róży -polecam na przełomie czerwca -lipca. (aha Leśny Młyn to tylko nazwa i z młynem ma tyle wspólnego co jelenie z Jelenią Górą)

przecież nazwa Jeleniej Góry ma i to dużo wspólnego z jeleniem :o :D :D :D

 

tak tak

i tele w jeleniej górze jeleni ile młynów w leśnym młynie :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Koło Leśnego Młyna jest największa w Europie plantacja dzikiej róży -polecam na przełomie czerwca -lipca. (aha Leśny Młyn to tylko nazwa i z młynem ma tyle wspólnego co jelenie z Jelenią Górą)

przecież nazwa Jeleniej Góry ma i to dużo wspólnego z jeleniem :o :D :D :D

 

tak tak

i tele w jeleniej górze jeleni ile młynów w leśnym młynie :lol: 8)

 

 

no niby tak :lol: :lol: ale co historia to historia :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanka, BK, kruszka... jak łaziliśmy za dzaiłeczką to baardzo marzył nam się las i spokojne otoczenie... padało na Chrząstawę (i o mały włos byśmy wtopili u tego przekrętasa od działek koło archipelagu), potem rozmawialiśmy tam z takim człowiekiem co mieszka na Sępolnie i sprzedawał na końcu działki z zagajnikiem (teraz widzę już kupione i ogrodzone metalowymi słupkami).

Od Chrząstawy odstraszyła nas fatalna komunikacja, żulostwo i po namyśle padło na alternatywę - też las ale lepszy klimat, lepsza komunikacja (kolej, mikrobusy, za moment czerwony autobus...), podobne ceny działek, kompletna infrastruktura w pobliżu czyli Obernick :wink: zachęcam i możemy sprawdzić kto szybciej autkiem w ryneczku, ja z nowosielc czy któś z Chrząstawy...

 

dobrzykowice drewnochron, rozumiem, że masz na myśli lazur a nie sam impregnat (tylko ten ostatni ostatnio jest powszechnie w sprzedaży oraz nowy produkt impregnat z woskiem czyli bariera...) - to już wolę V33, ale dzięki i masz rację... znowuż doktorat, tym razem z chemii :wink:

 

ok. jadę teraz na budowę i chętnie zajrzę na plac blondyny i do polanki, papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podpisałem umowę jakieś 2 tygodnie temu i podobno projekt jest już w drodze.

spróbuję zapytać sąsiada jak to (terminy) wygląda u niego wydaje mi się że już mu zainstalowali zbiornik.

 

Też się trochę boję o zimę więc jak będę zasypywał zbiornik i rurkę to dołożę trochę keramzytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowiec ja mam niemiłe doświadczenia po drewnochronie.Malowałem nim deski czołowe przy rynnach(narażone są na słońce,deszcz i mróz.),po 2latach użytkowania zaczeła się łuszczyć deska z drewnochronem.

Hmm ciężko mi cos na ten temat powiedzieć bo więźbę mam pomalowana raptem 1 rok, jak na razie jest OK.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice drewnochron, rozumiem, że masz na myśli lazur a nie sam impregnat (tylko ten ostatni ostatnio jest powszechnie w sprzedaży oraz nowy produkt impregnat z woskiem czyli bariera...) -

:o :o nie wiem co masz na mysli mówiąc lazur :D W każdym badź razie z tego co pamietam to to czym malowałem miało również za zadanie wniknąć w drewno i je chronić przed grzybami i owadami i było dedykowane włąśnie do dachów, altan i pergoli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe, ja to dzisiaj mrozu nie widziałam na szczęście, bo dane mi było dłużej pospać :)

Kasia i Tomek -gratulacje!!

