Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

woprz,

tak w ogóle to u nas końcówka sezonu palenia liści na działkach - pamiętasz ten watek?

 

smętna końcówka ...

 

na zakończenie sezonu i początek nowego proponuję wino z nowego świata - Chile :)

 

http://intranet.cw.cl/Gracia/Archivos/Variedades/SL%20SYCR%20grande.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czy ktos tez tak musial czekac dlugo??

Nie wiem czy to tak długo? Ja czekam (od podpisania umowy) już 2 lata i 7 miesiecy, a według umowy prąd miał być 15 kwietnia br.

 

 

Woprz i Bartar dzięki za info o tynkarzach.

Bartar - cieszę się, że podoba Ci się nasz dom. Niemniej do końca wcale nie tak blisko, jak wygląda z trasy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

 

ostatnio zaintresowały mnie silikaty.Myślałam ,myślałam nad wyborem materiałów na mój domek i padło chyba na silikaty.Czytam ,że Ty sie tym interesujesz i zbierasz namiary to chciałabym zaczerpnąć troche Twojej wiedzy.Chce zacząc budowe na wiosne, załatwiam papiery , na początku stycznia mam dostać WZiZT.

Jak bedziesz miała jakies dane :ceny, warunki współpracy z hurtowniami itp. to daj znać.

 

Mam jeszcze jedna prośbę ;czy moge prosic o namiary na ekipy które budowały Wam domy z silikatów.

Jak długo budowały , czy byliście z nich zadowoleni itp.

Ja bede budowała Konwalie ( ok. 160 m2-poddasze uzytkowe+ garaż)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tez tak musial czekac dlugo??

Nie wiem czy to tak długo? Ja czekam (od podpisania umowy) już 2 lata i 7 miesiecy, a według umowy prąd miał być 15 kwietnia br.

 

hmmm ale nie masz ani grama pradu?

budowlanego tez nie? to jak sie budujesz?

sasiad twoim przyjacielem? :-D

pozdrowka

PS a gdzie to tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tez tak musial czekac dlugo??

Nie wiem czy to tak długo? Ja czekam (od podpisania umowy) już 2 lata i 7 miesiecy, a według umowy prąd miał być 15 kwietnia br.

 

 

Woprz i Bartar dzięki za info o tynkarzach.

Bartar - cieszę się, że podoba Ci się nasz dom. Niemniej do końca wcale nie tak blisko, jak wygląda z trasy. Pozdrawiam.

to Ty nie masz prądu?

Tam trochę dalej taki nowy domek powstał w jeden sezon.Budowała im ta sama ekipa co mi. Widać ze już mieszkają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaintresowały mnie silikaty.Myślałam ,myślałam nad wyborem materiałów na mój domek i padło chyba na silikaty.Czytam ,że Ty sie tym interesujesz i zbierasz namiary to chciałabym zaczerpnąć troche Twojej wiedzy.Chce zacząc budowe na wiosne, załatwiam papiery , na początku stycznia mam dostać WZiZT.

Jak bedziesz miała jakies dane :ceny, warunki współpracy z hurtowniami itp. to daj znać.

 

Mam jeszcze jedna prośbę ;czy moge prosic o namiary na ekipy które budowały Wam domy z silikatów.

Jak długo budowały , czy byliście z nich zadowoleni itp.

Ja bede budowała Konwalie ( ok. 160 m2-poddasze uzytkowe+ garaż)

 

Hej Wioma!

 

Narazie mam kilka namiarów na firmy produkujace silikaty, ale jeszcze ich osobiscie nie sprawdzalam. Myslalam, ze moze juz w tym tygodniu podzwonie po przedstawicielach i hurtowniach, ale jak widzialas, jeszcze nie mam ostatecznego projektu i nie wiem ile dokladnie potrzebuje tego materialu :roll: Z tego co zdazylam zauwazyc to znaczna roznica w cenie

bedzie uzalezniona od trasportu (silikaty sa okropnie ciezkie i za duzo ich na samochod nie wejdzie) a tak w ogole malo popularne ( w tych hurtowniach co bylam to wszyscy sprowadzaja je na zamowienie, raczej nikt ich nie ma u siebie na magazynie). Z tego co slyszlam to ludzie sobie chwala silikaty z Teodorów (z tych co BK buduje), z Ludyni no i oczywiscie z Silki.

