Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

One będą bezcenne :wink: :lol: A co do insynuowanego biznesu, podkreślam, że lepię sama SOBIE :lol: :lol: :lol:

 

Ah, nie smial bym niczego insynuowac. Pozwole sobie tylko zauwazyc, ze nie swieci garnki lepia. Nie znaczy to jednak, ze sa gorsze jakosciowo! :D :D :D

 

ani że od razu grzeszne :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wręcz przeciwnie - całkiem grzeczne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dobrzykowice:

 

czy faktycznie podłogówka sprawdza się w sypialniach? Chcemy zasadniczo w sypialniach grzejniki, ale ostatnio przychodzi nam do głowy śmiały pomysł żeby może i w sypialni i w gabinecie podłogówkę ... ty7m bardziej ze gabinet malutki.

u dzieci grzejniki. Byłyby to jedyne pomieszczenia z grzejnikami - oprócz łazienek

 

Czy jeśli pomieszczenie małe to podłogówka ma sens? Zostaje poza meblami mało miejsca na pętle w podłodze.

 

Hadra - moje dziecko (starsze) też lepi skorupy z gliny - ekspozycja jest u niej w pokoju. Wszyscy się zachwycają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojty,

nie wiem jakie masz zbrojenie swoich fundamentów ale proponuje Ci pogadać np. w RMC odnośnie elementów drucianych dodawanych od razu do betonu w betoniarni zamiast zbrojenia - oszczędzasz na robociźnie, transporcie i czas - natomiast nie wiem ile to moze kosztować.

ja u siebie zza późno się zorientowałem o tym wynalazku ale np już wylewkę na parterze to wziąłem beton z drutami i naprawdę ekstra wyszło.

jak dasz rzuty fundamentów to technolog Ci powie ile kg na m3 trzeba dać aby miało to odpowiednie parametry.

tą technologię stosuje się np p rzy halach przemysłowych

 

Wojtku, sadze, ze nie powinienez zalowac, ze nie zrobiles ław fundamentow w calosci z betonu ze zbrojeniem rozproszonym (bo chyba o tym pisales). Te betony nadają sie tylko na posadzki, płyty i ściany fundamentowe. Wynika to m.in. z tego ze zbrojenie powinno przede wszystkim byc ukladane w dolnej czesci przekroju (tam gdzie dzialaja sily rozciagajace). Zas ta hybryda ma zbrojenie rozproszone po calym przekroju przez co malo efektywne. Moim zdaniem, jesli ktos juz bardzo chce oszczedzac to radze zeby w ogole nie zbroil swoich law, ewentualnie zrobil je troche wieksze (prawde piszac norma nie wymaga zbrojenia podluznego - i prety te w ogole nie bieze sie pod uwage liczac nosnosc law - zbrojenie law polega na ulozeniu pretow poprzecznych).

Ale jak bede robila plytę to chyba sie zastanowie nad tym "zbrojonym betonem". ALe przede wszystkim na ostateczne decyzje wplyna czynniki ekonomiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - A'propos kafli i przeliczników - znalazłam dla siebie nareszcie sposób na budowlany stres. Jeżdżę na zajęcia z ceramiki do domu kultrury!!! Kafelki na ściany do kuchni SAMA SOBIE ULEPIĘ -:lol: :p

 

Witaj, a gdzie konkretnie chodzisz na te warsztaty??? Zawsze marzylam o czyms takim! Lepicie tez tam granki, wazoniki?? Napisz rowniez jak drogi jest taki kurs z chcea bym sie na niego zapisala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę do domu Kultury Światowid przy pętli tramwajów 1,2,4 i 10.

Wpisowe wynosi 40zł, a potem zależnie od tego ile razy i na jak długo przychodzisz lepić w danym miesiacu - ale nie są to wielkie pieniądze. Tym bardziej, że obejmują materiały, podstawowe narzędzia, szkliwa, wypalanie - a swój produkt zabierasz do domku. W kwestii CO - panuje pełna dowolność: co kto chce, co kto umie.

Niestety w środowej grupie dla dorosłych jest już fullx2 i nikogo nie przyjmują. Nie wiem co z czwartkowym wieczorem. Ale pewnie można zadzwonić i zapytać (tel pewnie będzie w książce, ja nie mam :oops: , dysponuję tylko prywatnym do prowadzącego, bo to nasz przyjaciel domu - mogę się jutro dopytać co z czwartkiem i dam znać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę do domu Kultury Światowid przy pętli tramwajów 1,2,4 i 10.

Wpisowe wynosi 40zł, a potem zależnie od tego ile razy i na jak długo przychodzisz lepić w danym miesiacu - ale nie są to wielkie pieniądze. Tym bardziej, że obejmują materiały, podstawowe narzędzia, szkliwa, wypalanie - a swój produkt zabierasz do domku. W kwestii CO - panuje pełna dowolność: co kto chce, co kto umie.

Niestety w środowej grupie dla dorosłych jest już fullx2 i nikogo nie przyjmują. Nie wiem co z czwartkowym wieczorem. Ale pewnie można zadzwonić i zapytać (tel pewnie będzie w książce, ja nie mam :oops: , dysponuję tylko prywatnym do prowadzącego, bo to nasz przyjaciel domu - mogę się jutro dopytać co z czwartkiem i dam znać :) )

 

Szkoda, ze juz nie ma miejsc :(. Zawsze chcialam sie zapisac na cos takiego. Jakbys tylko wiedziala o jakis wolnych miejscach to daj mi znac - na grupe albo na prva. Az mnie rece swierzbia zeby soebie co nie co porobic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One będą bezcenne :wink: :lol: A co do insynuowanego biznesu, podkreślam, że lepię sama SOBIE :lol: :lol: :lol:

 

Ah, nie smial bym niczego insynuowac. Pozwole sobie tylko zauwazyc, ze nie swieci garnki lepia. Nie znaczy to jednak, ze sa gorsze jakosciowo! :D :D :D

 

ani że od razu grzeszne :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wręcz przeciwnie - całkiem grzeczne :lol:

 

ale czy grzechu warte ?\ :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...