Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

hej po ile kupowiscie okna dachowe?

czy velux jest warty zachodu?

a moze fakro? roto?

interesuje mnie wymiar 78x140 :-)

pozdrowka

 

Cześć! Dotychczas tylko przeglądałam forum Grupy Wrocławskiej, ale nadszedł czas żeby się też trochę "poudzielać". Zaczynam od okien :) Też jestem na tym etapie, orientowałam się ostatnio w tym temacie i mnie zainteresowały okna FAKRO. Ceny są różne, ale zadzwon do hurtowni BLACH-DOM na Ostowej 14 - dają tam kołnierz za darmo jeśli kupujesz FAKRO. Najlepsza oferta jaką znalazłam.

A czy ktoś może mi polecić godną polecenia ekipę budowlaną. Kończymy stan surowy, kładziemy dach i szukamy kogoś zaufanego do dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że trochę zaspałam w kwestii paneli w kuchni. :oops:

 

Mam w kuchni panele, według mnie wcale nie jest tak dużo wilgoci w kuchni. Jak się wyleje, to można wytrzeć, nie? :D Ja na wszelki wypadek do paneli bezklejowych dokupiłam specjalną pastę uszczelniającą, żeby nie spuchły na łączeniach.

 

Co do użytkowania - też mam dwoje malutkich dzieci, jak smażę, to pryska itd. No to się myje podłogę, według mnie nawet łatwiej niż kafle bo nie ma fugi. A fugi, jakby nie impregnowane, zawsze trochę zbrzydną.

 

W kuchni mam meble nowoczesne w kolorze orzecha, więc raczej ciemne, do tego panele grusza madera - czyli jasne w ciemniejsze smugi. Efekt nie tylko moim zdaniem rewelacyjny. Panele dodają przytulności.

A do starych mebli to jednak bym dała albo prawdziwe dechy, albo taką postarzaną terakotę.

 

Co do obłożenia pasa między dolnymi i górnymi szfkami, to długo nie mogłam się zdecydować, bo nie chciałam kafli. Szkło i stal szybko odpadły, bo nie chciałam wiecznie pucować (wystarczy że mam lodówke inox :lol: ). Myślałam o przyklejeniu płyty laminowanej identycznej z blatem, a w końcu kupiłam takie duże 60x60 cm płyty gresu z Cermagu (beżowy w małe ciapki - małych plam nie widać ;) ) i jestem też zadowolona. Spoiny minimalne, wygląda to z daleka jak piaskowiec.

 

Zachęcam do paneli w kuchni.

 

I wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę po dłuższej nieobecności spowodowanej nie tylko świętami. Ponieważ głupio mi, że nie złożyłem Wam Wszystkim życzeń świątecznych, śpieszę więc odrobić straty -

życzę Wszystkim szampańskiej zabawy dzisiejszej nocy, a całym Nowym 2005 Roku spełnienia planów tych budowlanych i nie tylko.

 

Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Bartar za odpowiedź na priva. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś mi odpowie na moje pytanie o ekipę budowlaną- budowa we Wrocławiu, chciałabym mieć jakieś porównanie i kilka ekip do wyboru. Zadaję to pytanie na tym forum, ponieważ liczę na szczere odpowiedzi, a któż może odpowiedzieć szczerzej od ludzi, którzy przeżyli to samo co i mnie czeka wkrótce. Pozdrawiam i życzę powodzenia w Nowym Roku. Dardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...