Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam.Woprz ale mam cholerny problem z wyborem firmy gazowej.Ceny sa różne,będzie to propan ale waham się między podziemnym i naziemnym sam nie wiem .dzwoniłem do Orlen Gazu i sam propan podziemny tez mi założa.Cena nie jest taka najwyższa dzierżawa 49 zl.brutto.zwolnienie z dzierżawy 1 rok.Z drugiej strony naziemny to niższa dzierżawa ,i mniej formalności,łatwiejszy dostęp,dzierzawa ok 30 zł .A kiedy założą Tobie zbiornik(rozumiem że umowę podpisałeś).Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiech,

bierz naziemny - taniej, a wykonasz ładną pergolę, obsadzisz różami pnącymi czy bluszczem i nie będzie widać obleśnej bańki z napisem.

 

Jestem przekonana, że za parę lat gaz ziemny u nas będzie :wink: - moja kobieca intuicja mi to mówi :) Jak widzisz, jest to argument za gazem w naziemnej bańce, więc się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, super ze wkleiłaś zdjęcie!! Bardzo mnie się podoba! Ale chabazie macie urocze naokoło, to są działeczki budowlane czy jestescie otoczeni przez pola?

 

I pytanie do Ivo - co tam się we wsi Waszej przy drodze krajowej wyrabia? :wink: Jakies paliki powbijane, bedą droge poszerzac? Nie orientujecie się może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK!

My jesteśmy ta sama gmina, byłam u sołtysowej i ona mówi ze gazownia juz chciała robić gaz ale było za mało chętnych.Podobno w Kamieniecu wroc. nie ma chetnych, nie wiem czy Gajków to byłoby to samo zadanie inwestycjne. Zostawiłam sołtysowej wniosek o przyłaczeniu do sieci gazowej i ona zawozi to co jakiś czas na Ziębicką. Czy Ty robisz szambo? wiem ze gmnia stara sie o fundusze unijne na zrobienie kanalizacji w Gajkowie i Jeszkowicach więc weż to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Woprz ale mam cholerny problem z wyborem firmy gazowej.Ceny sa różne,będzie to propan ale waham się między podziemnym i naziemnym sam nie wiem .dzwoniłem do Orlen Gazu i sam propan podziemny tez mi założa.Cena nie jest taka najwyższa dzierżawa 49 zl.brutto.zwolnienie z dzierżawy 1 rok.Z drugiej strony naziemny to niższa dzierżawa ,i mniej formalności,łatwiejszy dostęp,dzierzawa ok 30 zł .A kiedy założą Tobie zbiornik(rozumiem że umowę podpisałeś).Wiech.

 

za jakieś 1- 2 tygodnie (czekam na uprawomocnienie się decyzji) ale sąsiadowi jutro

 

pro gas (czy jak im tam też ma podziemne zbiorniki na Propan)

nie patrz na cenę tylko estetykę po co ci taki garb przed domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Wojtek 62, Woprz.Dzieki za podpowiedzi i sugestie.Jezeli o mnie chodzi jestem za zbiornikiemm podziemnym,zona za naziemnym .co zrobię nie wiem choc muszę podjąc dość szybko decyzję.Lada moment będę miał mapke do celów projektowych i wtedy muszę zdecydować się na firmę i rodzaj zbiornika.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - a jakie są minusy podziemnego zbiornika - czy poziom wód gruntowych, czy jakieś zagrożenia zwiazane z przemarzaniem? Bo podziemny ze względów estetycznych byłby fajniejszy choć z drugiej strony na pewno u nas będzie prędko gaz.

 

Ja też poproszę o pilną radę - teraz musimy zdecydować czy kominy murowane czy systemowe. Schedla nie bierzemy, bo drogie, ale są jakieś dużo tańsze czeskie chyba, wykonawca i facet od instalacji wod kan co są za murowanymi, czy faktycznie będzie lepiej? Ja się boję niedbałego wykonawstwa, mogą coś schrzanić, a jak będzie systemowy to chyba będzie lepszej jakości.

