Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dziekuje Wam za serdeczne powitanie.

Nie wiem co na to moja malzonka, jak sie dowie ze przygarniaja mnie same dziewczyny :oops:.

 

 

@BK: Moja dzialka nie jest przy Szkolnej, ulica nazywa sie Jasia i Malgosi, troche moze infantylnie, ale na to nie mam wplywu. Z filologia angielska nie mam nic wspolnego, ale ciekawe jakie beda propozycje tlumaczenia, pachnie mi tu jakims idiomem. A co do domku, jak przeczytalas, czas na pierwszy kontakt z architektem, a wiec droga jeszcze daleka... Po skonsultowaniu bedziemy wiedziec wiecej. Ogolnie chcemy dom tak zaprojektowac, zeby mozna go bylo minimalnym nakladem przerobic na jedna z trzech wersji:

1) parterowka

2) duzy dom parter+poddasze uzytkowe

3) dwa samodzielne mieszkania parter (duzo wiekszy) i poddasze uzytkowe (mniejsze)

 

W pierwszym etapie chcemy budowac wersje 1 bez wykonczen na poddaszu. Ha, to plany, zobaczymy co na to architekt i kieszen :lol: .

 

 

@Narcyza

Mysmy na ten "nasz" projekt nie trafili, poza tym uwzglednij to, co napisalem Beacie (sorry BK, response juz nie jest prywatna).

 

 

 

Az dziwne, nigdy tyle nie gadam :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

1) parterowka

2) duzy dom parter+poddasze uzytkowe

3) dwa samodzielne mieszkania parter (duzo wiekszy) i poddasze uzytkowe (mniejsze)

 

dobrze się zastanów i nie buduj nic na wyrost bo to pułapka finansowa. My budujemy parterówkę. Na początku miał być dom parterowy ale z możliwością poddasza "na później". Na całe szczęście nie zdecydowaliśmy się na to. Jak z poddaszem to nie więcej niż 2-3 pokoje na dole a reszta na poddaszu. Już mówię - przy rozłożystym domu idzie strasznie dużo kasy na fundamenty, drenaż (a w naszych okolicach jest on niezbędny) albo przynajmniej solidne ocieplenie fundamentu, izolacje - dwa razy więcej niż przy domku np. 12/12 m (nasz ma 20,5 szerokości wzdłuż drogi, 10 długości, i do tego wysunięty garaż). Przestałam liczyć samochody ze żwirem jaki został wrzucony do naszego drenażu, piasku tylko do środka (do zasypania fundamentów) weszło 20 kamazów (ok 240 -250 ton)

więc przy tych wszystkich nakładach nie wyobrażam sobie jeszcze ponosić kosztów na wykończenie poddasza strop etc.

u mnie strop jest w konstrukcji dachu (wiązary) a wykończenie sufitu to będzie tylko ruszt plus płyty GK, nie mam terivy a ocieplenie poddasza to po prostu wełna "rzucona" na podłogę.

Jak domek z poddaszem - to nie rozłożysty, a jak parterówka to absolutnie bez poddasza użytkowego bo zbankrutujecie.

Teraz się bardzo cieszę że nasz dom jest taki niewielki, wiem że gdyby było to 200 m2 to skończylibyśmy z ogromnym kredytem i niewykończonym domem. A tak to może uda nam się jakoś wykończyć, przynajmniej częściowo, do przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 PLN - jak będzie "wybzdyczenie" po angielsku? wzywam wszystkich filologów do konkursu :lol:

A duży domek będziesz budować?

Pozdr

beata

 

Co powiesz na "posh entanglements"? 8) Nie ma tego posmaku neologizmu, prawda? :roll:

 

Had, koleżanko

jesteś wielka :)

jestem - jak mawia mój mąż - UNDER AMAZING - czyli pod wrażeniem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,szczególnie serdecznie nowego sąsiada z Kamieńca. BK.ma racje odnośnie domu.Jeżeli chcesz parterowy to bez możliwości rozbudowy poddasza. Musisz się zdecydować od początku co chcesz.Dom na miarę potrzeb to podstawa.Ucz się na błędach ,najlepiej nie swoich.Gdzie jest ta ulica w Kamieńcu?.Ja buduję się na ul Rubinowej boczna Łąkowej niedaleko wału.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, Wiech -

macie racje, absolutnie nie zamierzam budowac na wyrost, ta "parterowka" na dole to jakby rodzaj mieszkania, przy czym jedna scianka g-k, zeby mozna bylo ja wywalic i uzykac duzy pokoj dzienny, czyli wlasciwie bedzie to dom z poddaszem uzytkowym, nie bardzo maly, ale tez nie wiekszy niz twoj, Wiechu.

