Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzięki

zdaje się że wiem ile czego będzie - na chudy beton idzie 10 cm styropianu, na to podłogówka na to jastrych i kafelki

O co chodzi z tymi progami? Czy progi robi się już teraz czy potem? :o

U mnie progi były już gotowe z drzwiami i po prostu już teraz musisz wiedzieć jak wysoko one mają być.

Faktycznie u mnie to było chyba trudniej bo musiałem dograć trzy rodzaje podłóg: kafle, wykładzinę (skończyło się na korku) i deski drewniane w salonie. Zresztą i tak deski się zrobiły o jakieś 3 mm za wysoko...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie - ile u Was trwał montaż okien? Czy jest to do zrobienia w ciągu jednego dnia? Okien ok. 10, w tym trzy tarasowe - dwa podwójne.

 

I jeszcze - czy od razu jak mieliście okna, montowaliście drzwi?

 

Jeden dzien powinien im starczyć. DOmyslam się, że chodzi o drzwi wejściowe ? TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

zdaje się że wiem ile czego będzie - na chudy beton idzie 10 cm styropianu, na to podłogówka na to jastrych i kafelki

O co chodzi z tymi progami? Czy progi robi się już teraz czy potem? :o

 

Sugerowałbym się spotkać z posadzkarzem PRZED montarzem okien tarasowych i drzwi wejściowych. Mógłby ci od razu nanieść jak nisko powinny byc osadzone. Ja tego nie zrobiłem i musiałem skracać drzwi od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przy kładzeniu posadzki(najlepiej z mixokreta) trzeba wiedziec jakie będą drzwi i ościeżnice,które są różnej wysokości.Niektóre ościeżnice mają na dole poprzeczkę usztywniającą .Warto wtedy ją wpuścić w podłogę.Można przed kładzeniem posadzki położyć pasek styropianu (taki jak poprzeczka usztywniająca) i nie trzeba pózniej kuć bruzdy przy osadzaniu futryny.Trzeba wiedzieć koniecznie gdzie ma być parkiet (też różna grubość),gdzie panele ,płytki it.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się kiełbasi komp,witam wszystkich z pełnymi brzuszkami po świętach polanki wasze tempo jest imponujace,interesują mnie wasze informacje na temat posadzek i progów ale cuś dla mnie trudne tzn.czy to nie jest tak że:chudy beton(na ubitym piachu) steropian-10 cm i wylewka ok.5 cm ina to kafle,parkiet etc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się kiełbasi komp,witam wszystkich z pełnymi brzuszkami po świętach polanki wasze tempo jest imponujace,interesują mnie wasze informacje na temat posadzek i progów ale cuś dla mnie trudne tzn.czy to nie jest tak że:chudy beton(na ubitym piachu) steropian-10 cm i wylewka ok.5 cm ina to kafle,parkiet etc ?

 

mniej więcej tak z małymi ale :

 

- na parterze pod styropian kładziemy jeszcze folię

- w łazience/ubikacji przed położeniem płytek malujemy i uszczelniamy podłogę folią w płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak zmieniajac temat .... czy ktos z Was ma panele podlogowe w kuchni?

co o tym myslicie? a jak ktos ma to na scianach co? kafle? jak to wyglada? pozdrawiam i czekam na Wasze opinie :-)

 

buzka

Cześć Wszystkim po świętach :lol: :lol: :lol: mam nadzieje, że Wasze były dużo lepsze niż moje.

 

Kasztanka

mam panele w kuchni i musze przyznać, że się sprawdzają a na dokładke jest ciepło w nogi, to znaczy tak przyjemnie. W nowym domu też chyba będe miała bo mi się dobrze stoi przy garkach, na kaflach nawet najlepszych jest mniej przyjemnie. Na początku też sie bałam że może w kuchni gdzie woda itp. ale to nie tak, woda jest w kranie a nawet jak sie cos wyleje, to jak szybko wytrzesz to się nic nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje ekipy budowlanej do wykonoania domku jednorodzinnego pod Wroclawiem - mozliwa opcja 'pod klucz'. Jesli macie kogos godnego polecenia no i oczywiscie za rozsadna cene to prosze o jakis kontakt.

Druga sprawa to jakich cen mozna sie spodzieac w okolicach Wro? Interesuje mnie cena 1m2 - technologia tradycyjna.