Bardzo proszę o waszą opinię - musimy dziś zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę o pilną radę - teraz musimy zdecydować czy kominy murowane czy systemowe. Schedla nie bierzemy, bo drogie, ale są jakieś dużo tańsze czeskie chyba, wykonawca i facet od instalacji wod kan co są za murowanymi, czy faktycznie będzie lepiej? Ja się boję niedbałego wykonawstwa, mogą coś schrzanić, a jak będzie systemowy to chyba będzie lepszej jakości.

Bardzo proszę o waszą opinię - musimy dziś zdecydować

My mamy systemowe Kom-Went (Wrocław, Karmelkowa).

http://www.kom-went.wroclaw.pl/

o, mają nawet cennik online!

Wada to że pustaki wentylacyjne mają niepasujące wymiary, no ale w Twoim przypadku to nie problem bo wystarczy puścić rurę przez dach.

Zaleta: murują się szybko i zajmują duuużo mniej miejsca niż murowane.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Wydaje mi się że nie ma technicznych przeciwwskazań do montażu zbiorników podziemnych,nawet gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych.Zbiornik jest zabezbieczony antykorozyjnie i przytwierdzony do płyty fundamentowej żeby się nie uniósł do góry.Co do kominów radzę systemowe niekoniecznie Schiedla.Mnie murarze namówili na murowany,i bardzo żałuje że się dałem przekonać.Byl dziurawy jak sito,rozpaliłem klisze fotograf. i widzialem wszelkie nieszczelności.Musiałem sam domurowac komin obok istniejącego.Nie twierdze że tak będzie u Ciebie ,ale ucz sie na błędach,najlepiej innych. :oops:Na Karmelkowej sprzedają kominy systemowe czeskie tańsze od Schiedla.Wybór należy do Ciebie.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kominów odsyłam do ostatniego numeru pisma Budujemy Dom.

 

http://www.budujemydom.pl/

 

w kolumnie raporty są raporty z ostatniego numeru, sporo na temat kominów.

ja stawiam dwa "zestawy kominowe": tradycyjny z cegły i systemowy z komwentu. Oczywiście zrobię próbę i to dokładną tak jak u wiecha - jeśli będzie puszczał to chłopcy nie dostaną za to kasy, dodatkowo jeśli tego nie rozbiorą i nie oczyszczą cegły to obetnę za materiał. Live is brutal.

nie da się ukryć, że cena materiałów komina systemowego (nawet z komwentu) jest o jakieś 1000 zł więkasza niż wielokanałowego z cegły.

Trzeba niestety zaufać dobrej cegle i fachowcom. Ale przede wszystkim jak we wszystkim - nie możan tego spartaczyć (a to się da zrobić z systemowym również....)

 

 

((Przy okazji dzięki Wichu za wskazanie tegoż - jest świetne i znakomicie uzupełnia się z Muratorem. Przy okazji grbsze i bezpłatne (choć jedno i drugie podobnie nasycone sponsoringiem i reklamami)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalna licytacja

 

Tylko dzis od godziny 8:30 do jutra do godziny 8.30 rano mozna licytowac kasku muratora z podpisami calej redakcji, jak widzicie kask jest wyjatkowy, mamy tez nadzieje ze sama licytacja bedzie wyjatkowo, zapraszamy.

 

licytacja http://www.dlanikoli.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje. Faktycznie, kominy systemowe są dużo droższe jednak jest pewność wykonania. U nas pan majster mówi że kupią specjalną zaprawę do murowania komina.

Jedno mnie zdziwiło - mówili o murowaniu klinkieru - na samej górze, w widocznej nad dachem części, bez fug, wtedy będzie fajnie wyglądać i unikniemy wymywania fugi przez deszcz etc. Czy tak się robi?

To samo mówili o płytkach klinkierowych na cokole - nie będzie ich dużo, raptem 3 płytki, ale też chcą bez fug. Może po prostu nie chce im się tych fug kłaść :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...