Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wszyscy polecieli chryzantemy kupować... albo bilety na pociąg (to ja to ja!) :)

 

Są jeszcze tacy co o święcie nie myślą bo miewają co drugi dzień "noce żywych trupów" :wink: :p I odsypiają w dzień. :wink:

(tak narzekam dla fasonu jako młoda mama, choć nie jest źle, trafiło nam sie grzeczne dziecko...)

 

Doniosę tylko że na naszej budowie są już parapety i farba na ścianach. Na zewnątrz grunt. Brakuje instalacji co i kafelków, ale juz prawie możnaby mieszkac. Tyle ze wilgotno w srodku strasznie, coś czuje ze trzeba bedzie chałupę porządnie podgrzać i przewentylować przez zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - ale za to jakie to zdrowe! Zimno hartuje, nie groźna wam grypa :wink:

 

Molly - gratulacje, wiem co czujesz, to był najbardziej stresujący egzamin w moim życiu, kup sobie jakieś fajne autko i śmigaj po Wrocławiu

jak ja zaczynałam jeździć ze świeżym prawem jazdy to z nerwów schudłam parę kg bardzo szybko - w stresujacych sytuacjach typu kierowcy migający jak ty sobie jedziesz pod prąd :roll: albo jak chciałam gdzieś dojechać a lądowałam w zupełnie innej części Wrocławia :roll: nie wiem jak to się działo ...

 

aka - wiem o czym mówisz. Służę dobrymi radami - wiem o niemowlętach wszystko :wink: :)

Przede wszystkim to że są słodkie i nie można się nimi nacieszyć. Przytulaj, noś i nie słuchaj ciotek co przestrzegają żeby nie nauczyć nosić.

Wystaw na dwór, na balko, jest dość ciepło. Trzeba dziecko hartować. Moje pierwsze dziecko urodziło się w lutym więc na balkon wyszło dopiero jak miało tydzień, na 15 minut 2 razy dziennie, potem coraz dłużej, a synek urodził się na początku września, było cieplutko, więc po przywiezieniu ze szpitala został wywalony na balkon w wózku na godzinę, potem stopniowo czas mu wydłużałam, aż po dwóch tygodniach spędzał większość dnia na podwórku albo balkonie.

 

Sąsiadki dostawały zawału jak ściągałam dzieci po dwu-trzy godzinnym spaniu z balkonu przy kilkustopniowym mrozie ... Ale wtedy dobrze spały i hartowały się. Polecam. W końcu na Syberii tez dzieci jakoś przeżywają. :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPACZLIWIE POTRZEBUJĘ POMOCY!!!!! oops: :evil:

 

Kochani!! Co ubijaliście pod podłogą:

a. piasek (jeśli tak, to o jakiej nazwie i granulacji?)

b. żwir (jeśli tak, to o jakiej nazwie i granulacji?)

c. pospółkę (jeśli tak, to co to jest?)

 

Bardzo Was proszę, przypomnijcie sobie co to było, bo mam zamówić 20 ton, a fachowcy po kopalniach zadają mi takie właśnie pytania. :evil:

 

Mój Fachowiec twierdzi, że ma być "pospółka", cokolwiek to znaczy, i że on będzie jej także używał do wymurowania jednego kawałka ściany. Co Wy na to?

 

POMOCY POMOCY POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Woprz jak u Ciebie z gazem,kiedy bedziesz miał?U mnie w środę montują zbiornik,jak będzię zobacze.Chcę jak najszybciej uruchomić CO.bo troche zimno spać ok.10 stopni.Wiech.

 

montują dzisiaj

ale nie tak szybko

wsadzą go do dziury i czekanie na gościa z UDT'u później zasypanie (dla tych co maja pod ziemią przypominam zasypujemy ręcznie i to piaskiem nie ziemią z wykopu. chodzi o to żeby mechanicznie nie uszkodzić izolacji bo wtedy za parę lat zrobi się dziura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPACZLIWIE POTRZEBUJĘ POMOCY!!!!! oops: :evil:

 

Kochani!! Co ubijaliście pod podłogą:

a. piasek (jeśli tak, to o jakiej nazwie i granulacji?)

b. żwir (jeśli tak, to o jakiej nazwie i granulacji?)

c. pospółkę (jeśli tak, to co to jest?)

