Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zgadzam się, napewno siatka w chudziaku nie zaszkodzi. Tutaj też najlepiej dodać tę sieczkę stalową albo fibermash. Tak czy inaczej w jastrychu wypada dać również stal :-? Cen styropianu nie komentuję... nie da się ukryć, że z punktu widzenia cen rozpoczynanie budowy w 2004 r. było mało sensowne :-? :-? :-? no może ten kto kupił duuuużo drewna może się teraz cieszyć ale pozostałe ceny netto chyba mocno spadły. Najlepiej niczego nie porównywać i brnąć dalej do przodu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się, napewno siatka w chudziaku nie zaszkodzi.

Nie zaszkodzi ale napewno podroży. Lepiej chyba przyłozyć się do utwardzenia podsypki. W jastrych również nie mam stali a jedynie włókna polipropylenowe. przypominam że mam podłogówkę, tak więc jastrych o wiele bardziej pracuje , i naszczęscie nie peka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem tu nowa i chciałam się ujawnić. Mamy zamiar budować w Brzezince średzkiej. Jesteśmy na etapie czekania na WZiZT.

Czytam forum od pewnego czasu i dużo ciekawych rzeczy się już dowiedziałam-fajnie, że jesteście Ludziska!!!

Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kastzanka, dachowiec - piękne macie linijki ciażowe, pełen profesjonalizm! :)

Nasza córcia zaliczyła już wszystkie markety budowlane, przy czym niektóre bardzo jej się nie podobały co ogłaszała wszem i wobec ;-) W koncu wróciliśmy do cermagu (pomimo moich uprzedzen do tego miejsca). Ale wyszło na dobre, dostalismy spory rabat i wyszło suma sumarum tanio! Jeszcze tylko kleje i inne gadzety (ale to już na miejscu, u Szostaka) i za tydzien wchodzi ekipa od kafli.

W domciu hula nam piecyk, działa podłogówka, jest cieplutko i miło! Juz bym sie chciała przeprowadzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem tu nowa i chciałam się ujawnić. Mamy zamiar budować w Brzezince średzkiej. Jesteśmy na etapie czekania na WZiZT.

Czytam forum od pewnego czasu i dużo ciekawych rzeczy się już dowiedziałam-fajnie, że jesteście Ludziska!!!

Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona.

Pozdrawiam!!

 

Witaj Ptagi :) Brzezinka średzka to pewnie w stronę Środy? No to można przyjąć, że jesteśmy prawie niemalże dalekimi sąsiadkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanka o co chodzi z tą WIKĄ i popiołem? Coś do mnie nic o tym nie dotarło...

 

chodzi o utylizację popiołu z wrocławskiej elektrociepłowni... Wika to wysypuje do glinianek pozostałych po cegielni - ale to raczej w stronę blondyny niż nas... Było o tym jakiś czas temu w gazetach, protesty mieszkańców na nic się nie zdały...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK co do dojazdów to jesteśmy blisko ale jednak nie po drodze trzeba by nadkładać ładnych parę Km.

 

a swoją droga to mogłabyś lekko zaktualizować zdjątka :D

 

co do dojazdów - niedaleko mojego domu, po drugiej stronie drogi na Jelcz, jest droga która jest skrótem na Wojnowice, zastanawiam się czy jest to dobry szlak rowerowy do lasów okołochrząstawskich (już planuję wiosenne wypady rowerowe z dzieciarnią ...) Czy ktoś te skróty może testował?

co do zdjęć - są jak najbardziej aktualne - u mnie po prostu nic sie nie dzieje - przez ostatnie dwa miesiące wsypali trochę żwiru do drenażu, zrobili fundament pod schody wejściowe, zrobili komin, zrobili fundament pod bańkę z gazem i ją zasypali. No i wylali chudziak na piasek. W międzyczasie poprawiali swoje błędy - to im zajęło chyba najwięcej czasu :-? . I narzekali na płynność finansową - a jak mają ją mieć jak pracują tak jak pracują.

 

Mnie to coś trafia bo lubię jak się dużo dzieje a takie czekanie to nie dla mnie - gdybym mogła to sama bym ten styropian kleiła, tymi ręcami.

Dlatego przemawiają do mnie technologie typu "zbuduj dom w dwa dni"

 

 

Gdzie i po ile kupujecie płyty GK? i wełnę mineralną - czy cena wełny też spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zbrojenie daje się na wylewke właściwa szczególnie gdy jest mała grubość wylewki.Wełne klei się do muru tak samo jak styropian,a więc klej, siatka wtopiona w klej.Na podłożach mocnych a więc silikaty,beton , poroterm,nie ma konieczności kołkowania oprócz strefy narożnej,przy nadprożach itp.Tynk mineralny i klej jest paroprzepuszczalny .Nie powinno się kłaść tynku akrylowego na wełnę .Nie wypowiadam się co lepsze styropian czy wełna.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ptagi Brzezinka średzka to pewnie w stronę Środy? No to można przyjąć, że jesteśmy prawie niemalże dalekimi sąsiadkami

 

Hadraadae

Brzezinka Średzka jest za Wilkszynem-jest to powiat średzki i oczywiście gmina miękinia. A ty gdzie budujesz? :D

 

Ja remontuję w Sadkowie - niedaleko Kątów, kiedyś powiat średzki, obecnie wrocławski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, brawo!

Czyżby twoja żona również była uzależniona od AE?

Wybieram się tam dzisiaj lub w tygodniu. Koleżanka kupiła sobie wczoraj super kostium - Uwaga - za 125 PLN :o

oprócz ciuchów (przeceny!) jest bardzo fajne stoisko z torebkami i butami. :wink:

 

Polecam wszystkim kobietom - a dla panów - na parterze jest też stoisko Sunset Suits

 

Wiem, wiem, to nie to samo co Deni Cler czy Zara, czy Hugo Boss ale dla budujacych którzy liczą się z groszem - jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich -polanka żeńska i pozdrawiam z Nowym Rokiem 2004 :lol: (takie daty powpisywał Grzesiek na pierwszych dokumentach w tym roku).

W Sylwestra udało mi się skręcić nogę na własnym podwórku i doceniam teraz nasz mały domek bez schodów. Na jednej nodze cholernie się dłuży droga do łazienki :wink: .

Obserwuję sobie zimowe roboty budowlane. I pomyśleć, że rok temu startowały nasze ściany...

Wszystkim życzę powodzenia i szybkiego zamieszkania w swoich domach w starych i nowych składach szczególnie!

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK taaak, mamy widzę podobne problemiki na budowie. Moi od 31 lipca praktycznie nie dostali ani grosza więcej (taakie mamy opóżnienia względem umowy). Tylko przed wigilią dostali na karpia. Sam nie rozumiem, jak można tak rozciągać etap który miał trwać 2 miesiące i jest dla nich wart ponad 50% całości. Efekt jest taki, że czasowo jestem w plecy, finansowo niby do przodu (ale przecież i tak to w końcu muszę im kiedyś wypłacić i w tym wypadku napewno nie zależy mi na opóźnieniach w wypłacie)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE to wg mnie sklep z odzieża głównie dla kobiet a pełna nazwa to

AE WOMAN

 

Hehe, już myślałam ze sklep z armaturą :p 8) 8)

No sami widzicie, głodnemu chleb na myśli. A nie jakieś tam kostiumy... Na razie to my w kalosze musimy inwestować bo na zrobienie ładnego podjazdu pod nowy dom nas nie stać. A elegancka to ja się bede robic na starosć, jak już dziecko nie bedzie na mnie ulewać, a glina wchodzić do butów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...