Poza tym widze, ze jesli chodzi o zaawansowanie w budowie to j jestesmy na podobnym poziomie. My tez zaczynamy na wiosne, jak tylko wody opadna, chociaz ostanio zastanawiamam sie czy moze jesli pogoda nie pogorszy sie to moze juz w styczniu wylewac beton... :o . O Brygadach, ktore by sie specjalizowaly w budowie z silikatow to prawde piszac jeszcze nie slyszalam. Ale to i tak nie ma wiekszego znaczenia. Jesli ekipa potrafi porzadnie budowac z porotermu czy ytonga to i z naszymi silikatami da sobie rade (o ile nie naderwa sobie sciegien od noszenia tych slodnkich ciezarów) :D

 

A ty gdzie budujesz?

Bardzo fajny projekt wybralas - my budujemy tez podobny (2-spadowwy dach z naczolkami).

Jak to fajnie ze coraz wiecej osob buduje z silki. Az mi silikat z serca spadl, bo myslalam ze wybralam jakis koszmarny material, ktorego nikt nie chce :p

 

W przyszlym tygodniu odezwe sie jak bede miala dokladne namiary i przede wszystki oferty cenowe.

 

2 polowa Wojty'ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tez tak musial czekac dlugo??

pozdrowka

No oczywiście że ja też uzależniona od tych samych panów :evil:

Wieczorne pozdrowienia Wszystkim

Aga

 

a ile czekasz juz? i jakie perspektywy?

a skad prad bierzesz?

 

ja chyba sobie kupie rower z dynamo i bede zapierniczac .... a raczej zatrudnie meza lub brata :-) hi hi hi

MONOPOLISTA pieprzony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowym specem od wylewek jest janzar

 

O dzięki, właśnie przeczytałam wątek o miskokrecie. Ten Janzar nawet działa na Dolnym Śląsku. :) Czy ktoś z Was korzystał z jego usług?

no ja na przykład.

W każdym razie na jego wylewce mam przyklejoną podłogę z desek drewnianych i fachowiec od układania podłóg na pytanie czy nie jest potrzebna wylewka samopoziomująca odpowiedział że przecież to by była profanacja :-)

Tyle że nie jest tani...

ale co teraz jest tanie... takie czasy że nawet barszcz jest drogi ;-)

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

 

ostatnio zaintresowały mnie silikaty.Myślałam ,myślałam nad wyborem materiałów na mój domek i padło chyba na silikaty.Czytam ,że Ty sie tym interesujesz i zbierasz namiary to chciałabym zaczerpnąć troche Twojej wiedzy.Chce zacząc budowe na wiosne, załatwiam papiery , na początku stycznia mam dostać WZiZT.

Jak bedziesz miała jakies dane :ceny, warunki współpracy z hurtowniami itp. to daj znać.

 

Mam jeszcze jedna prośbę ;czy moge prosic o namiary na ekipy które budowały Wam domy z silikatów.

Jak długo budowały , czy byliście z nich zadowoleni itp.

Ja bede budowała Konwalie ( ok. 160 m2-poddasze uzytkowe+ garaż)

Pozdrawiam

 

wioma, każda ekipa wymuruje z silikatów,

to nie jest żadna filozofia - tylko trzeba równiusieńko wyprowadzić pierwszą warstwę, a potem to już leci, z silikatów buduje się szybko, ściany możesz mieć w tydzień (parteru oczywiście)

u mnie pierwszą warstwę rozbierano 3 razy :) bo najpierw była różnica 1,5 centrymetra na poziomie a potem coś 1 cm, potem jeszcze coś się mój pan mąż przyczepił (mieli go dość ...) A potem już poleciało. Musi być idealnie równo.

dzwoń do prezesa teodorów albo jakiegoś dyrektora sprzedaży i potarguj się. Bo bez targowania to ceny są takie sobie.

 

No i do budowy z silikatów trzeba mieć narzędzia - do przycinania tych cegieł

 

co do wód gruntowych - opadną pewnie dopiero w sierpniu czy w lipcu więc nie wiem czy nie będzie lepiej przy ciepłej pogodzie w styczniu ale to już niech zdecyduje kierownik budowy bo to ryzyko.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli chodzi o czekanie na prąd to ja byłem chyba rekordzistą :evil: Opóżnienie o 1 rok na pozwolenie na budowe.Na prąd czekałem 4 lata.Było to związane z budowa nowej stacji trafo(stara była niewydolna).Mało tego miałem na własny koszt wybudować stacje trafo i wykupić grunt .Koszt budowy stacji bez gruntu ok 300 000 zł ,i przekazać energetyce nieodpłatnie we władanie :evil: :evil: :evil: :evil:Takie były przepisy w 1999 roku.Zmiana przepisów nastąpiła w 2000 roku.Może i jestem idiotą ,ale nie na tyle żebym podarował obcej firmie taki prezent ,która póżniej będzie czerpać zyski.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowym specem od wylewek jest janzar

 

O dzięki, właśnie przeczytałam wątek o miskokrecie. Ten Janzar nawet działa na Dolnym Śląsku. :) Czy ktoś z Was korzystał z jego usług?

no ja na przykład.

