Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Polanki! Prześliczny macie ten kominek, normalnie z zazdrości można pęknąć! Jestem zauroczona! Sami robiliście projekt???

A macie więcej takich ładnych fotek?

pozdr.

 

prawie sami.

Dokładniej mówiąc to mniej - więcej widzieliśmy bryłę, powiedzieliśmy to kominkarzowi (i pokazaliśmy ulepiony z plasteliny model ;-))

on narysował szkic. Potem zrobił dół (podstawa i obudowa do wysokości wkładu włącznie) a my wzieliśmy kredę i zaczeliśmy rysować po ścianie jak to widzimy. Tyle że najważniejszego - czyli przebiegu 'grani' na styku przodu i boku nie bardzo mieliśmy jak narysować (ani wyobrazić) i to wyszło 'w praniu'. Kominkarz odrysował kształt i po tygodniu przyjechał z górą w trzech kawałkach i stwierdziliśmy że jest to TO. Sukces ma wielu ojców ;-)

 

Jeszcze dzisiaj mają otynkować kominek i na tym zakończą się nasze wszelkie roboty budowlane wewnątrz domu :-) !!!!

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly, pytałaś gdzieś o giełdę na Gnieźnieńskiej - zaczyna się już z czwartku na piątek, trwa do soboty do południa ( w każdy ostatni weekend miesiąca). A małe okrągłe stoliki kupić można, jak najbardziej. I koniecznie trzeba się targować. My w prezencie ślubnym wybraliśmy duży owalny stół (rozkładany do 12-osobowego), kosztował tylko 450 zł - do małych poprawek.

Ale polecam też wycieczkę na Niskie Łąki -czasem zdarzają się tam prawdziwe perełki za bardzo małe pieniądze.

Pozdrawiam

An.

 

Dzięki, brzmi to zachęcająco i wreszcie się wybiorę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly widziałem ostatnio sporo różnych stolików, sami kupiliśmy okrągły ale nierozkładany. Mebelki do jadalni i kredensu (u nas pojęcia dosyć umowne) pozostawiamy na później... Na giełdę warto wpaść faktycznie już w czwartek przed ostatnim weekendem miesiąca a potem chyba również dwa tygodnie później w sobotę (tzw giełda lokalna...)

 

Powiedz mi jeszcze jak ta giełda funkcjonuje tzn., od której godziny w czwartek jest czynna. Czy czynna jest w jakiś godzinach od do, czy też jak się zacznie to non stop. W czwartek po południu to pasowałoby mi, ale od kórej godziny można tam zajrzeć ?

 

Ale przede wszystkim dzieńdoberek dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly, tak po 15-tej to giełda zaczyna powoli zamierać, ale w czwartek nie opłaca się być zbyt wcześnie rano, bo jeszcze niewielu handlarzy jest "rozłożonych".

:roll:

 

To giełda jest już w czwartek od rana?. Myślałam,że zaczyna się dopiero po południu. To w końcu o jakiej porze najlepiej tam pójść? - Może koło płudnia?

 

Po za tym dużo zdrówka wszystkim chorującym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chorych,którym życzę powrotu do zdrowia,oraz zdrowych żeby nie zachorowali.Polanka kominek super :p Woprz chyba nie zakopałeś się w błocie na działce :wink:?

U nas jest tragicznie :cry:

 

Za pochwały dziękujemy -może rozwieją moją nieustanną depresję.

Chorującym przesyłamy gorrrący powiew zdrowia.

dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dzisiaj nareszcie swieci słońce więc moze bedzie koniec tych chorób depresji itp

Ta pogoda depresyjna była dlatego ze u nas zaczynali tynkować.Mam dobrych tanich tynkarzy( 16 zł za tynki gipsowe Knaufa Mp75) więc zeby nie było za dobrze to doszło zmarwienie czy bedzie schło i jak to przetrzymają okna drewniane.Bilans musi być na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam nadzieje ze moge sie dolaczyc do grupy :-)

 

na poczatke male pytanko: jaki jest koszt instalacji zbiornika gazowego p-b - jaka jest roznica w cenie w instalacji podziemnej i naziemnej?

czy lepiej wynajmowac czy kupic zbiornik i jakie to koszty? ktore firmy nalezy brac pod uwage?

jestem z wroclawia

pozdrawiam

 

http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=30369&no=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kasztanka.Do grupy nie tylko można ale nawet trzeba :wink: A tak poważnie to zbiornik na propan butan musi być zakopany.Na propan może być naziemny oraz podziemny.Jezeli chodzi o P.B. to myślę że Orlen Gaz (choć inne firmy też mają P.B.).Na propan instalacja kosztuje w granicach od 1000 zł(naziemny ) do 2 tyś a nawet więcej zależy co bedzie należało do Ciebie.Myśle że nie opłaca się kupować zbiornika .Dzierżawa od 30-50 w zalezności od zbiornika.Różnica w cenie za P.B a propan jest różna w zależności czy cena jest promocyjna.Musisz się upewnić czy piec może pracowac na P.B.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kasztanka.Do grupy nie tylko można ale nawet trzeba :wink: A tak poważnie to zbiornik na propan butan musi być zakopany.Na propan może być naziemny oraz podziemny.Jezeli chodzi o P.B. to myślę że Orlen Gaz (choć inne firmy też mają P.B.).Na propan instalacja kosztuje w granicach od 1000 zł(naziemny ) do 2 tyś a nawet więcej zależy co bedzie należało do Ciebie.Myśle że nie opłaca się kupować zbiornika .Dzierżawa od 30-50 w zalezności od zbiornika.Różnica w cenie za P.B a propan jest różna w zależności czy cena jest promocyjna.Musisz się upewnić czy piec może pracowac na P.B.Wiech

 

pieca jeszcze nie mam ..... :-) dlatego rozgladam sie co wybrac ....

a jaka jest roznica miedzy p-b a propanem? w cenie? kalorycznosc?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka musisz wiedziec jaki będziesz miała piec ,ponieważ sa firmy co uzależniaja gwarancje pieca od rodzaju gazu np. Viessmann.Czy PB jest bardziej kaloryczny od propanu nie wiem .Była dyskusja na forum w wymianie doświadczeń że to blaga .Nie jestem chemikiem i nie zabieram głosu.Cena PB jest troche niższa od propanu.A gdzie się budujesz jeżeli nie jest to tajemnica?Woprz ma z Orlenu PB, ja propan też zakopany zbiornik z Progazu.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...