Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzięki za wszystkie informacje. Faktycznie, kominy systemowe są dużo droższe jednak jest pewność wykonania. U nas pan majster mówi że kupią specjalną zaprawę do murowania komina.

Jedno mnie zdziwiło - mówili o murowaniu klinkieru - na samej górze, w widocznej nad dachem części, bez fug, wtedy będzie fajnie wyglądać i unikniemy wymywania fugi przez deszcz etc. Czy tak się robi?

To samo mówili o płytkach klinkierowych na cokole - nie będzie ich dużo, raptem 3 płytki, ale też chcą bez fug. Może po prostu nie chce im się tych fug kłaść :lol:

 

 

Niedawno zakończyłem "walkę" z Schiedlem i mam trochę inną optykę

1. cena - nie do końca tak jak mówicie przy schiedlu materiał droższy ale robocizna tańsza = ostateczna cena jest porównywalna

2. oba rozwiązania można spieprzyć na etapie wykonawstwa (jest wiele potwierdzeń na forum)

3. kominy systemowe jako konstrukcje samonośne wymagają specjalnych rozwiązań (podparć bocznych) przy przejściu przez dach i stężeń jeżeli komin wystaje zbyt wysoko ponad konstrukcję dachu. A domorośli wykonawcy często o tym zapominają

 

Nie ma się co bać rozwiązania trzeba się bać partaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jak tak piszecie o tych zbiornikach, to sama zaczęłam się zastanawiać - posłucham oferty pana z Orlen Gazu, zobaczymy jakie są za i przeciw no i jak sie cenią.

zrobiłam też rozeznanie ochroniarzy - wyszło że najlepszą ofertę ma Solid Security, koszt to ok. 80 PLN miesięcznie plus coś za dzierżawę nadajnika, albo można kupić nadajnik za 500 zł - są to ceny brutto. Można wynegocjować np. regularne patrole, albo np. zaaranżowanie "przypadkowego" spotkania w okolicznym sklepie w obecności miejscowych żuli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak piszecie o tych zbiornikach, to sama zaczęłam się zastanawiać - posłucham oferty pana z Orlen Gazu, zobaczymy jakie są za i przeciw no i jak sie cenią.

zrobiłam też rozeznanie ochroniarzy - wyszło że najlepszą ofertę ma Solid Security, koszt to ok. 80 PLN miesięcznie plus coś za dzierżawę nadajnika, albo można kupić nadajnik za 500 zł - są to ceny brutto. Można wynegocjować np. regularne patrole, albo np. zaaranżowanie "przypadkowego" spotkania w okolicznym sklepie w obecności miejscowych żuli :lol:

 

 

masz może pod ręką jakiś nr do tych "Solidnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jedno mnie zdziwiło - mówili o murowaniu klinkieru - na samej górze, w widocznej nad dachem części, bez fug, wtedy będzie fajnie wyglądać i unikniemy wymywania fugi przez deszcz etc. Czy tak się robi?

 

Ja mam bez fug mojego męż wozili po budowach i pokazali które są z fugami a które bez i zdecydowaliśmy zrobić tak jak mówili.

A moze buduje nam ta sama ekipa z Czernicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz kiedy podpisywałes umowe o gaz?Zostały mi 2 firmy Pro-gas i Orlen -gas ceny mają podobne.Termin ok. 2 miesiące,w Pro-gas troszkę mniej.Myślę o zbiorniku podziemnym.Wiech

 

 

 

Nie mam przy sobie kwitów ale jakieś 3-4 tygodnie temu

2 tygodnie czekałem na projekt

teraz drugi tydzień czekam na pozwolenie (potwierdzanie zgłoszenia).

 

jaki piec wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz dzieki.Jestem strasznie niezdecydowany.Dzwoniłem teraz do Progas i powiedział mi przedstawiciel ,że nie opłaca mi się montować podziemny zbiornik ponieważ w ciągu 3 lat ma być gaz miejski.Demontaz jest droższy za podziemny,jeżeli nie dotrwam do końca umowy.Mało tego,jeżeli jest wysoki poziom wód gruntowych może byc taka sytuacja ,że nie będzie zakopany cały zbiornik.Jak rozmawiałem z Dragon Gaz powiedzieli mi podobnie.Co Ty o tym sądzisaz?Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz wybrałem piec zwykły Viessmana nie kondensat Witopend 100 z zasobnikiem 150l.Firma nie uznaje propan butan,tylko propan.Wiech

 

No właśnie Viessman ma tylko jeden piec na PB i w dodatku strasznie drogi. JA wybieram junkersa który ma homologacje na PB

 

argument o wodach gruntowych odpada. płyta fundamentowa jest dostarczana jako prefabrykat + przy montażu pracują pompy które usuwają wodę z wykopu.

 

jeżeli będziesz miał ten gaz za 3 lata to stawiam flaszkę :roll:

 

 

 

BK musisz sprawdzić pozwolenie na budowę nie projekt. jeżeli nie masz tego w pozwoleniu to musisz zgłaszać i czekać aż nie zgłoszą pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Mam pytanie dot. wykańczania wnętrz. Proszę o jakieś adresy sklepów we Wrocławiu z ładnymi meblami- chodzi mi przede wszystkim o sypialnie. Mieszkam niedaleko Legnicy- a tutaj króluje Bodzio i jemu podobne :evil: . Interesuja mnie porządne, drewniane łóżka, ładne ławy etc. Będę wdzięczna :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorgu77 - niestety nie wiem gdzie są we Wrocku fajne meble, sama zaczynam sie rozglądać

 

był u nas wczoraj przedstawiciel Orlenu, chyba nas przekonał do idei zbiornika podziemnego, trochę nas powaliły na kolana koszty (instalacja 1600, dzierżawa 49 zł - ale uwaga tyle samo kosztuje dzierżawa zbiornika naziemnego). Koszty demotażu - od 3500 do 800 PLN, zależy jak długo użytkujesz.

Propan butan nie jest złym pomysłem, zważywszy na koszty, przy opcji podziemnej to chyba dobra oferta. Tyle że piec gazowy trzeba wybrać do takiego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...