Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam.BK.już masz dość budowy?CO ja mam powiedziec po 5 latach budowy? :cry: Co do rad na ogrzewanie,to niestety nie jestem specjalistą :oops: Owszem robiłem u siebie ogrzewanie,ale miałem ułatwienie bo nie robiłem podłogówki.Z tego co wiem to u siebie będziesz miała kafelki w salonie i tam aż się prosi o podłogówkę.Kuchnia ,ppokój,hol ,też.Zostają Ci sypialnie i ludzie różnie daja,albo podłogówka jak u Dobrzyka albo grzejniki.Jeżeli grzejniki to wielkość w zależności od pieca (kondensat czy zwykły).Napisz co planujesz gdzie zainstalowac.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dachowiec;

 

Mogę Ci polecić człowieka który u mnie robił instalację wodną w Cu po 40zł/punkt 8) . Telefon 609455580 i przypomnij mu o Kowalach. Jest to młody sympatyczny człowiek z Kępna który w wielkim mieście Wrocławiu bierze tyle co na prowincji. Przy okazji jeśli jesteś już na tym etapie to nie zapomnij sprawdzić upadłej hurtowni Schulte (teren portu rzecznego przy Klęczkowskiej, jeśli chcesz telefon to daj znak a poszukam), w której to rządzi pan syndyk i wyprzedaje wszystko za 50% ceny :lol: . Niestety większość typówek już wyszła jednakże bobowie i bobinki budowniczowie zawsze znajdą dla siebie coś ciekawego (zaworki, rurki i kształtki, biała ceramika, przyciski do Geberitów, itp., itd.).

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek,

fajnie że wpadłeś na ploty :)

dawno cię nie było

 

podaję ceny z mojej oferty (tzn przedstawionej mi przez instalatora)

 

 

Instalacja CO grzejnikowa il. pkt. 12 120,00 zł za punkt :o

Instalacja CO podłogowa il. pkt. 12 30,00 za punkt

Instalacja woda podwójny 6 pkt 100,00 zł/pkt

pojedynczy 6 pkt 50,00 zł/pkt

Instalacja kanalizacja wewn. 12 pkt 65,00 zł/pkt

 

 

czy to bardzo dużo?

 

podłogówka będzie tylko w cześci dziennej, czyli w połowie domu, w łazienkach i pomieszczeniu gospodarczym, w sypialniach grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarznięty Dachowcu .Wyprzedaż grzejników Brugmana i innych rzeczy miała Aktiva na Grobli.Same grzejniki sprzedawali na ul.Miłoszyckiej na Swojcu za 30% wartości.Ja sobie kupiłem (nie wszystkie).+Zaznaczam że sa bez gwarancji,choc są nowe.W firmie ktorej pracuje kupowałem te grzejniki 6 lat temu i nic się z nimi nie dzieje .Bylo tam dużo grzejników płytszych tzn C 11 i V11 oraz C i V 20 i 21 .Mnie się podobały takie grzejniki płytsze i większe.pozdrawiam Wiech.Czy Ty sypiasz po nocach :lol: że tak póżno piszesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yemiołko - dobrej zabawy :D

dzięki, było oczywiście pięęknie, tylko myśl o gonitwie na PKP trochę mnie przytłoczyła po koniec... :-? 8)

Polanka, do której pograli i czy bisowali razem? :D

Grali do 22:40

 

Wspólny występ sprowadzał się że Lech J. wszedł w trakcie Rewolucji i się powygłupiał (podkoszulek miał na głowie zawiązany pod szyją jak chusta u wiejskiej baby).

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae: niestety nic od Ciebie nie dostałem :cry:

Cześć PiotrG! Czasem przejeżdżam koło Waszego domu i "zaglądam" w okienka ale nikogo nie widzę :lol: a tak na poważnie to byłem ciekaw silikatów na elewacji... Jeśli możesz to skorzystam z namiarów na tę hurtownię... Czy Twój spec wystawiał fakturki z materiałami czy jeszcze kupowałeś je sam przed unią?

 

Pytam Was kochani o instalatora bo chyba nie trafiłem najlepiej... gość pewnie niezły, z którym wiązałem nadzieję olał mnie i od paru tygodni nie potrafi wysłać mi swojej kalkulacji. Zrobił ją, a jakże, na wod-kan i co z podłogówką, materiały, kocioł i robocizna a następnie rzucił mi jedną (sic!) kwotę brutto (coś koło 28 kzł). Jak mu powiedziałem co o tym myślę (koty w worku etc) to mi orzekł, że on tak ma (... ten typ tak ma...) bo nie lubi się "narobić" po to by klient se potem chodził po hurtowniach i instalatorach i porównywał.... niestety polanka - mieliście chyba jeszcze szczęście albo... tfu, tfu odpukać...

 

Tak więc mam taką sytuację. Nie mam żadnego projektu instalacji ale oczywiście już określone przez nas połozenie punktów itp.