W każdym razie na jego wylewce mam przyklejoną podłogę z desek drewnianych i fachowiec od układania podłóg na pytanie czy nie jest potrzebna wylewka samopoziomująca odpowiedział że przecież to by była profanacja :-)

Tyle że nie jest tani...

ale co teraz jest tanie... takie czasy że nawet barszcz jest drogi ;-)

 

Grzegorz

 

 

A pamiętasz może, ile Cię kosztował 1m2: robocizna plus materiały? Tak w przybliżeniu chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wioma, każda ekipa wymuruje z silikatów,

to nie jest żadna filozofia - tylko trzeba równiusieńko wyprowadzić pierwszą warstwę, a potem to już leci, z silikatów buduje się szybko, ściany możesz mieć w tydzień (parteru oczywiście)

u mnie pierwszą warstwę rozbierano 3 razy :) bo najpierw była różnica 1,5 centrymetra na poziomie a potem coś 1 cm, potem jeszcze coś się mój pan mąż przyczepił (mieli go dość ...) A potem już poleciało. Musi być idealnie równo.

dzwoń do prezesa teodorów albo jakiegoś dyrektora sprzedaży i potarguj się. Bo bez targowania to ceny są takie sobie.

 

No i do budowy z silikatów trzeba mieć narzędzia - do przycinania tych cegieł

 

co do wód gruntowych - opadną pewnie dopiero w sierpniu czy w lipcu więc nie wiem czy nie będzie lepiej przy ciepłej pogodzie w styczniu ale to już niech zdecyduje kierownik budowy bo to ryzyko.

Pozdrówka

 

BK Nie strasz mnie tym sierpniem :( . Nie załamuj mnie. Ja chcialam we wrzesniu was zapraszac na opijanie stanu surowego otwartego... 8) Nasi sasiedzi zaczeli w polowie maja, wiec mam nadzieje ze i nam sie tak uda. Nie mowic juz o moim mezu, ktoremu obiecalam rozpoczecie budowy zaraz po jego urodzinach (20 kwietnia) :wink:

A jesli chodzi o ten styczen to jest to pomysl, ktory wpadl mi do glowy 2 dni temu i od tej pory rozne mysli mi po glowie biegaja :o . A moze ktos z was tez rozpoczal budowe w styczniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

ja tylko mówię jak jest, może i można zaczynać w styczniu, niech decyzję podejmie kierownik budowy, zawsze to ryzyko - aczkolwiek przy roztopach chyba ryzyko większe - potem masz wodę w wykopie, etc. Nie wiem.

 

my mieliśmy zaczynać w kwietniu, z różnych względów dało się dopiero w sierpniu. w tej chwili kończę stan surowy - wczoraj nareszcie wylali chudziaka na podłodze, scianki działowe prawie wszystkie są, dach cały (prawie - są jeszcze drobiazgi do wykończenia - ale przetrwał najgorsze wichury jakie ostatnio były więc chyba jest OK) Wszystko to miało być na 30 października, więc mamy trochę opóźnienia). Do tego drenaż, bańka z gazem, GWC, zostało zrobienie tarasów, wstawienie okien no i wykończeniówka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty nie masz prądu?

Tam trochę dalej taki nowy domek powstał w jeden sezon.Budowała im ta sama ekipa co mi. Widać ze już mieszkają.

 

Owszem, ale za prąd musieli zapłacić dodatkowo "parę" PLN więcej. Mnie sytuacja nie zmusza do szybkiego opuszczenia dotychczasowego lokum, więc nie mam zamiaru płacić dodatkowo żadnym monopolistom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni dzień licytacji, kończymy licytować o godzinie 20.00

Jeśli nie masz jeszcze przezentów świątecznych, zastanów się czy nie przydałoby Ci się coś z naszej licytacji.

 

 

Stan licytacji na 16.12.2004 godz. 08:00

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 79

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 45

14. Świeca - rzeźba od Mari - 40

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 20

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 10

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

Fotel naprawdę jest fajny, a obecnie wylicytowana cena jest poprostu śmiesznie niska, fotel możesz obejrzeć pod linkiem

 

W sumie:

- 1919 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3144

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...