Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wydawalo mi się, że na tym wątku kiedyś kiedyś coś o zdunie było...

 

Woprz, czasem atrapa, a czasem nie (mam nadzieję). A jeśli chodzi o kominiarzy, tą wątpię czy każdy potrafi kafle układać. To ma być prawdziwy zdun.

 

BK, chę żeby był w tej kuchni też piec na chleby, nawet nie myślę jak to będzie smakowało.

 

Jak kogoś interesuje to podaję dwa ciekawe linki, można się zapalić.

 

http://www.kominki.rzeszow.pl

http://www.kafle.com.pl

 

No i wciąż liczę na jakieś sprawdzone namiary na zduna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.Woprz Jeszcze raz dzięki za namiary.BK z pana O ,zrezygnowałem ,nie będę prosił się za własne pieniądze o jego przybycie na uruchomienie kominka.Wczoraj był u mnie instalator kominkowy(myślę że dość rozsądny),a w niedzielę jestem umówiony z innym.Muszę podłączyć piec z kominkiem i zasobnikiem wraz z automatyką.Myślę że już wkrótce będę miał to podłączone.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim

 

nasze fundamenty juz sie powoli koncza robic :-)

mam pytanko do was czy jak sie robi izoalację pionową to moze padac deszcz?

w ogole co sadzicie o tym czy zdazy to wszystko wyschnac przed mrozami w weekend?

 

mam nadzieje ze wiosna nie okaze sie ze wszystko popekalo i od nowa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ściany z bk o gubości 36 cm, planuje jeszcze docieplić

jaką dać grubość styropianu ?, interesują mnie później możliwie najniższe koszty ogrzewania, chyba wybiorę gaz płynny

aha, i gdzie tanio kupie styropian

 

jeśli konstrukcyjnie wystarczy klasa 400 to bez ocieplenia masz efektywne U=0,36.

jeśli chcesz zejść do efektywnego U=0,25 to musisz ocieplić styropianem 8cm (typowym --> lambda 0,039)

analogicznie dla efektywnego U=0,2 potrzeba 15cm styropianu

i zdecydowanie przy wyborze gazu płynnego wybrałbym tę drugą opcję!

bo jeżeli już decydujesz się na dwuwarstwę to ostatnie na czym oszczędzasz to ocieplenie...

 

a tak wogóle to:

1. "możliwie najniższe koszty ogrzewania" osiągniesz w domku pasywnym

2. warto zrobić sobie bilans ciepła budynku i przyjrzeć się co ile wnosi oszczędności przy jakiej inwestycji (dach, okna, ściany, fundamenty, wentylacja, itp. itd.... koszty ciągnione też... niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka, nic nie bój, są tacy co ławy leją w mrozy, na pewno będzie wszsytko OK - nie wiem czy nie trzeba przykryć czyms dobrze.

 

Wiech - ja też zrezygnuję z pana O. chyba - wprawdzie dobrze zna się na tym co robi, ale też mnie denerwuje czekanie na łaskawy telefon. Jest noy przedstawiciel makroterma we Wrocławiu, może skorzystam.

 

Najchętniej to bym wszystkich pogoniła - moją ekipę przede wszystkim, ale z różnych względów nie mogę tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka, nic nie bój, są tacy co ławy leją w mrozy, na pewno będzie wszsytko OK - nie wiem czy nie trzeba przykryć czyms dobrze

 

hihi dzieki za pocieszenie :-) oby sie sprawdzilo .....

fundamenty robie dlatego bo szkoda mi troche czasu ....

musze bankowi pokazac ze mam wlasny wklad i od marca heja dalej

mam nadzieje w przyszlym roku sie wprowadzic ....

tym bardziej ze razem z domkiem rosnie mi brzuch :-) a w nim dzidzior hihi :-)

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole co sadzicie o tym czy zdazy to wszystko wyschnac przed mrozami w weekend?

 

na pewno nie zdąży wyschnać ale czy popęka to inna spraw tu musi się wypowiedzieć twój inspektor nadzoru

 

pozdrawiam

 

ale od czego to zalezy czy popeka czy nie?

pozdrawiam

 

myślę że głównie od tego ile czasu minie od momentu zalania do pierszego mrozu i ile ten mróz będzie miał i trwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, macie może jakieś sprawdzone namiary na zduna z okolic Wrocławia. Chcę do kuchni wstawić kuchnię retro, no i potrzebny ktoś kto to wykona.

 

Znam dobrego zduna z Wrocławia- to p. Grzegorz telefon 353-56-24

 

A tak w ogóle to witam wszystkich.

Czytam , że roboty u wszystkich idą ,że ho ho !

Oby tylko z dobrym skutkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator z którym próobwałem coś ustalić też się nie odzywa... to chyba powszechne jesienią... jak masz szybki temat i się nie targujesz to jadą z koksem... jak trochę marudzisz i wymagasz myślenia... spadasz na trzeci plan

 

pytania do okienek!!! (dźwięczny będę za wszelakie sugestie)

 

1. czy ktoś z Was zdecydował się na tzw ciepłe ramki i jest z tego zadowolony? co to daje w praktyce, tak bez kitu :lol: ?

 

2. czy ktoś z Was zdecydował się na klamki antyprzewierceniowe, może z kluczykiem, może okucia przynajmniej WK2?

 

3. czy ktoś z Was zdecydował się na szybki P2, gdzie i po co?

 

ufff.... mam już wirtualne drewniane okienka, teraz szybka decyzja co do opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania do okienek!!! (dźwięczny będę za wszelakie sugestie)

 

1. czy ktoś z Was zdecydował się na tzw ciepłe ramki i jest z tego zadowolony? co to daje w praktyce, tak bez kitu :lol: ?

 

2. czy ktoś z Was zdecydował się na klamki antyprzewierceniowe, może z kluczykiem, może okucia przynajmniej WK2?

 

3. czy ktoś z Was zdecydował się na szybki P2, gdzie i po co?

 

ufff.... mam już wirtualne drewniane okienka, teraz szybka decyzja co do opcji...

 

o! cholerka .... rzeczywiscie wymagania to masz ..... nawet nie wiem co to oznacza wk2 p2 ojej ....

ja bede zakladac plastiki (drewno drogie) od wew białe od zew złoty dąb z zaczepami antywłamaniowymi (standard) stopniowany uchył, blokada klamki i oczywiscie przyciemniane szybki mmm mniamusne :-D

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania do okienek!!! (dźwięczny będę za wszelakie sugestie)

 

1. czy ktoś z Was zdecydował się na tzw ciepłe ramki i jest z tego zadowolony? co to daje w praktyce, tak bez kitu :lol: ?

 

2. czy ktoś z Was zdecydował się na klamki antyprzewierceniowe, może z kluczykiem, może okucia przynajmniej WK2?

 

3. czy ktoś z Was zdecydował się na szybki P2, gdzie i po co?

 

ufff.... mam już wirtualne drewniane okienka, teraz szybka decyzja co do opcji...

 

ad. 1 nie

ad. 2 nie

ad. 3 nie

 

szybko mi ta ankieta poszła :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...