Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiech , czy ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym oznacza, że masz tradycyjne kaloryfery i z wodą w obiegu, czy to jakoś inaczej działa? :-?

tak, to tak działa :-)

 

Dzięki, to mnie to też interesuje. Powiedz mi jeszcze, czy to jedyne źródło ciepła, czy masz coś uzupełniającego lub rezerwowego do tego, np podłogówka, czy może gazowe jak nie ma czasu palić lub się wyjeżdża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to mnie to też interesuje. Powiedz mi jeszcze, czy to jedyne źródło ciepła, czy masz coś uzupełniającego lub rezerwowego do tego, np podłogówka, czy może gazowe jak nie ma czasu palić lub się wyjeżdża?

 

Molly,

w zeszłym roku to było nasze jedyne źródło zarówno ogrzewania (grzejniki + podłogówka) jak i ciepłej wody. Warunek wtedy byl taki, że podczas silnych mrozów rzeczywiście trzeba było palić w sumie na okrągło....ale jest to realne...temp. w domu była ok.21 stopni.

Obecnie mamy już dociągnięty gaz, więc mamy kominek i piec gazowy.

Pytaj, jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kominek z płaszczem wodnym może byc jedynym żródłem ciepła.Ale wydaje mi się że powinno być drugie niezależne żródło ciepła jak piec gazowy ,olejowy itp.Może być podłączony do podłogówki, solarów,itp.Sterowanie między piecem a kominkiem jest przez przekażnik który włącza lub wyłącza piec w zależności od temperatury.Jest dział użytkowników z płaszczem wodnym,i tam można zdobyć dużo wiadomości. Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,dawno mnie nie było ale "podglądałam" Kasztanka,Molly super "ciuchy" świąteczne,zakończyłam stan surowy wstawiłam "okna" z niebieskiej foli rozpaliłam w kuchni z fajerkami-komin drozny,pierwszy dym z komina mam zaliczony jestem z siebie zadowolona,Dobrzykowice szkoda ,że mnie nie ostrzegłeś ze karpiówka to dość droga imprezka dachowa,ale już pozamiatane.Bk a propos kiecki ty ze swoja figura to chyba nie musisz mieć wątpliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to mnie to też interesuje. Powiedz mi jeszcze, czy to jedyne źródło ciepła, czy masz coś uzupełniającego lub rezerwowego do tego, np podłogówka, czy może gazowe jak nie ma czasu palić lub się wyjeżdża?

 

Molly,

w zeszłym roku to było nasze jedyne źródło zarówno ogrzewania (grzejniki + podłogówka) jak i ciepłej wody. Warunek wtedy byl taki, że podczas silnych mrozów rzeczywiście trzeba było palić w sumie na okrągło....ale jest to realne...temp. w domu była ok.21 stopni.

Obecnie mamy już dociągnięty gaz, więc mamy kominek i piec gazowy.

Pytaj, jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze :-)

 

Jeszcze jedno nie wiem. Czy piec gazowy i kominek jest podłączony do tego samego obiegu, tylko się jakoś przełącza te piece, czy każdy ma swoją całą instalację :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondyna - dzięki :)

to dach będziesz mieć - masz - śliczny - karpiówka jest bardzo ładna

 

Ja też mam za soba pierwszy dym z komina - obawiałam się że będzie tak jak u Wiecha - komin murowany - ale cug taki że miło, wywiało dym w ciągu dwóch pikosekund :)

 

Wiech - a czy Makroterm też zapewnia specjalistów od obudowy kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno nie wiem. Czy piec gazowy i kominek jest podłączony do tego samego obiegu, tylko się jakoś przełącza te piece, czy każdy ma swoją całą instalację :-?

Jedna instalacja.... magicznie (jak dla mnie ;-)) wszystko jest popodłączane i nic się nie przełącza....jak palisz w kominku to piec się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno nie wiem. Czy piec gazowy i kominek jest podłączony do tego samego obiegu, tylko się jakoś przełącza te piece, czy każdy ma swoją całą instalację :-?

Jedna instalacja.... magicznie (jak dla mnie ;-)) wszystko jest popodłączane i nic się nie przełącza....jak palisz w kominku to piec się nie włącza.

 

To rewelacyjnie. Bardzo mi się to podoba.Dzięki serdeczne. Nie ma to jak informacja z pierwszej ręki- użytkownika. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję. gdyż gdzieś mi się obiło o ucho co nie co i to raczej mniej , ale nie byłam przekonana czy to na prawdę tak fajnie może działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kominka z pł. wod od 4- 10 kzł w zależności od mocy i wyposażenia .Montaż z materiałami od 2 - 5 kzł. bez obudowy .Powinno się wiedzieć dużo wcześniej o zainstalowaniu kominka z pł wod. i ewentualnym poprowadzeniu przewodów zasilających i napowietrzających łącznie z kominem.Naczynie przelewowe można umieścić w kotłowni razem z pompami CO i CWU. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka jak prąd,czy już cos wiadomo? Nie wiecie może czy ktoś chce wynająć mieszkanie 3 pokojowe kuchnia , łazienka ,WC ok 60 m/2 na Biskupinie niestety 4 piętro bez windy.Pozdrawiam Wiech

jaka jest cena wywoławcza?

proszę o przesłanie namiarów na skrzynkę

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem mój komputerek jedzie "do serwisu na przegląd", więc już dziś składam Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia:

 

:lol: niech się mury pną do góry, nie uszczuplając Waszej fortuny!! :lol:

 

A poza tym oczywiście dużo zdrowia, powodów do radości i dumy, wielkich marzeń i prostej drogi do ich realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

na grupie wrocławskiej stawiam pierwsze kroki ;) zapewne będę śledziła wszystkie niusy, a tymczasem życzę wszystkim Pięknych Świąt a w Nowym Roku spełnienia co niespełnione:)

 

Pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Wielkie Ostatnie Przygotowania, nie będzie czasu na pisanie więc.....

 

Niech ten Świąteczny Czas przyniesie Wam i Waszym Rodzinom ukojenie po trudach dnia codziennego.............

Niech Wigilijny Wieczór napełni Wasze serca radością i wiarą ..........

A w Nowym Roku niech się darzy Gospodarze ..........

 

 

Wszystkiego co dobre życzą:

Aga z Rodzinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...