Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam .Miwol nosiłem się z zamiarem od tygodnia spytania GRUPY czy ktoś będzie zakładał szafkę hydrantową z wężęm w swoim domu.Można to zrobic przy przyłączu wodnym albo w dogodnym innym miejscu w domu.Wymiar szafki małej to 45x60 cm ,nadtynkowa lub wpuszczana w mur.Nikomu nie życzę pożaru ,ale czy nie lepiej sie przygotować na każda ewentualność.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Miwol nosiłem się z zamiarem od tygodnia spytania GRUPY czy ktoś będzie zakładał szafkę hydrantową z wężęm w swoim domu.Można to zrobic przy przyłączu wodnym albo w dogodnym innym miejscu w domu.Wymiar szafki małej to 45x60 cm ,nadtynkowa lub wpuszczana w mur.Nikomu nie życzę pożaru ,ale czy nie lepiej sie przygotować na każda ewentualność.Wiech

 

Wiech nie przesadzaj moim zdaniem wystarczy zwykła gaśnica proszkowa. szybsza skuteczniejsza i powoduje znacznie mniej strat.

 

a jeśli mowa o stratach to proponuję sprawdzić czy wasze ubezpieczenie od pożaru obejmuje również odszkodowanie za straty pożarnicze czyli powstałe podczas gaszenia. Wyobraźcie sobie że zapaliła się firana a strażacy albo sąsiad (w jak najlepszej wierze) wlewają 1.000 l wody na nowiutki parkiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! W mojej firmie dziś wielkie porządki - wykopują ładny żywopłot i robią zamiast niego drogę. Dostałam od szefa wykopane krzaczki - jak mam je posadzić?? Nigdy nie sadziłam żywopłotu, nie wiem nawet jak się to coś nazywa... Wystarczy wykopać dołek i już?

ale Ci fajnie! :D jeśli mają łyse korzonki to właduj je póki co do wody. a potem dołek i już 8) ale co to w ogóle liściaste - iglaste??

 

Miwol - jeju!!! bidaczki...

 

Somsiadko! fajowo, czy to u Was jest ten fajny kościółek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadko Yemiołko :) czy "ten fajny" kościółek to ten stary parterowy, któremu parę lat temu spłonęła wieża? To u nas! I nawet parę kroków od naszej chałupy. Wstyd przyznać, ale nie widziałam go jeszcze w środku, bo otwierany jest tylko w niedzielę rano (a my wtedy na wsi nie bywamy), pół godziny przed mszą, i potem zaraz zamykany. Wiadomo, szabrownicy czyhają.

 

W każdym razie, gdybyś się wybrała na zwiedzanie, to w okolicy kościoła wypatruj starej chałupy z nowym grafitowym dachem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz to nie jest tak do końca jak piszesz.Owszem do ugaszenia firanki .wystarczy gaśnica ,a co zrobisz jak w nocy zapali się poddasze ,gaśnica może Ci nie starczyć na ugaszenie pożaru.Sprzęt RTV owszem ,gaśnicą proszkową ,pozostałe przedmioty też , tylko czasami gaśnica jest za mała.Czekać na straż pożarną aż przyjadą i zaleją całe mieszkanie,to lepiej samemu precyzyjnie ugasić pożar.Oby nigdy do tego nie doszło ale czaasamii trzeba na zimne dmuchać,Tak samo jak z piorunochronem może nigdy nie być potrzebny ale sa tacy co się zabezbieczaja.Zresztą nikogo nie chce namawiac do założenia hydrantu,każdy zrobi jak będzie chciał.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech do samodzielnego wygaszania poddasza powinien ci wystarczyć zwykły wąż ogrodowy bo twoje domowe przyłącze wody i tak nie da większego ciśnienia

 

mimo wszystko proponuję gaśnicę (ok niech będą 2 jedna w garażu druga na poddaszu) i dobre ubezpieczenie. twoja żona i dzieci i tak wolałyby żeby spłonęła chałupa a nie tatuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, może zamiast hydrantu wystarczy odpowiednio długi sznur od prysznica :wink:

Jak najbardziej Cię Wiech popieram. Nie mam pojęcia, jaki to jest koszt, ale chyba na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Nie wiem, czym znajomi gasili pożar podłogi, ale straż na pewno była i trochę im parkiety zmoczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz małe nieporozumienie.Mówię o hydrancie małym z prądownicą na końcu weża ,do małych obiektów.Podłączenie rura fi 25 i wąż ok. 25 mb .ciśnienie 3 atm.Koszt szafki nadtynkowej lub podtynkowej ok 150zł wąż z prądownicą 25 mb ok 200 zł.Waż ogrodowy nie zawsze jest pod ręką w czasie pożaru,a nawet jak człowiek jest zdenerwowany choćby był na widoku jest niewidoczny.Woprz mam takie hydranty w firmie gdzie pracuje (są na przyłącza fi 50 mm i 25 mm.)Do dużych obiektów fi 100 mm.Widziałem raz pożar mebli w firmie i gdyby nie hydranty to były by dużo większe straty(mamy też gaśnicę)..Szafka hydrantowa jest zawsze na miejscu.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadko Yemiołko :) a gdzie kupujecie w Kątach te wrzosy i krzaczki?

 

W tygodniu raczej nie dajemy rady się wyrwać do siebie na wieś - oboje pracujemy a jesteśmy programowo niezmotoryzowani (co się pewnie będzie musiało kiedyś zmienić). W lecie Moja Silniejsza Połowa remontowała własnemi rencami i ja czasami pojechałam pomóc, poprzeszkadzać albo się poopalać. Teraz już tylko jeden miejscowy na miejscu pracuje, a posiadłości dogląda nasz Niezastąpiony Sąsiad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba czekać po wymurowaniu i zaizolowaniu ścian fundamentowych na zasypywanie piachem i ubijanie? Jeśli tak, to ile?

 

Czy nikt nie zauważył mojego pytania?

Czekaliście czy nie?

Zależy mi na odp.

Dzięki.

jak tylko wyschnie dysperbit możesz zasypywać piachem, krótko mówiąc 1 dzień powinien wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...