Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

[

Hej, hej, ostetecznie nasze gniazdko zrozroslo sie do niebotycznych rozmiarow, a mianowice 200 m - mam tylko nadzieje ze ne bedzie z zewnatrz wygladal na az taki duzy, bo metraz uzytkowy jest prawie rowny calkowitemu (dach jest 2 spadowy).

No coz, jak sie wprowadzimy to zabierzemy sie mocno do roboty - narobimy mlodych latorosli i moze sie jeszcze okaze ze ten damke jest za maly :D

Jakbym słyszał swoją żonę :) Też dzięki niej domek rozrósł się z 130 do 185 m kw i teraz mnie męczy o nowych małych lokatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Hej, hej, ostetecznie nasze gniazdko zrozroslo sie do niebotycznych rozmiarow, a mianowice 200 m - mam tylko nadzieje ze ne bedzie z zewnatrz wygladal na az taki duzy, bo metraz uzytkowy jest prawie rowny calkowitemu (dach jest 2 spadowy).

No coz, jak sie wprowadzimy to zabierzemy sie mocno do roboty - narobimy mlodych latorosli i moze sie jeszcze okaze ze ten damke jest za maly :D

Jakbym słyszał swoją żonę :) Też dzięki niej domek rozrósł się z 130 do 185 m kw i teraz mnie męczy o nowych małych lokatorów :)

 

całkiem nieźle :D :wink:

 

kolejność jak najbardziej prawidłowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, to dobrze slyszec (a raczej czytac) ze ktos jeszcze ma podobne "problemy". Ja zawsze chcialam miec 150 (bylam o tym przekonana od wielu lat). No i z tymi planami poszlam to architekta. A ta nam wywrocila wszystkie pomysly do gory nogami. Po piersze jak mozemy zakladac ze salon bedzie mial 23-24m2(bez jadalni). No i pokoje dla przyszlych WOjciaczkow - "jak mozecie budowac pokoje po 10 -12 m2 dla dzieci, ktore beda w tych pokojach przez caly dzien a sami chcecie sypalnie 18, w ktorej bedziecie tylko spali..." Az nam sie glupio zrobilo. Z tego wychodzilo ze juz teraz jestesmy wyrodnymi rodzicami.... W lustro nie moglismy patrzec, wiec szybko powiekszylismy pokoje no i ten nieszczesny salon, no i wyszlo 200m2....

narazie tylko przyjelismy ze w najgorszym przypadku gore wykonczymy po wprowadzeniu sie. A jesli chodzi o ogrzanie to maja nadzieja bedzie "globalne ocieplenie klimatu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Hej, hej, ostetecznie nasze gniazdko zrozroslo sie do niebotycznych rozmiarow, a mianowice 200 m - mam tylko nadzieje ze ne bedzie z zewnatrz wygladal na az taki duzy, bo metraz uzytkowy jest prawie rowny calkowitemu (dach jest 2 spadowy).

No coz, jak sie wprowadzimy to zabierzemy sie mocno do roboty - narobimy mlodych latorosli i moze sie jeszcze okaze ze ten damke jest za maly :D

Jakbym słyszał swoją żonę :) Też dzięki niej domek rozrósł się z 130 do 185 m kw i teraz mnie męczy o nowych małych lokatorów :)

 

całkiem nieźle :D :wink:

 

kolejność jak najbardziej prawidłowa :D

 

Ajesli chodzi o lokatorow - to czy u ciebie przypadkiem juz "cos" sie nie pojawilo - czy moze cos przegapilam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Hej, hej, ostetecznie nasze gniazdko zrozroslo sie do niebotycznych rozmiarow, a mianowice 200 m - mam tylko nadzieje ze ne bedzie z zewnatrz wygladal na az taki duzy, bo metraz uzytkowy jest prawie rowny calkowitemu (dach jest 2 spadowy).

No coz, jak sie wprowadzimy to zabierzemy sie mocno do roboty - narobimy mlodych latorosli i moze sie jeszcze okaze ze ten damke jest za maly :D

Jakbym słyszał swoją żonę :) Też dzięki niej domek rozrósł się z 130 do 185 m kw i teraz mnie męczy o nowych małych lokatorów :)

dobrzykowice - żona widać konsekwentnie realizuje strategię z której nawet nie zdawałeś sobie sprawy :lol:

żony mają zawsze rację więc się nie opieraj i do roboty :wink: :lol:

 

u nas 140 m plus 30 m garażu i lokatorzy już wszyscy w domu. Całe szczęście bo większy dom to byłoby samobójstwo finansowe.

