Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

taaaa....

a więc po pierwsze mamy składkę comiesięczną w wysokości 23 zł i 35 gr. hm ja jestem skarbnikiem

po drugie MUSISZ mieć co najmniej wylane ławy fundamentowe na szerokość 23,5 cm

no i oczywiście budowa nie może byc dalej jak 10 km od Wrocławia.

Zatajanie prawdy nic nie da i tak się wszystkiego dowiemy http://www.afternight.com/smiles/angryfire.gif

----------------------------------------------------------------

Kasik nie ma żadnych warunków, jeżeli chcesz to piszesz jeżeli nie to nie. Nie musisz się wogóle budować, a działkę jeżeli cię stać to możesz mieć nawet na księżycu :grin:

Witamy i zapraszamy bo jak widzisz jeszcze trochę to zacznę mówić sam do siebie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem co masz na myśli z tym małżonkiem http://www.afternight.com/smiles/azzangel.gifPoza comiesięczną ofiarą z dziewicy jesteśmy naprawdę OK :grin: i nie wymagamy od Ciebie czegoś szczególnego, no chyba że mocno chcesz to możesz przy najbliższej okazji przynieść zapałki do rozpalenia grilla http://www.afternight.com/smiles/laugh2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wówczas nie będę miał żadnej konkurencji, wprowadzę nowe zasady działania tego forum; niestety wówczas zapałki na grilla nie wystarczą, dodatkowo forumowiczki bedą musiały się zmieścić w określonym wieku :grin: Mamusiu ale będzie pięknie http://www.afternight.com/smiles/jump1.gif

Każdy z członków będzie musiał jeden dzień w tygodniu odpracować na mojej budowie ach - jutro zastanowie się nad grafikiem....

 

Dobra kończę na dzisiaj - chyba siedzę troszkę za długo przed monitorem CZAS DO ŁOPATY !!!! http://www.afternight.com/smiles/wavey.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być sposób na oszczędności na budowie-zespołowa praca u każdego uczestników- obawiam sie jednak,że ilości piwno-grilowe byłyby większe,niz stawka roboczo-godzinek.

Czy macie jakieś namiary na dachówki?i jaakie wybrac (tzn ceramiczne)czy angobowane(właściwe anglobudowanie, czyli z przerwa na teetime)to rzeczywiście duza zaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasik - wszystko ma swoje zady i walety. Zwykle podstawową zależnością jest jakość i cena. Im dachówkę masz gładszą tym trudniej o to by się jej chwytał brud i glony. Jest to istotne w okolicach lasów i od północnej strony. Wejdź na stronę Roben - "Pytania do experta". Z kolei czasem mogą być problemy z angobowanymi ze względu na mikropęknięcia. Kiedyś Roben miał grafitową, ale wycofał się, bo wyłaziły czerwone pęknięcia. Może angoba pękała pod wpływem późniejszego nagrzewania na dachu i pokazywało się to co pod spodem? Ja mam kasztan Roben i wygląda super, ale cena była wówczas najwyższa ze średniej klasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WIĘC litery maleją. dzięki za informacje o dachówce. Mogę sie pochwalić?mam wspaniałą ekipę budowlaną, którzy budują domki również pod klucz w związku z tym maja niezłe upusty. ja ustalam cene najniższą, jaka moge wynegocjować w hurtowni, a oni sprawdzaja swoje źródła i kupujemy najtańsze. oni zazwyczaj wygrywaja - żadnych zaliczek na robociznę , porządek na budowie. zaczeli 14 sierpnia od kopania.sami ustalili termin na koniec paździrnika na stan surowy otwarty z rynnami i dachówką .trzymają sie projektu, nie cwaniakują , ale zrobili odstępstwo przy rozprowadzaniu instalacji pod pod podłoga -dodali dodatkowe wyjścia, wejścia pod pralkę-nawet śmieci po sobie palą codziennie.!!!!!!!(nawet zdania zaczynają sie małymi literami-o!)

wymysliłam ,w związku z moim lenistwem otwór w łazience na piętrze w stropie, by brudne rzeczy spadały bezpośrednio do pomieszczenia gospodarczego- nie tzreba będzie nosić!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy Armii Krajowej sa dwie hurtownie, które mają dachówki, pierwsza ma Rupp ceramika (Builder) druga ma Wiekora (MBS) obydwie są dobrej jakości. Ja się zdecydowałem na Wiekora czerwoną angobę. Jeżeli chcesz jeszcze gładszą to mozesz wziąźć dachówkę glazurowaną, ale ta przyjemność kosztuje ok. 30-40 % więcej :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :smile:

A propos imprez, mam świetny

p r z e p i s n a k u r c z a k a:

 

Kurczaka bardzo starannie umytego ukladamy na dnie naczynia, najlepiej szklanego. Dodajemy gozdziki i cynamon, skrapiamy cytryna. Tak przygotowanego kurczaka zalewamy szklanka wina bialego, szklanka wina czerwonego, dodajac 100 gramów ginu, 100 gramów koniaku, 200 gramów Smirnoffa i 50 gramów rumu. Potrawy nie musimy nawet poddawac obróbce cieplnej.Kurczaka mozliwie jak najszybciej wyrzucamy, bo jest do dupy, natomiast.......Sos! Sos! Paluszki lizac!!

 

PS: Tylko nie zapomnijcie najpierw tego kurczaka zabic, bo bydle wychleje co sie tylko da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...