Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dachowiec,

nie mam pojęcia o tych kuchenkach.

Wiem natomiast o GWC - kupował wykonawca więc nie wiedziałam dokładnie gdzie, wydaje mi się że u Ryczkowskiego w Kamieńcu albo w DomBudzie gdzieś w Jeszkowicach, mogę dopytać. Cena - 1460 za wszystko. Robocizna była w umowie

A my - powolutku zabieramy się za okna - zamawiamy, rolety też, RKSy już są.

Czy ktoś z was ocieplał 15 cm styropianem? My sobie tak wymyśliliśmy i teraz trzeba kleić dwie warstwy - 10 i 5 żeby nie elewacja pękała w przyszłości,

mam pytanie - czy wystarczy kleić jeden z drugim styropianem zwykłym klejem na tzw. placki no i na kołki czy między warstwami styropianu dać jakiś specjalny klej polimerowy. Proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

I zmiana tematu... na nowym miejscu nie będziemy mieć gazu, z różnych względów będzie ekogroszek. Ale ja lubię gotować na gazie. Czy ktoś z Was decydował się na dodatkową kuchenkę gazową (np taką na dwa palniki?) albo płytę elektryczno-gazową? Rozumiem argument Tych co się boją gazu, ja się nie boję :lol:

 

Nie mamy w mieszkaniu instalacji gazowej, ale kuchenkę na dwa paliniki i dwie płyty elektr. + piekarnik elektr. Gaz z butli. Nie wiem, czy gotuję tak mało :wink: , ale butla starcza mi na kilka miesięcy. Prądu używam tylko w sytuacjach awaryjnych, bo też wolę gotować na gazie. Kuchenka jest najprostsza i najtańsza jaka była w ofercie Mastercook 4 lata temu, sprawuje sie znakomicie. Piekarnik też, mimo że bez termoobiegu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

pytanko: muszę (w starym mieszkanku) przykleić dwie płytki w łazience... w sprzedaży są worki z klejem, trochę duże, możnaby resztę zostawić na potem ale... ja planuję takie tematy na budowie za kilka miesięcy. Są kleje w małych ilościach? Co mi radzicie?

 

Trzeba było powiedzieć jak byłeś ostatnio. Jest spora szansa że mam resztki po swoich kafelkach. Sprawdzę i dam znać jutro.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów. Na obecną chwile licytujemy kask budowlany muratora przekazany przez Edzie i kubek muratora przekazany przez Maksia. Kolejny darczyńcy mile widziani. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na operacje Nikoli.

Mamy czas do 11 października. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU - pogadaj z wykonawcą może ma przedłużacz którymi mógłby podpiąć się do licznika sąsiada z podlicznikiem. My pogadaliśmy z życzliwym sąsiadem. Odległość - ok 250-300 metrów. Zacznij od takiego rozwiązania, a potem zastanów się nad studnią. Wykonawca na pewno będzie wiedział jak to rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebu koszt 1kręgu 60 cm.lub 50 wysok. ok 100-120 zł .Myśle że Tobie potrzeba 6-8 kregów.Jeżeli masz pracę z koparką to troche Ci podkopie.Reszta samemu,lub z pomocą wykonawcy.Podkopuje się krąg który pod wpływem ciężaru sam opada ,następnie nasuwa drugi itd.(uwaga na pion i właściwe ułożenie kręgu).Jeżeli nikt tego z Was nie robił zlecić wykonawcy.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK wielkie dzięki, sasiadów w odległości 250m już mamy, więc moze takie rozwiązanie będzie dobre, ale co z wodą?

 

 

EBU, jak znajdziesz większą firmę wykonawczą to powinni mieć swój agregat prądotwórczy i własny zbiornik na wodę. My przynajmniej na początku mieliśmy taką ekipę. Dociągneli budowę aż po dach. Sąsiedzi się przydają ale my się baliśmy nadużywać uprzejmości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yemiołko - W temacie dna i krzaczorów - zamierzam uniknąć tych rozterek chociaż częściowo i wydłubywać zaszczepki i odnóżki roślinek od kogo się da. Właśnie wczoraj uszczknęłam Mamie kawałki bluszcza zimozielonego. Zamierzam je wsadzić na razie do doniczki, żeby już mieć odchodowane jak przyjdzie do wsadzania w grunt.

taaa, tak to se można, jak ma się stary ogród!!! :x 8) 8)

a mnie doprowadzają do szału te drzewka mniejsze od kwiatków :-? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...