Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

Jestem tu nowy, niedługo ruszam z budową.

Dzisiaj nie mam za dużo czasu ale niebawem napewno się "usłyszymy"

 

Cześć Kondziu, ja też dopiero zaczynam, a nawet dopiero załatwiam papierki, czekam właśnie na warunki przyłączy bo warunki zabdowy już mam , napisz na jakim jestes etapie i gdzie się budujesz

 

 

Witam EBU z tego co widzę jesteśmy na podobnym etapie.

Ja chcę ruszyć z budową na wiosnę (o ile będę miał już pozwolenie).

Stawiam domek w Miłoszycach pod Jelczem (będę stawiał).

Też nie nie mam jeszcze uregulowanych wszystkich papierków ale chyba zdążę. Odpisz gdzie budujesz swój pałac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA!!! Gratualcje !!! SPecjalna buteleczka tegorocznego odłożona na najbliższą okazję !!!

A tak między nami to nasze też ponoć na 99% dziewczynka i jedno z wybranych imion to też... Karolinka ...

 

BK zrobiłem przegląd kolejnych ubezpieczycieli i wychodzi na to, że zajmują się tym: Hestia, Benerali oraz Compensa i chyba Gerling. Mam umowę Hestii i właśnie ją czytam ale najchętnie to bym poprosił jakiegoś brokera o porównanie i wybranie jednego z tych czterech...

 

ivonescamogłabyś na priva jeszcze raz podać mi kontakt na panią od wnętrz i ogrodów?

 

pozdro i dzieńdobry porannym pracusiom... dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kondziu, to bardzo budujace, że jeszcze ktoś zaczyna, bo tutaj to wszyscy są bardzo zaawansowani i o papierkach nikt już nie pamięta.

ps. ja buduję w Radwanicach, a raczej mam zamiar zacząć na wiosnę, projekt już wybrałam ale nie kupiłam

 

Pozdrowienia dla wszystkich stawiających mury, kończących dachy i wykończających (też siebie :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj GRUPO :p

Informuję, iż nadal jestem obecna choć nie zawsze zalogowana i pisząca :oops: :oops: :oops:

Dobrze było ale się skończyło ,czyli utknęłam na etapie papierologii :evil: :evil:

Ten sezon uznaliśmy za nieosiągalny nawet w zakresie fundamentów, więc w planie jest wiosna. Przerabiam teraz dylematy debila np. czy umawiać się z ekipami i ew. na kiedy ? A jeśli moje papiery nie ruszą ???

 

AKA serdeczne gratulacje, niech rośnie na pociechę mamy i chłopców :wink:

 

BK tempo zapierające dech w piersiach (nawet tych wątłych)

 

Dobrzyku jak sprawuje się pompa ciepła (prawdopodobnie będziemy instalować)

 

Wszystkich "starych" i "nowych" serdecznie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA

przyłączam się do serdecznych życzeń z okazji tak cudownej jak Twoja córeczka :D :D :D

 

EBU, Batar- ja jestem jeszcze mniej zaawansowana od Was, gdyż dopiero wybieram projekt i zastanawiam się jak zgrać to co chciałabym z tym co będę mogła i żeby było funkcjonalne i trochę ładne :-?

A póki tego nie będę pewna to nie chcę zaczynać papierków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

ja to zrobiłam tak - najpierw kupiłam projekt (będąc w trakcie kupna działki - po podpisaniu umowy przedwstępnej, pan dopiero dzielił pole na działki) a potem poprosiłam pana żeby "dokroił" więcej ziemi bo się nam dom nie zmieści, a u notariusza z aktem kupna/sprzedaży byliśmy jak adaptacja projektu była już prawie gotowa :lol:

 

klucz to projekt ale też i działka - szukajcie więc równolegle, ale niebezpieczne jest zaczynanie od kupowania projektu jak nie macie upatrzonej chociaż działki (my trochę ryzykowaliśmy ...)

