Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

gdzie jest adako? Ja na razie byłam tylko w cermagu, wiem że na karmelkowej też coś jest

 

a gdzie kupujecie armaturę, kibelki, krany, wanny?

 

adako jest na karmelkowej (w 2 miejscach) i było na Prusa, ale to zostało przeniesione...chyba na róg Wyszyńskiego i Jedności, albo coś w tych okolicach ...

umywalkę, kibelek, kabinę prysznicową i krany kupowaliśmy w Domarze na Braniborskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Serdeczne dzieki za rade :lol: Mi tez sie wydaje ze Murator musial sie pomylic w tych obliczeniach kosztow, chyba ze tak duza roznica cen wynika z samego kosztu polozenia tynku zewnetrznego :roll:

W tym tygodniu zamierzam zaczac chodzic po hurtowniach i podzwonic do przedstawicielstawach firm produkujacych silikaty. A co, musze sobie znalezc jakies zajecie-moj projekcik dopiero dojrzewa w ZUDzie, a mnie aż energia roznosi, bo juz bym chciala cos budowac :D

 

A Ty w jakiej hurtowni kupowalaś swoje silikaty?

 

2 polowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukałem mebli kuchennych, i we Wrocku mój projekt wyceniali mi na około 11 tys. bez sprzetu, ale znalazłen na wsi koło Kępna firmę, która mebelki takie jakie chciałem zrobiła za 6 tyś., kilka dni spóźnienia z terminemi, próba wkręcenia mi białych koszy w szafkach, a mniały być aluminiowe, ale ogónie oszczędzając piątkę mebelki są ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to nie powiesz?? :-? Podobno na Avicenny sa dobre ceny, prawda to?

Ceny tam sa porównywalne z innymi miejscami, w miarę tanio mozna kupić dobre włąśnie Adako na Wyszyńskiego , dość ciekawym miejscem jest firma Monotrading gdzie mozna kupić drugi gatunek droższych płytek, wiecej na stronie http://www.monotrading.com.pl/, zerknąłbym tez do praktikera ale ostatnio coś zubożała im oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

ja kupowałam silikaty bezpośrednio w Teodorach, znajdź w necie, w tej chwili nie pamiętam telefonu, ale mają stronę na sieci.

 

Wyszło tanio, jak porównywaliśmy ceny teodorów i silki, wychodziło że teodory niewiele tańsze, przy założeniu że transport płacisz dodatkowo.

musisz mieć ilość m2 ściany, przy silce oryg. liczysz 14,9 cegieł na metr, przy polskich silikatkach 17 cegieł

Wada - potrafią być niepunktualni przy dostawach, lepiej sobie te dostawy załatw z wyprzedzeniem, np. już murując fundament.

 

canon1 - czy te meble zrobili ci z bajerami typu cargo, szafki narożne z koszami obrotowymi, różne cudaczne szufladki etc.?

 

zmykam do roboty, pa pa, mam dziś potworny młyn :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

mam pytanie do Woprz i Bartar

czy mogę liczyć na jakieś namiary na Waszych wykonawców tynków wewn. i ewentualnie ceny?

Pozdrawiam

 

 

Stan mi robili podwykonawcy Tyczyńskiego po 19 i to jest przyzwoita cena podobno można znaleźć po już od 17 ale dawno nie słyszałem o takiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

mam pytanie do Woprz i Bartar

czy mogę liczyć na jakieś namiary na Waszych wykonawców tynków wewn. i ewentualnie ceny?

Pozdrawiam

 

 

Stan mi robili podwykonawcy Tyczyńskiego po 19 i to jest przyzwoita cena podobno można znaleźć po już od 17 ale dawno nie słyszałem o takiej cenie

 

Witam wszystkich!

Podaje namiary na tynkarzy Dariusz Nalewajek 0609-619-780.Są naprawdę dobrzy .U mnie wrócą jeszcze zrobić łazienki bo mąż sie uparł na trynki tradycyjne w łazienkach.To też robią maszynowo.

A tak przy okazji Stan 13

Czy wiesz ze ja codziennie jadac do domu po pracy obserwuje Twój bardzo ładny domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Meble kuchenne można zamówić u stolarzy na Świebodzkim.My mamy kuchnie 17 m/2 .Za zrobienie mebli ok 7 mb. z szafkami dolnymi i górnymi,narożną z obrotowym koszem ,stołem okragłym ,oraz 2 parapety zaplaciliśmy ok 6 tys zł.Nie sa to extra bajery ale w salonie zaplaciłbym 12 tyś .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Co to jest mixokret?? Na chudy będziemy lać z gruszki, ale tym mixokretem na wylewkę to się zaciekawiłam.

