Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dobrzykowice - no to następnym razem z pewnością rozpoznam Twój dom, skoro zamierzasz pokryć dach 24 karatowym złotem. W moim przypadku dach stanowił tochę więcej niż 1/4 cenę stanu surowego (działki nie liczę). A tak a propos, to gdy samochód podchodził do lądowania, to widzałem duż budów i zastanawiałem się, czy ktoś z Forumowiczów nie jest akurat pode mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - w psychologii jest zjawisko zwane dysonansem poznawczym. W skrócie jeżeli ktoś coś zrobi, o później ma znacznie więcej argumentów, że postąpił słusznie, no chyba że "winę" można zwalić nas. Po prostu ludzie, z wyjątkiem tych o obniżonej samoocenie, muszą myśleć, że postępują racjonalnie. Ja więc będę bronił zażarcie dachówki Roben kasztan, twierdząc, że choć dość droga, to wygląda super i brud się czepiał nie będzie. Agniecha będzie optować za Braasem ze względu na cenę (to zadecydowało, że nie ma takiej jak moja), a ktoś kto ma blachę będzie twierdził, że zapłacił najmniej. Do blachy mnie raczej nie dam się przekonać ("deszcz stuka o blachę deszcz stuka jesienny" :wink: ), a jak przyglądałem się strukturze dachówek cementowych, to też im ni odpowiadała. Szczęściem moja żona w końcu zaniechała spoglądania na Rupcerammikę Quarz czy jakoś tam. Wybuliłbym, 2 lata temu, 25 zamiast 15kzł. Była już dyskusja o dachówkach w Doświadczeniach - zaglądnij tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - masz racje - kazdy bedzie bronil swojego materialu na dachu, szczegolnie jak dach jest juz skonczony. Przeczytalam wszystko lub prawie wszystko o dachowkach i blachach w roznych watkach i tak teraz mysle, ze to moje pytanie tutaj w grupie wroclawskiej skierowane chyba bylo do kogos kto ma blache i powie mi ze wszystko z nia jest O.K. Ale rzeczywiscie decyzje musze podjac sama (...no z druga polowa tak dokladniej) i jak na poczatku zalozylismy ze na pewno dachowka to teraz przy cenach zaczelismy miec watpliwosci. Wiem ze to pewnie nie jeden raz jeszcze tak bedzie, ze trzeba bedzie podejmowac rozne decyzje, czasem nawet szybko....Final pewnie powinien byc taki : trzymac sie raz obranej drogi, bo jak zaczniemy sie zastanawiac to nigdy nie pokryjemy tego dachu...

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - z tym trzymaniem się masz chyba rację. Jeżeli ktoś dobrze przemyślał inwestycję, to tylko nagłe pogorszenie sytuacji finansowej tłumaczy zejście z obranej drogi, gdy zakładało się porządne materiały. Ja zakładam min. 25 lat bez remontu (takie dupperele jak malowanie pokoju się nie liczy) i dlatego omijałem materiały wątpliwe, choć wątpliwości finansowe były. Fakt faktem, że niedoszacowałem kosztów, ale skoro samozwańczo zaliczam się o klasy średniej, to chyba stać mnie będzie na kredyt na wykończenie domu :grin: :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, wszystkie dostępne aktualnie na rynku pokrycia dachowe są OK, żadne nie będzie cieknąć i spełni swoje zadanie. Przy tego typu wyborze oprócz kwestii finansowych, pierwsze skrzypce grają rózne mniej lub bardziej subiektywne odczucia takie jak ekologia, tradycja, "bębniący deszcz" :smile: itp. Ja z żoną zdecydowałem że będziemy oszczędzać na tych elementach które późnie jest łatwo wymienić dlatego ściany mam z porothermu kładzionego na oryginalnej zaprawie a na dachy juz w ten poniedziałek kładziona będzie karpiówka czerwona angoba firmy Viekor. Tak więc najprawdopodobniej bedę miał ładny dach ale spał będę na łóżku polowym http://www.ifb.pl/~qba/ikonki/bawling.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...