 

Co do dachu - mąż był dzisiaj i był zaszokowany ilością i jakością wykonanej pracy - faceci są zadziwiający, jak chcą to pracują super, ale musi im się chcieć. Bo jak nie to tragedia.

Dach prawie gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

jestem nowy, więc pragnę zapytać czy mogę wskoczyć do Was na kilka chwilek związanych z budową naszego domku ?

Lokalizacja : Samrdzów k Św.Katarzynki - pozdro dla sąsiadów :wink: projekt : Irma II Archipelag, etap : przygotowania do fundamentóffffffffffffff a co dalej hmmmmmmm

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly

tak jak mowilam wszystko mi sie poplatalo, laczenie z tymi postami typu odpowiedz na odpowiedz na odpowiedz....

A tak w ogole - masz dzieci lub sie ich spodziewasz, czy moze tak jak ja zaczyniesz produkcje po emocjach zwiazanych z budowa? (pytam na wszelki wypadek, zeby znowu jakies gafy nie strzelic)

 

domek oczywiscie 200 bez garazu... no coz, raz sie szaleje ... potem tylko sie kredyt splaca...

 

Betty&M

Goraco witam. Ja tak jak Molly, budowy jeszcze nie zaczelam, ale teoretycznie jestem do tego nie najgorzej przygotowana :D wiec sluze rada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

dzięki za wsparcie duchowe, będzie przydatne tak samo jak dobre rady (zawsze w cenie :lol: ) całej Grupy.

Jesteśmy na etapie poszukiwań dobrego betonu i bloczków na fundament czyli stan 0. Czytałem na forum o firmach i cenach betonu natomiast interesują mnie bloczki . Bardzo proszę radźcie.

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

dzięki za wsparcie duchowe, będzie przydatne tak samo jak dobre rady (zawsze w cenie :lol: ) całej Grupy.

Jesteśmy na etapie poszukiwań dobrego betonu i bloczków na fundament czyli stan 0. Czytałem na forum o firmach i cenach betonu natomiast interesują mnie bloczki . Bardzo proszę radźcie.

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

 

Zawsze mi się podobały duże rodziny- ale tak bez przesady 2 +3, wydawało mi się zdroworozsądkowo, że zastosuje opcję 2 + 2, ale życie to zredukowało do 2 + 1.

 

Z domem to zaszalałaś, ale skoro planujesz większą rodzinę to będzie w sam raz. W dodatku masz rację, jak się zaczyna dodawać te metry, to suma ich rośnie. Czy robisz u siebie strych? Mi się marzy koniecznie strych, gdzie wypiorę,wysuszę i postawię deskę do prasowania.W ogóle zauważyłam,że dom wymaga sporo powierzchni gospodarczej do różnych celów, aby mieszkać funkcjonalnie i nie mieć upychanego bałaganu w każdym kącie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde cos pomylilam z tymi dziecmi ( to przez ten metraz mojego domku zawsze jak o nim pomysle to mi mozg przewraca o i jak sobie pomyslalm o tym moim robieniu dzieci....). TO przeciez dachowiec czeka na dziecko a nie dobrzykowice.... Ale gafa :oops:

 

Jaka tam gafa :) Jedno juz mam, ośmioletnie, a drugie może juz w drodze tylko tego jeszcze nie wiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

jestem nowy, więc pragnę zapytać czy mogę wskoczyć do Was na kilka chwilek związanych z budową naszego domku ?

Lokalizacja : Samrdzów k Św.Katarzynki - pozdro dla sąsiadów :wink: projekt : Irma II Archipelag, etap : przygotowania do fundamentóffffffffffffff a co dalej hmmmmmmm

 

MM

 

Dlaczego tylko na kilka chwilek ? :) Budowa domu trwa cokolwiek dłużej :)

Pozdrawiam i trzymamy kciuki :)

A tak przy okazji, czy to nie w Smardzowie produkuja takie drewniane domki ? Jest tam nawet taki jeden wystawiony. Swego czasu mocno sie zastanawiałem nad takim rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...