No ale zobaczymy przy koncepcji czy to jest finansowo do zrealizowania, chce w koncu mieszkac w domu :lol: a nie na niedokonczonej budowie :evil: .

 

Uliczka Jasia i Malgosi jest obecnie w budowie - to boczna Kolejowej, za SM Kamieniec przed wyjazdem do Dobrzykowic w prawo.

 

A w ogole nie ma to jak okolice Bajkalu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacekiewicz - ale numer :)

zdaje się że o mało co nie zostaliśmy sąsiadami - czy kupowałeś ziemię u tej pani w sąsiedztwie tej twojej działki, taki mały domek? Pani sprzedawała w sumie ok. 80 arów, zastanawialiśmy się nad ta lokalizacją bardzo poważnie, ale w końcu przeważyły inne względy :)

 

Będziesz mieć blosko do szkoły - dowiedziałam się z dobrze poinformowanych źródeł ze szkołą w Kamieńcu jest bardzo OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacekiewicz - ale numer :)

zdaje się że o mało co nie zostaliśmy sąsiadami - czy kupowałeś ziemię u tej pani w sąsiedztwie tej twojej działki, taki mały domek? Pani sprzedawała w sumie ok. 80 arów, zastanawialiśmy się nad ta lokalizacją bardzo poważnie ...

 

Kupowalem przez agencje, wlascicielka ziemi byla pani z niedalekiego sasiedztwa (ale nie ten domek przy wjezdzie z Kolejowej na Jasia i Malgosi). Ogolnie przy tej uliczce bylo dwoch wlascicieli ziemi, jeden podzielil na ok. 6 a drugi 10 dzialek.

Szkoda ze nie zostalismy sasiadami "przez plot" :( , no ale Gajkow wlasciwie tez za miedza :D ...

 

Forum oplata swymi mackami coraz wieksze tereny, wszedzie zyja krewni i znajomi krolika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzialka nie jest przy Szkolnej, ulica nazywa sie Jasia i Malgosi, troche moze infantylnie, ale na to nie mam wplywu.

 

Witaj sasiedzie - cieszymy się że pojawil sie ktoś z naszej okolicy

 

Tez będziemy budować na tej ulicy :) Nie narzekaj na nazwę, wiesz jak będzie nazywała się ulica obok? "Siedmiu Krasnoludkow"

 

Jeśli to nie tajemnica - to ktora dzialka jest Twoja? Nasza jest na koncu ulicy (tam gdzie jest miejsce do zawracania).

Kiedy zamierzasz ruszyć z budowa? My wybraliśmy projekt indywidualny (teraz lezy sobie w ZUDzie i za tydzien "idzie" do starostwa w celu uzyskania pozwolenia na budowe)

 

Pozdrawiamy

2-ga Połowa Wojty'ego i Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacekiewicz,

witaj w grupie,

jesteśmy sąsiadami - ja buduję w gajkowie.

Nie masz przypadkiem działki na Szkolnej? :)

Twój sąsiad w Kamieńcu to Wiech.

 

fajnie że budujesz dom bez wybzdyczeń :lol:

pytanie za 100 PLN - jak będzie "wybzdyczenie" po angielsku? wzywam wszystkich filologów do konkursu :lol:

A duży domek będziesz budować?

Pozdr

beata

 

How about overkilled ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj sasiedzie - cieszymy się że pojawil sie ktoś z naszej okolicy (...)

ktora dzialka jest Twoja? Nasza jest na koncu ulicy (tam gdzie jest miejsce do zawracania).

 

Niesamowite :o :o :o !!! Jestesmy sasiadami przez plot! Nasza jest po prawej stronie przed miejscem do zawracania, wasza, tak przypuszczam, jest nastepna, gdzie zielsko juz ustapilo z pola walki? Czy tak?

 

Ha, Forum to nowa jakosc spoleczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite :o :o :o !!! Jestesmy sasiadami przez plot! Nasza jest po prawej stronie przed miejscem do zawracania, wasza, tak przypuszczam, jest nastepna, gdzie zielsko juz ustapilo z pola walki? Czy tak?

 

Dokładnie to ta działka :) - a zielsko to "ustępowało" przez dwa tygodnie - jednak pokonaliśmy je

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...