Co mozna otrzymać w ramach oferty od takich instalatorów? Czy mimo wszystko posiłkowaliście się jakimś projektem np. robionym przez Was na kolanie albo naukowo, czy też on coś takiego szkicował, czy też trzymaliście się jakiegos projektu (i wyliczeń z projektu) budynku, czy też zamawialiście coś takiego extra?

Jak otrzymaliście ofertę na instalacje to rozbite i wyszczególnione zestawienie materiałów a oddzielnie wypunktowaną robociznę (jak chyba u BK)?

 

over

 

dachowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec,

ja otrzymałam taką ofertę ale była mocno niedorobiona, pan zapomniał umieścić w niej pieca CO :o ale być może dlatego że pozostawia nam decyzję.

Oferta bez pieca i kolektorów opiewała na 35 tys :o

ale oczywiście będziemy z panem rozmawiać.

W projekcie mamy projekt instalacji sanitarnej i wodnej, ale rozmawiałam już z panem o tym żeby zaprojektował całość sprzężenia pieca z kominkiem z podłogówką grzejnikami i kolektorami, żeby wyliczył wydajność, pobór mocy czy ciepła, wszystkie rury etc - taki projekt CO - ale to kosztuje. pan mówi ze jak dobry instalator to obejdzie się bez takiego projektu - są to koszty.

Prawdopodobnie on zrobi piec, kominek, zasobnik, kolektory etc (jeśli się na nie zdecydujemy), połączy to wszystko, a samo rozprowadzenie rur i grzejników zostawimy panu Stasiowi z ekipy która nam buduje dom.

 

Kominy nam zaczęli murować - i są takie jak u Wiecha - zaczęli murować, jak to zobaczyłam to od razu kazałam rozbierać.

CHyba zostawię im ksero artykułu z "Budujemy Dom" o tym jak się muruje kominy z cegły. Zaprawa jest położona byle jak, cegły obłupane, nie ma siły żeby taki komin był szczelny. Do takiej zaprawy na kominy używa się zresztą jakiejś specjalnej zaprawy. Nie mam już siły do tych fachowców, każda ekipa która u nas coś robi, coś schrzani.

Teraz chyba trzeba albo stać nad nimi jak murują - niewykonalne bo pracujemy - albo kupić gotowy z kom wentu - ale z kolei boję się że zamocują go byle jak no i się przewróci. Na takim gotowym kominie nie można murować części nad dachem z klinkieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kochani nie jest najlepiej

 

ja testuję teraz 2 ekipy instalacyjne

 

1. energetyk - 2 młodych gości namiar http://www.energetyk.wroclaw.pl/ nie zwracajcie uwagoi na ofertę piecy na paliwa stała bo robią i gaz i olej i solary. kalkulacja jest przygotowana z dokładością do śrubki mosujacej kaloryfer

2. instalator z sąsiedztwa kilka kilo tańszy od Państwa wyżej - aczkolwiek nie jest to jakaś różnica szalnie istotana

 

jeszcze na wiosnę wysłałem 8 zapytań ofertowych i dostałem 3 odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK pocieszę Cię, że jak najbardziej można wykończyć klinkierem gotowy komin z Komwentu. Trzeba kupić (u nich?) albo wylać samemu (np. jeśli stawiasz obok dodatkowe pustaki wentylacyjne) taką podstawę betonową i na niej stawiasz obmurowanie z klinkiera etc. Mozna też obmurować z płytek albo z kamienia, jak u Vardo (i u mnie chyba też :lol: ) Oczywiście konsultuj to z dobrym kierownikiem, bo np. mój zdecydowanie nakazał mi dodatkowo ocieplać komwent ponieważ prowadzę go po zewnętrznej stronie ściany szczytowej, podobnie dokładnie określił co, gdzie dylatować itd.

 

Ja zdecydowałem się na jeden z murowanych tylko w wyniku wprowadzania programu oszczędności.... wczoraj osobiście spytałem mojego murarza czy gwarantuje próbę dymną - zarzekł się, że osobiście to murował i pilnował spoin... zobaczymy. w razie czego to komin stoi samodzielnie przy jednej ze ścian i przechodzi tylko przez drewniany strop a potem dach. mozna go jakby co..tfu, tfu... rozebrać. tak nawiasem mówiąc po lekturze budujemy dom miałem zły sen że chłopcy nie zrobili izolacji poziomej pod kominem.... potem był szybki rajd na budowę.... i chwila oddechu... zrobili

 

BK: mamy trochę inne instalacje, więc u mnie:

 

kocioł - ekogroszek (sporo kasy)

12 grzejników, stal + miedź

50m2 podłogówki, APEX

zasobnik CWU 160l

3 x WC (stelaże)

wod-kan 8 pkt podwójnych, 3 pkt pojedyncze; chyba miedź

oczywiście odpowiednie zawory, zabezpieczenia, takie tam ble, ble...

 

kominek jest samodzielny i raczej do połączenia z wentylacją mechaniczną (chyba wymiennikiem) - poza wyceną

 

solary - zastanawiam się tylko nad wyprowadzeniem rurek i odpowiednim zasobnikiem CWU (dodatkowa wężownica) - poza wyceną

 

gość mi pasował ale... teraz szukam innego :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...