Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi... Powoli myślę, że będę kombinował z taką mieszną płytą (gaz+elektryka)... Co do klejenia płytek masz Wiechu rację, w końcu to tylko kilka sztuk i nie ma co kruszyć kopii.

BK: ile metrów za tę kwotę czyli najlepiej ile wyszło wam za metr rurki 200mm?

aka: dzięki za namiary, napewno skorzystam, może w miarę czasu wpadnę i obejrzę co już macie zrobione :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam. BK gratulacje.Super,jak jest dach to i dom. Zyczę jak najszybszego przykrycia dachowka.Wiech

 

Dzięki,

to już faktycznie zaczyna wyglądać jak dom.

dachówka przyjeżdża na dniach, ale pewnie nie tak od razu można ją położyć

słyszałam że ponoć są problemy z drewnem - a my nie mamy jeszcze podbitki i deski czołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to są wiatrownice :o

i co to znaczy powichrować?

jest z suchego drewna, nic się nie powinno stać, tylko faktycznie trzeba jak najszybciej przykryć, dobrze że jest ładna pogoda.

 

Łaty i kontrłaty idą jutro, dowiedziałam się właśnie że nie ma deski czołowej od której trzeba zacząć, obdzwoniłam tartaki i na szczęście mogą mieć w Chrząstawie, podbitkę też - 23 zł za świerk skandynawski jakiś nie wiem czy to dobrze czy źle?

O podbitce przyznam że nie wiem kompletnie nic,

podobnie jak o kładzeniu dachu, liczę tu na was :D droga grupo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrownice (zwane również bednarkami) to taśmy stalowe stężające konstrukcję dachu.

 

musisz zobaczyć w projekcie czy są wymagane. Niektórzy twierdzą że stężenia można zrobić łatami ale to nie do końca prawda. jeżeli masz w projekcie to powinna to zrobić. aha pamiętaj żeby je dali na zewnątrz nie wewnątrz bo później będziesz miała problem z ociepleniem (rozwiązywalny ale problem).

 

Powichrować to znaczy tyle, że mogą się powyginać. suche nie suche jak pada i grzeje słonce to drewna bardzo pracuje. wniosek z tego taki że po prostu nie ma sensu czekać

obejrzyj dobrze tą podbitkę w Chchastawie ja ją biorę. Surowa deska jest gładka ja po dwukrotnym lakierowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK wielkie dzięki, sasiadów w odległości 250m już mamy, więc moze takie rozwiązanie będzie dobre, ale co z wodą?

 

 

EBU, jak znajdziesz większą firmę wykonawczą to powinni mieć swój agregat prądotwórczy i własny zbiornik na wodę. My przynajmniej na początku mieliśmy taką ekipę. Dociągneli budowę aż po dach. Sąsiedzi się przydają ale my się baliśmy nadużywać uprzejmości...

 

AKA wyślij mi namiary na taką ekipę na priv

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

ze stężeniami już po fakcie - są wewnątrz, na podłodze i po bokach, więźbiarze od razu zamontowali. Więźba przyjechała z fabryki zmontowana, tylko przez parę dni "stężali". Stężenia też z drewna, nie bednarka.

drewno jest suszone komorowo, nie powinno się powyginać. Jasne że nie ma co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

w końcu mam stałe łącze w domu. I nie muszę ukratkiem w pracy przegladać forum.

BK!

Bardzo podoba mi się Twój dom,a jeszcze bardziej fakt ze sobie swietnie radzisz przy takim tempie z pracą, dziećmi, zdobywaniem wiedzy budowlanej.Trzymam kciuki.

My zaczelismy w listopadzie 2003. We wtorek przyjeżdzają okna zamówione u Fuławki w Miekini ( czy ktoś Was ma takie?)i wchodzi elektryk. Jestem ciekawa jak zabezpieczyliscie okna po wstawieniu, czy wystarczył alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartar - gratulki,

co do okien, to alarm jest dobrym pomysłem, ale lepiej będzie je natychmiast ubezpieczyć, jak najszybciej, jedyną firmą ubezpieczającą dom w budowie od kradzieży jest Hestia, można ubezpieczyć tzw ruchome składniki i same okna też. jest to dość drogie, ubezpieczenie okien wyszło nam ok 400 zł rocznie, instalacji, ok 100 zł rocznie, oczywiście można na krótsze okresy. Ja na razie mam inne ubezpieczenie, ale jak tylko będę mieć okna, od razu biegnę do Hestii i ubezpieczam. Warto wydać te kilkaset złotych żeby uchronić się przed dużo wyższą stratą. Poczytaj

http://www.hestia.pl/pls/h/!m.main?EL_ID=2248&TOP_ID=1269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...