Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co słychać - już mówię. Ręce opadają i najchętniej to wywaliłabym ekipę. Dziś rano było ślisko więc nie można było pracować na dachu - chyba czekają na opady śniegu. Nie wiem dlaczego ścianek nie można stawiać - chyba czekają na mrozy, na mrozie się świetnie muruje. Może za mało dzisiaj wiało żeby pracować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanki co u was ?brak wieści z uzdrowiska około Obornickiego,mam pytanie do zaawansowanej grupy budowlanej co to znaczy dach na gotowo?pozdrawiam i życze bobrej pogody do budowy sobie też

cześć!

Dzięki za wspomnienie naszych skromnych osób ale mam taką głupią pracę że nie mam kiedy odebrać poczty i tylko w biegu podglądam forum. Próbujemy się ogarnąć co przy dojazdach do pracy i z powrotem niestety nie jest łatwe.

Jak się wraca do domu po ciemku to trudno się zabrać za robienie płotu :cry:

Niemniej pozdrawiamy.

A w domu brak telefonu :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moly - jest tak jak mówisz, prowadzą kilka robót ale na żadnej nie pracują tak jak trzeba, tylko miotają się bez sensu. Straszyć to cały czas straszę co z tego jak nie reagują - tzn. udają że się rpzejmują ale dalej swoje. Całe szczęście że już bliżej niż dalej do końca. Oby do wiosny ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

jakbym słyszał historię z mojej budowy... nie ma takiej ikonki ale aż się popłakałem ze śmiechu choć tu nie ma nic do śmiechu....

 

moi też "zaplanowali" wejście na dach w największy wiatr, wczoraj łacili, dzisiaj zaczełi kłaść dachówkę. Ale po ostatnich kilku wpadkach zaczęli, tak na wszelki wypadek, zadawać mi różne pytania... a to o ilość spinek a to o inne rzeczy... no i dobrze, lepiej pytać niż robić coś na pałę a i to im się zdarzało. Oczywiście zabawa na kilka frontów to norma i tak krążą wokół Biskupina (raz Nadolice, raz Oborniki... brakuje jeszcze np. Bielan...).

 

BTW .... u Polewczyka wciąż tania ceramika leży (myśmy kupili conieco) a ławy kominowe (ceglaste, 3mb) są po 40zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to siedzą w kupie na kilku budowach w bezpośrednim sąsiedztwie, więc każdy kto jedzie na budowę zdaje relacje sąsiadowi jak tam u niego pracują. Generalnie nie znają Wrocławia, bo przyjezdni, więc się nie zapuszczają w dziką dżunglę jaka jest Miasto, Bielany nam nie grożą. Gdyby chcieli jeździć do Bielan, odpadłby kolejny dzień albo dwa w tygodniu na pracę - na ewentualne zgubienie się w terenie.

dachowiec - pocieszyłeś mnie, widzę że to norma :roll: :-?

 

Pytanie - czy folię kubełkową trzeba solidnie przytwierdzać czyś ostrym do ściany, czy sam żwir od drenażu "przypchnie" folię do ściany żeby nie spadała? Bo u nas co przykleją czy przyczepią, to spada :-? Gwoździami? :o

 

ale nie jest źle - pono bańka z gazem zasypana, drenaż się robi, jutro przyjeżdżają rynny. Czekaliśmy ponad dwa tygodnie - tak to jest z czarnymi (Wavin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie - czy folię kubełkową trzeba solidnie przytwierdzać czyś ostrym do ściany, czy sam żwir od drenażu "przypchnie" folię do ściany żeby nie spadała? Bo u nas co przykleją czy przyczepią, to spada :-? Gwoździami? :o

U mnie jest przymocowana takimi kołkami jak to mocowania styropianu przy ociepleniu.

I jeszcze jedno, pod bruk musi być bardzo dobrze przygotowane podłoże, inaczej zrobia sie koleiny. pierwsze co zrobię na wiosne to własnie bruk, chory jestem jak widze jakie tony piasku i błota wnosi się do domu :evil:

Aż się nie chce sprzatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w to mroźne przedpołudnie.

Remont w mieszkaniu na ukończeniu (jeszcze tylko pomalować ściany i położyć podłogi oraz kuchnię zamontować, hehe :) ), więc jak to kobieta zaczynam przemyśliwać o dekoracjach. Bożonarodzeniowych.

W związku z tym mam pytanie: gdzie ja kupię (niedrogo :lol: ) takie ustrojstwa jak gąbka do układania kwiatów, jakieś liście/gałęzie do ozdoby, piórka, motylki, ptaszki :lol: , mech, rafię, suszone cytryny..... A co, mogę jeszcze długo wymieniać :lol: .

Generalnie chodzi mi o jakowąś giełdę kwiatową cy cóś. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę ze jest OK.Chciałem koniecznie wprowadzić się na święta.Mam jeszczę masę roboty.Teraz musze układać podłogę w sypialniach na górze,dokończyć układania ocieplenia w łazience i pralni na górze choć czynne będa za rok.Nie jestem teraz pewien czy wszystko zdąże zrobić a kasy brak :cry: Ivo Ty narzekasz na otoczenie a ja na brak sąsiada na mojej ulicy.Pozdrawiam i do zobaczenia w poniedziałek.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...