Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej :)

Dachowiec - wysłałam Ci kolejną wiadomość. Może tym razem... 8)

 

A w naszej chacie "szara naga jama" tuż za progiem. Skuliśmy (he he MY :roll: ) stare podłogi i wywieźli razem z zalegającą pod nimi materią. W tej chwili mieszka tam jedna mała myszka i kocurek sąsiadów, który usiłuje ją schwytać :D

 

Pozdrowienia dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

potrzebuję namiaru na hurtownię gdzie będzie dużu wybór klinkieru - potrzebuję niedużo, bo tylko cegłę pełną na komin ale też potem trzeba będzie dobrać płytki na ścianę (cokół) i taras, schody. Problem polega na tym że wymyśliłam sobie do czarnego dachu (antracyt Euronita) żółty klinkier na komin i żółte (czy tam piaskowe) płytki na cokół i schody.

Wcziraj w Castoramie widziałam piękne płytki ale drogie - na taras i schody wychodziło ok. 90 PLN za metr :o na ścianę podobnie

W hurtowniach jest problem z klinkierem o żółtych odcieniach - gdzie maja duży wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - sprawdz producenta CRH Klinkier oni maja troche zolcieni w ofercie, co do miejsca gdzie kupic moje doswiadczenia wskazuja na Madar na Kwidzynskiej. Powiedz mi jeszcze jaka fuge chesz dac do zoltego. Ja zbieram sie do ruszenia z moja zolta elewacja i problem fugi jest rownie interesujacy poniewaz jej koszt moze niebezpiecznie zblizac sie do kosztu materialu. Czy masz kogos godnego polecenia do elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory fugi trzeba dobrać bardzo starannie, nie wiem czy w końcu z tej żółci nie zrezygnujemy ...

u ans do dachu czarnego aż się prosi klinkier żółty z fugami ciemnoszarymi - to samo na elewacji - ale tylko cokolik niespełna 20 cm

W castoramie są super płytki elewacyjne - ale też fajnie kosztują :-?

Koszty żółtych są dużo wyższe więc nie wiem czy się w końcu zdecydujemy - może po prostu czarny komin i ciemnobrązowe płytki na cokół ...

 

Nie mam nikogo namierzonego do elewacji, pewnie będzie to ktoś z firmy która nam buduje dom.

 

Czy 1000 PLN za rozprowadzenie elektryki to dużo czy mało? chodzi o samą robociznę.

 

No i rynny - mam ofertę na rynny - Marley 3600 :o i Plannja 5500 :o :o

 

pewnie jakis rabat (wyjściowo 12%) ale i tak sporo ...

 

Ile daliście za swoje rynny - i czy ktoś ma Marleya? Jak toto się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

EuroKlinkier na Krzemienieckiej to miejsce róznorodnego klinkieru, z tego co pamiętam to żółty wystepuje w paru odcieniach iw zależności od producenta, osbns kwestią jest umiejetność kładzenia klinkieru - niestety niewielu fachmanów umie to robić.

do kosztów klinkieu dorzuć koszt zaprawy klinkierskiej co daję zużycie ok. 1kg na cegłę więc idzie tego sporo

wg mnie do żółego ładnie wygląda fuga w kolorze naturalnej zaprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem tu nowy, niedługo ruszam z budową.

Dzisiaj nie mam za dużo czasu ale niebawem napewno się "usłyszymy"

 

Cześć Kondziu, ja też dopiero zaczynam, a nawet dopiero załatwiam papierki, czekam właśnie na warunki przyłączy bo warunki zabdowy już mam , napisz na jakim jestes etapie i gdzie się budujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadra... mail dostałem, dzięki!!

 

BK my też mamy antracyt ale chyba wejdziemy w zielenie a więc być może taki kamień jak u vardo. Wychodzi taniej niż cokolwiek....

co do klinkieru to widziałem ciekawą wystawkę w MBS2 na klimasa.

co do rynien to ja mam Galeco, u nas koszt poniżej 2000, tworzywo podobno takie jak Marley. Jesli szukasz kolorów specjalnych to polecam Marleya, nam wystarczył głęboki brąz (w Galeco jest też czarny)

 

piotrekg możesz podać mi namiary na tę poprzednią upadłą firemkę w porcie?

pozdrawiam

dachowiec

 

MAM KOLEJNE PYTANIE: SZUKAM

EKIPY DO OCIEPLEŃ WEŁNĄ (lekka mokra), narazie bez tynkowania!

 

i pytanie dodatkowe:

 

czy ktoś z was ocieplał przed wstawieniem okien (na dwa etapy)

czy przed ociepleniem ktoś z was kładł może jakieś instalacje na zewnątrz, np. rurki, tak na wszelki wypadek? a może coś innego? pytam bo powoli przymierzam się do ocieplania, okna już się robią a potem będzie mało czasu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam ocieplenie przed oknami - nie wiem czy juz się zabrali czy nie

 

mało tego - pan szef mówił żeby przed oknami zrobić elektrykę i tynki w środku póki jest ciepło, fajnie by się wywietrzyło bez tych okien

 

Proszę - ci co mieszkają - czy tańsze niż Marley plastikowe rynny też są coś warte?

Fajnie byłoby przyoszczędzić te parę złotych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

jak zaczniesz w kazdym miejscu oszczędzac to domek straci na swoim efekcie końcowym i wizualnie będzie taki sobie.

przy Twoim tempie robót to nie ma znaczenia czy okna będą później czy wcześniej - przy oknach trudniej już coś ukraść z domu a kable, rurki to tez spory wydatek - czas stróża zatrudnić, najlepiej miejscowego co by inni omijali Twóją budową w poszukiwaniu "darów bożych" szybko zbywalnych na innej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

jak zaczniesz w kazdym miejscu oszczędzac to domek straci na swoim efekcie końcowym i wizualnie będzie taki sobie.

przy Twoim tempie robót to nie ma znaczenia czy okna będą później czy wcześniej - przy oknach trudniej już coś ukraść z domu a kable, rurki to tez spory wydatek - czas stróża zatrudnić, najlepiej miejscowego co by inni omijali Twóją budową w poszukiwaniu "darów bożych" szybko zbywalnych na innej budowie

 

 

prawda - wyszarpią wszytko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wpadam pochwalić się ze jest już z nami mała Karolinka, urodziła się 8 dni temu, i wazyła wtedy 3300, i była całkiem spora - 54 cm. :wink:

To chyba najmłodszy uczestnik grupy wrocławskiej...

 

No i to tyle, wrodzona skromność nie pozwala mi przecież chwalic się ze nasza córka jest piękna, mądra i grzeczna... :wink: 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka

GRATULACJE!

Właśnie się zastanawiałam czy to już - bo dawno nie pisałaś, no a Pan Mąż to w niedzielę rozmawiając z moim Mężem się nie nic pochwalił ...

 

Jeszcze raz gratuluję - moja Paulina ważyła i mierzyła dokładnie tyle samo - czyli idealnie według średniej wagi dziewczynek noworodków. Kurczę, czy te dzieci czytają te poradniki czy co ...

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA - gratulacje!!

 

BK - niestety autobus mnie wywiózł inna trasą i nie przyuważyłam centrum klinkieru.

 

Mam pytanie: czy ktoś z Was wie może, gdzie w okolicach Wrocławia można nabyć bruk drewniany?? Zastanawiamy się nad taką podłogą i zaczynamy się nad nią rozglądać.

 

spokojnej nocy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...