 

W wyborze projektu kierujcie się przede wszyskim funkcjonalnością, a nie tylko tym zeby było taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly

u mnie najpierw pijawiła się działeczka, potem warunki zabudowy, obecnie walczę z warunkami mediów, projekt mam upatrzony ale nie kupiony, wiem że realizacja tego domu jest droga i ani du du nie wiem jak przewidzieć koszty budowy do moich możliwości, czy gdzieś się nie zatkam a potem będę budować wieki, strasznie dużo tych pytań :cry:

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ten projekt bardzo mi odpowiada i to co wewnątrz i to co na zwenatrz,

po hurtowniach będę chodzic wtedy gdy już kupię ten projekt.

 

To był chyba sekundowy kryzys, przecież musi się udać (zawsze mozna wziąć większy kredyt). Bardzo bym chciała żeby coś już zaczęło dziać się na mojej działeczce (oby do wiosny :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU

ja także najpierw kupiłam działkę, prąd wraz ze skrzynką już mam i wodę także. Ponieważ działeczka była na kredyt, na szczęście już spłaciłam , więc przymierzam się co dalej. Zastanawiam się się nad projektem, ale chcę tak jak radzi BK, żeby był przede wszystkim funkcjonalny, a tym samym nie za bardzo rozrośnięty. Taki na miarę w sam raz, tylko nie mogę się jeszcze zdecydować do końca. Czy robić mały domek parterowy, gdyż z czasem syn i tak pewnie będzie chciał mieszkać samodzielnie, więc po co mi później pałętać się z mężem po wielkiej chacie, czy może jednak ciupinkę większy z użytkowym poddaszem. Nie wiem też czy garaż lepiej robić w bryle domu czy może wolnostojący. Mam na tyle dużą działkę, że oba warianty byłyby możliwe, ale jak jest bardziej funkcjonalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU: pamiętam ten ból i trwa on właściwie do dziś... wiemy, że liczyć ale co i jak? W końcu to najczęściej pierwszy raz a nikt z nas nie ma projektu wykonawczego z dokładnym rozliczeniem prac i materiałów.

Tak jak warto rozglądać się za dobrym (a nie tylko ładnym) projektem, tak warto zamówić kosztorys i to u budowlańca, który nie będzie u nas budował i jest na bierząco z budową domków a nie mostów, hal produkcyjnych albo banków...

dobry architekt (koniecznie obejrzeć jedo dzieła)

dobry kosztorysant (jak wyżej)

własna wryfikacja każdego z nich... a zwłaszcza swoich marzeń przy instalacjach i wykończeniach

potem liczyć, liczyć, liczyć

rozmawiać w hurtowniach, brać tzw, kosztorysy od ekip (czasem elaboraty na kilka stron, czasem wypociny na kartce w kratkę), porównywać i uczyć się.... :lol: :lol: :lol: POWODZENIA! a jakby co to przecież Ci pomożemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU

ja także najpierw kupiłam działkę, prąd wraz ze skrzynką już mam i wodę także. Ponieważ działeczka była na kredyt, na szczęście już spłaciłam , więc przymierzam się co dalej. Zastanawiam się się nad projektem, ale chcę tak jak radzi BK, żeby był przede wszystkim funkcjonalny, a tym samym nie za bardzo rozrośnięty. Taki na miarę w sam raz, tylko nie mogę się jeszcze zdecydować do końca. Czy robić mały domek parterowy, gdyż z czasem syn i tak pewnie będzie chciał mieszkać samodzielnie, więc po co mi później pałętać się z mężem po wielkiej chacie, czy może jednak ciupinkę większy z użytkowym poddaszem. Nie wiem też czy garaż lepiej robić w bryle domu czy może wolnostojący. Mam na tyle dużą działkę, że oba warianty byłyby możliwe, ale jak jest bardziej funkcjonalnie?

 

Molly,

zobacz projekt Idalia - z Archipelagu - bardzo fajny projekt parterowy, z małym poddaszem na później, zewnętrznie też bardzo ładny.

To był jeden z naszych faworytów.

 

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=2&ObjID=617&CanBack=1

 

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=40&CanBack=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBU jeszcze raz odsyłam pod wskazany adres

 

twój projekt jest bardzo podobny do tego który wskazałem

jest to Manuela z Archipelagu

 

1. jest tam kosztorys - nie twierdzę że super ale przynajmniej są obmiary

2. to jest bardzo popularny projekt i jak zapytasz na forum o Manuelę to wiele osób ci podpowie co ile i jak

 

http://www.domyrodzinne.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=23&CanBack=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...