Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kupiłam prezent, owszem, mało oryginalny :oops: kosmetyki, ale takie fajne.

Już kupowałam fajnego Timexa ale zadzwoniłam do mamy i powiedziała że Tata ma teraz trzy fajne zegarki :o więc dałam za wygraną

 

dachowiec - co do automatyki, to ja się na tym kompletnie nie znam, zażyczyłam sobie tylko parę rzeczy i mają być. Wszystko bierze na siebie mąż. W sumie fajnie byłoby się moze spotkać, nie wiem czy jeszcze wyjeżdżacie z domu (ja dzień przed terminem urodzenia Michasia robiłam wielkie porządki w piwnicy i wzięłam się za mycie okien :o ). Jeśli tak, to moze pogadamy kiedyś?

 

Pytanie do wszsytkiech jeszcze raz o drzwi - nie ejstem coś przekonana do drewnianych - gdzie kupowaliście fajne i niedorgie?

 

No i czy tynkować można po zrobieniu jastrychu czy lepiej przed? W środku domu oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być koniecznie biał, zrób w kolorze w jakim będą rolety, albo w kolorze dopasowanym do elewacji - jaka będzie elewacja?

 

Białe drzwi też są OK, wszystko zależy od zgrania szczegółów

 

noooo nie wiem czy bede wstawiac rolety :-(

nie wiem ile kosztuja - ile zakladac kasy na to :)

 

jezeli juz to biale ..... a elewacja jakis taki bez - raczej jasne pastelowe kolory, dachowka chyba "naturalna" - bo inne chyba zbyt drogie :-)

 

no chyba dziwnie by wygladaly biale okna i brazowe rolety ??? nie wiemsama .... mam kiepsa wyobraznie chyba :-(

a jak wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

to zamów takie drzwi tylko z wkładem antywłamaniowym - połączysz elegancję z praktyką - moi rodzice maja drzwi dreniane w środku jest wzmocnienie stalowe

kasztanka,

wg mnie to jesli okna masz białe, brame garażową masz białą to i drzwi wejściowe powinny byc białe jako całość, ale nie kazdy jest zolennikiem tego typu kolorystyki jako monotonna ale kontrast mozesz zrobić odpowiednim kolorem elewacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka - jak nie masz jeszcze dachówki i pomysłu na elewację to nie kupuj drzwi

dachówki jakie chcesz - betonowe czy ceramiczne?

Ja mam betonowe i są OK

 

Napisz albo zadzwoń do Muratora po płytę "Kolorowy Dom" to sobie zrobisz wizualizację różnych elewacji

 

nie kupuje jeszcze, ale musze sobie powoli ukladac jak to ma wygladac, bo jak sie kochany Piotrus urodzi to nie bede miala zbyt duzo czasu :-)

 

a dachowki betonowe nie zarastaja mchem ??? czym sie roznia od ceramicznych? na dluzsza mete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceramiczne ładniejsze, ale droższe. Betonki są OK. Ja wybrałamc zarną bo nie widać zarastania mchem. No i fajna. Do tego żółta ceramika (klinkier) na cokole i kominie.

Domek z moich marzeń to czarna dachówka i piaskowy (żółty) klinkier na elewacji, ale jest on 2-3 razy droższy niż klinkier ceglasty.

 

Białe okna - zrób białą albo lekko tylko złamaną kość słoniową na elewacji, białe okna ze szprosami, białe drzwi i brązowa dachówka karpiówka w rybią łuskę - cudne zestawienie,

a jaki masz domek - parterówka czy z poddaszem? dach dwuspadowy czy kopertowy, czy może z naczółkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

Znam osobę, która dobre dwa lata ma okna i drzwi drewniane i cały czas pięknie się prezentują. Nie widzę aby coś się działo, ale nie wiem czy są w środku wzmacniane, mogę spytać jeśli chciałabyś wiedzieć. Jedynie podejrzewam,że chyba nie były z tych najtańszych, ale to najlepiej sprawdzić samemu, gdyż to się zmienia. Robiła je firma koło Brzegu, podobno są w internecie.

 

Ja aktualnie mam w mieszkaniu drzwi metalowe oklejane i za każdym razem jak na nie patrzę to mnie złości okropnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a dachowki betonowe nie zarastaja mchem ??? czym sie roznia od ceramicznych? na dluzsza mete?

Cześć przy tak ciężkim dniu jak poniedziałek. Z własnych obserwacji wiem że zarówno cementowa jak i ceramiczna porasta czasem mchem zależy to od słońca czyli jak pada na dach. Mam cementową z Brassa pokrytą powłoką "LUMINO" i jak narazie sprwują się niźle mimo tegoo że część dachu jest praktycznie cały czas w cieniu nic się po 1,5 sezonu nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceramiczne ładniejsze, ale droższe. Betonki są OK. Ja wybrałamc zarną bo nie widać zarastania mchem. No i fajna. Do tego żółta ceramika (klinkier) na cokole i kominie.

Domek z moich marzeń to czarna dachówka i piaskowy (żółty) klinkier na elewacji, ale jest on 2-3 razy droższy niż klinkier ceglasty.

 

Białe okna - zrób białą albo lekko tylko złamaną kość słoniową na elewacji, białe okna ze szprosami, białe drzwi i brązowa dachówka karpiówka w rybią łuskę - cudne zestawienie,

a jaki masz domek - parterówka czy z poddaszem? dach dwuspadowy czy kopertowy, czy może z naczółkami?

 

hmmmm dach czterospadowy na froncie i z tylu takie duze wykusze jakby (nie wiem jak to nazwac:-))

szprosow do okien nie chce - nie podobaja mi sie, a poza tym podobno pogarszaja izolacyjnosc szyb :-) wieksze straty ciepla ....

karpiowka chyba drogo wychodzi- zwlaszcza ulozenie:-)

mi sie marzy - jak na razie dach ceramiczny -kolor naturalny pomarancz, cokol fundament plytka klinkierowa ceglasta a elewacja nie wiem wlasnie jeszcze - moze by pokombinowac ze naookolo okien jakis ciemniejszy pasek a reszta jasniejsza ...... beż ..... nie wiem .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka,

naturalny kolor dachówki to czerwona - nie słyszałem o pomarańczy,

karpiówka jest droższa bo na 1m2 wchodzi ich 36 - musisz bić więcej łat i kontrłat ale za to bardzo dobrze robi sie wszelkie wole oka czy tez lukarny - kompromisem jest dachówka zakładkowa ceramiczna ale proponuje bys sie przejechała po hurtowniach i obejrzała wystawki na paletach i porównała sobie szkliwo na nich - niestety nie w każdej firmie jest ono takie jak powinno a cena jest wyższa od cementowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztanka,

naturalny kolor dachówki to czerwona - nie słyszałem o pomarańczy,

karpiówka jest droższa bo na 1m2 wchodzi ich 36 - musisz bić więcej łat i kontrłat ale za to bardzo dobrze robi sie wszelkie wole oka czy tez lukarny - kompromisem jest dachówka zakładkowa ceramiczna ale proponuje bys sie przejechała po hurtowniach i obejrzała wystawki na paletach i porównała sobie szkliwo na nich - niestety nie w każdej firmie jest ono takie jak powinno a cena jest wyższa od cementowej

 

WOjtus ale chodzi mi o taka dachowke nie czerwona tylko jakby naturalna- to jest taka jasniejsza czerwien :-) :-) wiesz o co chodzi?

to sugerujesz ze lepiej wziasc betonowa dachowke?

karpiowka mi sie baaardzo podoba, ale nie wiem o ile wiekszy jest koszt takiego karpiowego dachu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...