Kruszka, a nie myślałaś o zachodnich okolicach -bardzo polecam Wilkszyn -MPK jezdzi, to praktycznie Wroclaw, ladna okolica i do Rynku autkiem jakies 20 minut. A jak most nam kiedyś na Osobowice otworzą to na basen do Brzegu rzut beretem będzie! Kosciol nawet mamy i sklep :lol: no i gmina calkiem mila - panie od nieruchomości w Miękini bardzo miłe i fachowe. Ale niestety żadnych namiarów nie mam na sprzedających (ostatnio widziałam parę ogłoszeń w Autogiełdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś rzuciłam temat w ogłoszenia drobne, ale nie powiodło się. Ktoś chce trochę gruzu żeby wyrównać troszkę dojazd do domu / na budowę? Nawet możemy przywieźć. Zostało nam jakieś 10 worów po rozbieraniu ściany. I już nie mogę patrzeć na te wory, bo od miesiąca mi na środku kuchni stoją :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!

 

Kto tam szron widział dzisiaj? Ja byłam z psem na dworze już o 5.30 i dementuję :wink: na Krzykach szronu nie było. :D :D

 

A tak serio to wpadam żeby sie pochwalić ze drzwi juz mamy zewnętrzne (choc ja ich osobiscie jeszcze nie widziałam) i bramę garażową tez!

Firma od wylewek polecana przez Smoka i dorkasz (z tego co pamietam) jest naprawdę super, wylali równiuteńko i ślicznie, w końcu w środku zaczyna wyglądać jak w domu... Wielką radośc psuje fakt że kredyt się kończy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety norma,

aka nie popełniaj mojego błędu, jak będziecie przy dzidziusiu mieszkać w bloku, to nie noś wózka tylko przywiąż go na parterze do kaloryfera - najlepiej linką do roweru, taką na kluczyk albo zamek szyfrowy, ja teraz tak robię ale swoje się nadźwigałam no i niestety się to odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety norma,

aka nie popełniaj mojego błędu, jak będziecie przy dzidziusiu mieszkać w bloku, to nie noś wózka tylko przywiąż go na parterze do kaloryfera - najlepiej linką do roweru, taką na kluczyk albo zamek szyfrowy, ja teraz tak robię ale swoje się nadźwigałam no i niestety się to odbija

to chyba mieszkaliście w lepszych dzielnicach niż ta którą szczęśliwie opuściliśmy... bo koleżance kilka budynków obok to taki wózek z nudów podpalili...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Oj dzieje się dzieje na naszej budowie!

Kruszka ze swojej strony polecam Kiełczów lub okolice jest szkoła komunikacja DLA i przy samej granicy Wrocławia. Niestety nie ma lasu :( .

Chrząstawę też przerobiliśmy ale ze względu na komunikację odpuściliśmy sobie. Kamieniec - te CENY :o

Namiary na człowieka z działkami w Kiełczowie na priv.

 

pozdrawiam/Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety norma,

aka nie popełniaj mojego błędu, jak będziecie przy dzidziusiu mieszkać w bloku, to nie noś wózka tylko przywiąż go na parterze do kaloryfera - najlepiej linką do roweru, taką na kluczyk albo zamek szyfrowy, ja teraz tak robię ale swoje się nadźwigałam no i niestety się to odbija

 

No to współczuję...U nas na szczęście nowy blok i wielka winda, z trojaczkami bym sie zmieściła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niestety nie buduję się , ale zrobiłam już pierwszy krok, gdyż posiadam własny kawałek przestrzeni na ziemi. Jednakże nie mogę się zdecydować czy rozpocząć budowę z dużym kredytem, czy lepiej odczekać i zgromadzić fundusze. Według Was jak lepiej? Chętnie wysłucham waszych rad.

http://www.gify.biz/gify%20kreskowki/gifu-kubus-puchatek/disa0060.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

jeśli masz wystarczająco duże i pewne źródła dochodu, mieszkanie etc., założoną lokatę na czarną godzinę, no i zdolność kredytową, to zamknij oczy weź głęboki oddech i weź kredyt. Oceń sobie własne ryzyko, wszystkie wyjścia alterlantywne w razie utraty pracy etc. i przelicz. Bo jak już zbierzesz środki bez kredytu to wszystko tak podrożej że wybudujesz np. połowę tego co zbudowałabyś dzisiaj.

Jak masz duże dochody, to po prostu spłacisz szybciej. Szkoda życia na kiszenie się w bloku, szczególnie jak się ma dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...