 

Pozdrowionka dla wszystkich :D

 

To jest jest takie urzadzonko do mieszania cementu z piaskiem i podawania tej mieszanki gumową rurą do domku. DO mieszania zużywa sie bardzo mało wody (jest to tzw technologia półsucha).

Na zdjęciu widac jak to urzadzenie wyglada http://www.zaremba.com.pl/images/gebraucht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jest takie urzadzonko do mieszania cementu z piaskiem i podawania tej mieszanki gumową rurą do domku. DO mieszania zużywa sie bardzo mało wody (jest to tzw technologia półsucha).

Na zdjęciu widac jak to urzadzenie wyglada http://www.zaremba.com.pl/images/gebraucht.jpg

 

O widzisz, o tym nie miałam pojęcia. Dzięki za objaśnienie i jeszcze kilka pytań mam:

1. skąd się takie dziwo bierze (wypożycza jak rozumiem)?

 

2. jaką ma przewagę nad

a) gruchą,

b) betoniarką?

 

3. czy ten przystojniak w pomarańczowym garniaku to Ty? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jest takie urzadzonko do mieszania cementu z piaskiem i podawania tej mieszanki gumową rurą do domku. DO mieszania zużywa sie bardzo mało wody (jest to tzw technologia półsucha).

Na zdjęciu widac jak to urzadzenie wyglada http://www.zaremba.com.pl/images/gebraucht.jpg

 

O widzisz, o tym nie miałam pojęcia. Dzięki za objaśnienie i jeszcze kilka pytań mam:

1. skąd się takie dziwo bierze (wypożycza jak rozumiem)?

 

2. jaką ma przewagę nad

a) gruchą,

b) betoniarką?

 

3. czy ten przystojniak w pomarańczowym garniaku to Ty? :lol:

 

 

 

ten przystojniak jest w zestawie z ustrojstwem

 

przewaga jest taka że jest o "połowę" mneij wody i syfu na działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba cementu do posadzek z miksokreta? ja mam dwie palety które zostały z nieudanego pomysłu wylewania chudziaka z betoniary na budowie - koncepcja się zmieniła i będzie z betoniarni - czy mam oddawać ten cement do hurtowni (ponoć ma ważność 2 m-ce) czy zostawić sobie na zaś :roll:

 

Pomóżcie, wy wszystko wiecie i wogle ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

firemki zajmujące się wylewkami powiedzą wam jaki materiał jest potrzebny a idzie tego całkiem niezłe ilości, piach kupuje się w porcie o odpowiedniej granulacji, do tego cement, woda a ta maszyna to miele i rura podaje do pomieszczenia, chłopaki muszą się nieźle napocić przy równaniu taka polerką, zmianach wysokości podłoża w zależnosci od tego co ma byc na wierzchu - parkie, terakota, panele itd. wokół ścian obkłada się to jeszcze gabką specjalna by była dylatacja. poziomuj od laserowej poziomicy i wychodzi tak, ze mucha nie siada - zasuwają na kolanach cały dzień ale efekt jest the best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK dzieki za namiary. Bylam na stronie Teodorów i pospisywalam sobie ich namiary :D. Nawet chcialam juz dzwonic po wszystkich firmach oferujacych silikaty, ale nasza architekt dzisiaj mi powiedziala, ze dopiero pod koniec tygodnia przesle mi ostateczna wersje naszego projektu, z ktorego wylicze sobie dokladanie potrzebna ilosc materialu.

 

A tak na marginesie - dowiedzialam sie dzisiaj, ze moze juz w piatek bede miala POZWOLENIA NA BUDOWE :o. Czy to nie cudowne?? Z tego wynika ze 2 tygodnie, po ktorych uprawomacnia sie to pozwonie, wypadaja rowno w Nowy Rok. Gdyby nie pogoda i to ,ze jeszcze nie mam wybranej brygady, to moglabym w iscie szampanskim humorze zaczynac nie tylko Nowy Rok, ale i budowe :D.

 

2 polowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

firemki zajmujące się wylewkami powiedzą wam jaki materiał jest potrzebny a idzie tego całkiem niezłe ilości, piach kupuje się w porcie o odpowiedniej granulacji, do tego cement, woda a ta maszyna to miele i rura podaje do pomieszczenia, chłopaki muszą się nieźle napocić przy równaniu taka polerką, zmianach wysokości podłoża w zależnosci od tego co ma byc na wierzchu - parkie, terakota, panele itd. wokół ścian obkłada się to jeszcze gabką specjalna by była dylatacja. poziomuj od laserowej poziomicy i wychodzi tak, ze mucha nie siada - zasuwają na kolanach cały dzień ale efekt jest the best

 

A dajcie namiary na firmy, która Wam robiły i jaka wychodzi cena za 1m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...