Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

blondyna :)

ja niestety na spotkanie się nie piszę, wyjeżdżam na weekend.

 

Dzieci chore, angina, ponoć pół przedszkola ma anginę, wszystkie dzieciaki naokoło chorują.

 

Co do hurtowni, mogę polecić MB03 - Gnieźnieńska 10, tel. 359 13 37, my jesteśmy zadowoleni, trochę tam kupiliśmy, mają fajne ceny :)

 

Mam pytanie - jak rozwiązaliście problem z kominiarzem - tzn wyłaz czy drabinki, stopnie etc. Ja wolałabym wyłaz, ale tak wypada w moim dachu, że wejście na strych byłoby w części nocnej, nie chcę żeby mi kominiarz łaził po całym domu, ale może przesadzam. Stopnie i ławy zdecydowanie mi się nie podobają. Nie wiem co lepsze. Poddasze nieużytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie - jak rozwiązaliście problem z kominiarzem - tzn wyłaz czy drabinki, stopnie etc. Ja wolałabym wyłaz, ale tak wypada w moim dachu, że wejście na strych byłoby w części nocnej, nie chcę żeby mi kominiarz łaził po całym domu, ale może przesadzam. Stopnie i ławy zdecydowanie mi się nie podobają. Nie wiem co lepsze. Poddasze nieużytkowe.

 

Jak policzyłem ile by kosztowały ławy i stopnie między jednym kominem i drugim to skończyło się na dwóch wyłązach dachowych.

 

Wyjście na strych mamy w korytarzu, bliżej części dziennej.

Gdyby było w części nocnej to byśmy z niego nie mogli korzystać... na razie trzymamy Pawła w nieświadomości że tam coś wyżej jest ;-) Pamiętamy jak bardzo chciał wejść na strych u Ivoneski...

Teraz schody rozkładamy tylko jak Paweł śpi :-)

 

Teoretycznie mamy też poddasze nieużytkowe, ale używamy je jako duuuży pawlacz.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie - jak rozwiązaliście problem z kominiarzem - tzn wyłaz czy drabinki, stopnie etc. Ja wolałabym wyłaz, ale tak wypada w moim dachu, że wejście na strych byłoby w części nocnej, nie chcę żeby mi kominiarz łaził po całym domu, ale może przesadzam. Stopnie i ławy zdecydowanie mi się nie podobają. Nie wiem co lepsze. Poddasze nieużytkowe.

 

Z tego co wiem to masz dach o małym spadku wiec nie bedzie problemu, znajdz kominiarza i zapytaj :) My tak zrobilismy, okazalo sie ze mamy bardzo miłego kominiarza ktory wystawial zezwolenia sasiadom i w ogole ktory czysci kominy w okolicy. Obejrzał dach i kominy i pokazał gdzie co dac - wyszlo tego mniej niz w projekcie, bo tylko lawa i doslownie ze trzy stopnie. A bardziej sie nam to oplaci niz właz na dach w sypialni dziecka. A jesli nasze dziecko bedzie mialo charakterek po tatusiu to za pare lat wlaz musialby byc zamkniety na kłódke :lol: :lol:

 

Tymczasem mamy kominy odebrane, a ław jak nie było tak nie ma :wink: Są ważniejsze wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK robiliście czerpnie, rury pomarańczowe 200mm, czy macie tanie dojście do nich??? (coś sobie przypominam) też potrzebuję tego z kilkadziesiąt metrów....

Ja nie BK ale sobie pozwolę odpowiedzieć bo niedawno robiliśmy czerpnię (tzn gwc, to masz na myśli?) - nawet mam full zdjec jak było robione etap po etapie. Rury najtańsze na Poświęckiej są, bo tylko tam 7% vat :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK robiliście czerpnie, rury pomarańczowe 200mm, czy macie tanie dojście do nich??? ...

Ja nie BK ale sobie pozwolę odpowiedzieć bo niedawno robiliśmy czerpnię :D

 

O jaką czerpnię chodzi? Bo my myślimy przed podłogami o doprowadzeniu powietrza do kominka. To to samo?? Kto z Was to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie - jak można znieść psychicznie budowanie dłużej niż rok - mnie to już wykańcza

Będziesz mieć zimową przerwę, odetchniesz, naładujesz akumulatory i po nowym roku nie będziesz już się mogła doczekać wiosny aby ze zdwojoną energią kontynuować budowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie - jak można znieść psychicznie budowanie dłużej niż rok - mnie to już wykańcza

Będziesz mieć zimową przerwę, odetchniesz, naładujesz akumulatory i po nowym roku nie będziesz już się mogła doczekać wiosny aby ze zdwojoną energią kontynuować budowę :D

 

nie ma mowy o zimowej przerwie - bank brutalnie nalicza odsetki od kredytu - im dłużej będziemy budować tym więcej pieniędzy pójdzie do kieszeni banku. Rachunek jest bardzo prosty.

Grubsze rzeczy skończymy przed zimą, dom będzie zamknięty, będą się robić instalacje.

 

Dach juz jest - to niesamowite, to zaczyna wyglądać jak DOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yemiołko - skąd braliście ubijarkę do piasku? Jest w okolicy jakaś wypożyczalnia takiego sprzętu?

 

hej, dorwaliśmy jakiegoś koleżkę w Smolku z takim sprzecikiem - ale jakby co, to muszę mężusia spytać o namiary...

a krzaczory - K. Wroc, ul. Okrzei

8)

 

Jeśli to nie kłopot, bo bardzo bardzo bardzo proszę o namiary na tego koleżkę :) A podobno w Smolcu jest jakaś ekipa od instalcji wod-kan-co - młodzi, sprawni i "prowadzą rozsądną politykę cenową" :wink: Wiesz coś o nich? bo nie możemy sąsiada dorwać, żeby wyprosić numer telefonu do tych gości. Jak będziesz coś miała, to może na priva? Z góry serdeczne dzięki :)

 

A ja sobie narazie kupiłam jeden malutki wrzosik i trzymam go w doniczce. Zasadzę może w przyszłym roku, jak już skończymy kopanie szamba i wyrównywanie terenu. Ale namiary na krzaczki już sobie zapisuję :)

 

A dziś jadę do mojego Domku podtuczyć konia pańskim okiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na piasek z autogieldy trzeba uwazac .Nie kupowalem co prawda piasku ale kupowałem drewno kominkowe.Oszukano mnie na ilości i jakości.Słyszałem że na piasku tez oszukują.Nie twierdze że robią to wszyscy,ale jak poznac oszusta? Czy ktoś był na grzybach ostatnio?Chcę w końcu jechać na weekend do Lubiatowa na grzyby.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kominek w starym budownictwie i z braku porządnego miejsca na składowanie opału zamawiamy dostawy raz na 1.5 miesiąca. Przeważnie z Autogiełdy, bo nie bardzo mamy pomysł, gdzie indziej szukać dostawców. Zazwyczaj jest niestety tak, że pierwsza dostawa jest ok, przy drugiej mały zgrzyt co do ilości, a z trzecią to bywa bardzo różnie :-?

Macie może sprawdzonych uczciwych dostawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...