Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

gorgu,

sprawdź w domarze na Braniborskiej (między dworcem Świebodzkim/pl. Orląt Lwowskich i pl. Strzegomskim) - mają tam IMHO najlepszy wybór mebli we Wrocku. W odwodzie pozostają meble polonia na Bruecknera (tu zawsze mam mieszane uczucia) no i ikea oczywiście (dla tych, którzy lubią ich design).

W domarze są nieźli styliści (iker, kler, jacyś włosi) oraz zestawy po nieco bardziej przystępnych cenach...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .BK. przedstaw bardziej szczegółowo ofertę Orlenu,ceny ,okres umowy ,czy mówiłas coś na temat wysokich wód gruntowych,kto i za ile zrobi wykop ,projekt ,co do Ciebie należy a co do Orlenu.Jaki okres oczekiwania.Wiech

 

Juz piszę - niestety nie mam ze sobą swojego opasłego notesu, w którym mam całą swoją wiedzę ale z pamięci:

 

okres umowy - czas nieokreślony 1 miesiąc wypowiedzenia

prace ziemne we własnym zakresie najlepiej - bo najtaniej

projekt oni mogą zrobić ale koszt ok 500 PLN (ja mam projekt posadowienia naziemnego w swojej adaptacji więc poprawka nie powinna być droga)

trzeba projekt poprawiony lub wykonany (jesli to nie oni robią) wysłać do Płocka, żeby sprawdzili, odsyłają, idziesz do starostwa, zgłaszasz budowę i albo czekasz na zawiadomienie ze starostwa albo uśmiechasz się do pani i wychodzisz z pieczątką "decyzja prawomocna" :wink:

potem posadowienie - 1600 PLN za podziemny, 1400 za naziemny

tutaj mieliśmy - tzn mój mąż - sporo pytań - nt. uziemienia, zabezpieczenia przed wypływaniem (wody gruntowe) - pan nie ptorafił na to pytanie odpowiedzieć, kiedy mój mąż powiedział że co by było gdyby zbiornik wypłynął, rury popękały, etc. to pan zapytał czy mąż pisze scenariusze do horrorów :o

rezygnacja - jak po roku rezygnujesz to demontaż 3500 jak po 5 latach to 800 PLN, oczywiście jest to też uzależnione od tego ile tankujesz

 

ceny za gaz PB - teraz 1,52 brutto

za propan chyba 1,7 ale nie pamiętam dokładnie

 

pan zaleca tankowanie w kwietniu i lipcu czy sierpniu,

minimalna ilosć napełaniania 1000 litrów

 

co rok serwisują, co 5 lat jakaś próba (wodna czy ciśnieniowa) - ale naprawdę nie pamiętam dokładnie.

Generalnie - na pytanie dlaczego orlen a nie tańsza konkurencja (Orlen ma drogą dzierżawę, gaz, instalacje) pan powiedział że mają wysokiej jakości urządzenia i instalacje.

Jakość gazu po ich stronie, jeśli cokolwiek jest nie tak, to oni mają obowiązek interweniować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

jest to zrozumiałe - chcą po prostu wyjść na swoje, po 5 latach zarobia na tobie wystarczająco dużo żeby pozwolić na demontaż za 800 PLN

mam jedną obawę - co w przypadku gdyby gaz się objawił w Kamieńcu i okolicach za 2 lata?

 

 

etc. to pan zapytał czy mąż pisze scenariusze do horrorów

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Woprz.po 5 latach przy próbie szczelności trzeba odkopać zbiornik ,a przynajmniej jego część.Ktoś opisywał na forum jak to się odbywa.Wiech.

 

Wiech nie popadajmy ze skrajności w skrajność :lol: :lol: za dwa lata raczej nie ma się co spodziewać gazu z rurki ale dłużej niż 5 to raczej też nie będziemy czekali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się wybiera dziś na VooVoo i Janerkę?????? piękny koncercik będzie, 19:00, WZ. ja idę... 8) 8)

 

Wszystko wskazuje że się wybieram :-)

 

Co prawda nie bardzo wiem czym sobie na to zasłuzyłem ani jak się Dagmarze odwdzięczę ;-)

 

Grzegorz

o, to fajnie 8)

może się na się napatoczym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że chyba grzanie prądem bardziej by się opłacało :roll: taki ten gaz drogi. Jak się policzy koszty instalacji i demontażu no i tankowania, to wychodzi strasznie dużo.

 

Gdyby nie szanse na gaz za parę lat, to chyba rozważalibyśmy prąd

 

do prądu trzeba mieć prawie pasywny budynek

a przy ruchliwości twoich dzieci to raczej trudne :wink:

+ to że oboje z meżem jesteście czynni zawodowo - poza domem. Czyli odpada grzenie kominkiem przez cały dzień

też dużo myślałem o prądzie ale zbyt dużo tu niewiadomych i mało miejsca na błędy

 

No i dochodzi jeszcze to, że jak zrezygnujesz z prądu to wprowadzenie rurek w ściany to nowa budowa. a CO na prąd się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Woprz ciekawy temat podjeliście.Ja też analizowalem koszty inwestycyjne i eksploatacyjne.Gdybym miał się dzisiaj jeszcze raz budować wybrałbym pompę ciepła.Gdy rozpoczynałem budowę 5 lat temu było to ustrojstwo bardzo drogie.W tej chwili koszty też są duże ale urządzenia są coraz tańsze i sprawniejsze(tak jak kolektory słoneczne).Dobrzyk ma takie ustrojstwo,i jest zadowolony.Ja zrobiłbym trochę innaczej u siebie ,w miejscach gdzie bym nie dawał podłogówki, większe grzejniki .Cholera chyba muszę budowac drugi dom :lol: :lol: :lol: Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Woprz ciekawy temat podjeliście.Ja też analizowalem koszty inwestycyjne i eksploatacyjne.Gdybym miał się dzisiaj jeszcze raz budować wybrałbym pompę ciepła.Gdy rozpoczynałem budowę 5 lat temu było to ustrojstwo bardzo drogie.W tej chwili koszty też są duże ale urządzenia są coraz tańsze i sprawniejsze(tak jak kolektory słoneczne).Dobrzyk ma takie ustrojstwo,i jest zadowolony.Ja zrobiłbym trochę innaczej u siebie ,w miejscach gdzie bym nie dawał podłogówki, większe grzejniki .Cholera chyba muszę budowac drugi dom :lol: :lol: :lol: Wiech

 

Wiech daj spokój nawet mi nie mów :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy więcej :lol:

ja dopiero zaczynam a już mam dość.

budowa jeet taka stresujaca że nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące

 

nie wiem czy nie przesadzamy z jakością murów naszych domów.

Zrobiłoby się dom z dykty i patyków, uzbroiło prądem, mebelki, kafelki i już.

 

ale żarty na bok - Wiech, właśnie jestem na etapie projektowania instalacji (tzn nie ja osobiście tylko pan Ireneusz O.) jeśli masz jakieś złote rady i sugestie, np. odnośnie wielkości grzejników etc. to ja poproszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...