 

pozdrawiam

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka

nie robiłabym paneli w kuchni

u mnie co chwila się coś wylewa, dzieci strasznie brudzą, nie wyobrażam sobie np. tłuszczu ze smażenia naleśników na podłodze z paneli. Znajomi mają panele w kuchni - bo jest to aneks w salonie, i wygląda to bardzo fajnie, meble mają ciemne, w tym jeden stary kredens, wygląda super.

Eh te stare kredensy - moja mama ma taki stary śląski kredens - lite drewno, ma z 80 lat, ma dużo szafek, szufladek, wysuwaną stolnicę na pierogi i kluski :) (dla mnie bomba) i szybki za którymi kiedyś były firanki , teraz stoi to w garażu i marnieje, ale gdyby to odnowić, to byłby super.

W takich klimatach możnaby się pokusić o drewno czy panele w kuchni.

Do tego kuchnia kaflowa ... w zasadzie możnaby się wtedy obyć bez salonu w domu (i tak wszyscy by woleli siedzieć w takiej kuchni)

 

olo_wroclaw - ceny są bardzo różne - od 1000 PLN do 5 tys PLN za metr 2 (a co, nie można?)

musisz poszukać. Mogę dać ci namiar na moją ekipę ale nieszczególnie polecam :evil:

a ja jeszcze mam urlop, dostałam duże zlecenie, powinnam siedzieć i pisać a siedzę na forum zamiast tego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka i BK jeśli chodzi o te panele to myją sie tak samo jak kafle nawet z naleśników, ciapkajacych piesków rozlewajacych wodę i ciągajacych tłuste kości po podłodze, jest tylko jedna zasada myć tylko ciepłą wodą z płynem do naczyń i niczym więcej - nie dać się skusić na pastowanie lub przemywanie jakimiś innymi środkami bo koniec potem to faktycznie można się zarobić. Na swoich miałam już wszystkie potrawy świata - np. wykipiały mi smażone wiśnie albo spadła na podłogę patelnia z jajecznicą. achodzi przede wszystkim o to co się komu podoba :lol: :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka nie robiłabym paneli w kuchni u mnie co chwila się coś wylewa, dzieci strasznie brudzą, nie wyobrażam sobie np. tłuszczu ze smażenia naleśników na podłodze z paneli. Znajomi mają panele w kuchni - bo jest to aneks w salonie, i wygląda to bardzo fajnie, meble mają ciemne, w tym jeden stary kredens, wygląda super

 

no ale chyba jak szybko sie zmyje to po klopocie :-)

a myslisz ze nowoczesne meble nie pasuja?

szukalam zdjec i znalazlam pare- wyglada dobrze ale to pewnie tylko zdjecie :-)

sama nie wiem .... owszem mam dopiero fundamenty, ale mysle o wszystkim juz teraz :-) bo potem bedzie malo czasu, jak sie dzidzius urodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyzko a co masz na scianach?

czy kafelki pasuja do paneli?

czy masz moze panele drewniane scienne - takie tez widzialam-specjalne do kuchni-calkiem calkiem

lub 3 wersja stal nierdzewna ale to chyba kazda kropke widac :-)

Na ścianach mam zwykłe kafle ale to moje mieszkanie jest stare i nie mam nowych mebli widziałam jednak kuchnie w panelach i nowoczesnych meblach takich na nóżkach wygladały też dobrze. Panele to bardzo wdzieczny materiał pasuje raczej do wszystkiego. Ja bym nie dawała jednak paneli na ścianach tylko właśnie kafle (kamienie i wszelkie metale dają wrażenie zimna) a panele na ścianach? nie znalazłam jeszcze takich co by mi się podobały. Zresztą wszystko to kwestia tego co się komu podoba - mi sie nie podobają chore wyschnięte modelki a innym tak więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianach mam zwykłe kafle ale to moje mieszkanie jest stare i nie mam nowych mebli widziałam jednak kuchnie w panelach i nowoczesnych meblach takich na nóżkach wygladały też dobrze. Panele to bardzo wdzieczny materiał pasuje raczej do wszystkiego. Ja bym nie dawała jednak paneli na ścianach tylko właśnie kafle (kamienie i wszelkie metale dają wrażenie zimna) a panele na ścianach? nie znalazłam jeszcze takich co by mi się podobały. Zresztą wszystko to kwestia tego co się komu podoba - mi sie nie podobają chore wyschnięte modelki a innym tak więc?

 

no tak moze masz racje a to Wam sie nie podoba?

http://foto.onet.pl/upload/48/93/_392219_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...