 

Bardzo Was proszę, przypomnijcie sobie co to było, bo mam zamówić 20 ton, a fachowcy po kopalniach zadają mi takie właśnie pytania. :evil:

 

Wydaje się ze podsypka .Zresztą zadzwoń do Piaskop tel 381 9018, 502 249 337 to oni napewno wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z panią z kopalni w Mietkowie [brzmiała kompetentnie] i zamówiłam pospółkę płukaną - ma być i na podsypkę i do murowania (po przesianiu), ponieważ jest bez gliny. I teraz juz mogę tylko trzymać kciuki, żeby się okazało, że O TO CHODZIŁO :oops:

 

Nie zaszkodzi jak ktoś potrzyma ze mną. Tylko do wtorku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPACZLIWIE POTRZEBUJĘ POMOCY!!!!! oops: :evil:

 

Kochani!! Co ubijaliście pod podłogą:

a. piasek (jeśli tak, to o jakiej nazwie i granulacji?)

 

nie jestem fachowcem ale wg piasek ma ziarenka o granulacji do ok 1mm.

Może byc piasek płukany i kopany. Płukany jest lepszy (i droższy) ale na pewno nie zawiera gliny i iłów. Np. do tynków powinien byc piasek płukany

 

b. żwir (jeśli tak, to o jakiej nazwie i granulacji?)

Żwiry mają rózne granulacje, najlepiej powiedzieć do czego się go potrzebuje wówczas powinni zaproponować ten odpowiedni :)

 

c. pospółkę (jeśli tak, to co to jest?)

 

Ogólnie mówiąc jest to żwir wymieszany z piachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Molly - gratulacje, wiem co czujesz, to był najbardziej stresujący egzamin w moim życiu, kup sobie jakieś fajne autko i śmigaj po Wrocławiu

jak ja zaczynałam jeździć ze świeżym prawem jazdy to z nerwów schudłam parę kg bardzo szybko - w stresujacych sytuacjach typu kierowcy migający jak ty sobie jedziesz pod prąd :roll: albo jak chciałam gdzieś dojechać a lądowałam w zupełnie innej części Wrocławia :roll: nie wiem jak to się działo ...

 

 

Dzięki, ale z jazdą nie tak szybko, bo prawko będzie dopiero za trzy tygodnie. Póki co to nie mogę uwierzyć, że to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. co pod chudziak... myśmy kopali własny piaseczek i siup między ścianki fundamentowe... o ile pamiętam płukany to szkoda kasy a co do gliny to podobno mała ilość nie zaszkodzi... napewno żadnych organicznych elementów i napewno ubijać dobrze i warstwami co max. 20cm. Ubijarka 150-200kg, o tej porze roku polewanie wodą nie jest potrzebne.

 

A dzisiaj poszliśmy na giełdę staroci... słonko świeciło... zachciało mi się szukać landschaftcików z okolic Obornik a... skończyło się na meblach a la kolonialnych do kominkowego :o :o :o ciągle jeszcze nie do końca wiem jak to się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec - a były landszafciki z Obornik? A można dostać takie landszafciki z okolić Kamieńca? Albo Gajkowa ? Chyba tez się wybierzemy

 

Mam pytanie - czy tynki z agregatu wpuszczać po zrobieniu elektryki a przed kanalizy i wody, CO (nie mam pionów, dom parterowy, będzie w połowie domu podłogówka a połowie grzejniki ) czy po kanalizie, CO, wodzie, i elektryce?

 

czy kucie pod grzejniki i umywalki robić przed czy po tynkach? Tak po mojemu to chyba przed ale może nie będzie problemem z prowadzeniem rur po tynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Woprz.Myślałem że taka firma jak Orlen nie da plamy,ale widać każda po podpisaniu umowy olewa swoich klientów :evil:U mnie maja być w środę,czy bedą zobaczymy.Powinni Ci dać 200 l gazu gratis w ramach poniesionych strat moralnych,tak jak Progas dał klientowi za fuszerke przy montażu zbiornika.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...