Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dachowiec GRATULACJE - pewnie chwilowo nie bedziesz zagladac na forum wpatrując sie w małe cudo na okrągło. Ależ ci zazdroszczę - przeżyliśmy te chwile półtora roku temu - i juz tesknimy za koleinym razem - jak tylko stanie domek - w nowej sypialni zabieramy sie do dzieła :-)). Pozdrowienia dla calej rodzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie całkiem odbiegające od naszego dzisiejszego tematu głównego, jakim jest Śliczne Maleństwo Dachowca :)

 

Jakie grzejniki poradzilibyście mi do instalacji z piecem na wszystko (tj. drewno, węgiel, miał, etc)? Przez jakie rozumiem: jaki rodzaj, jaki producent, jaki materiał ... i wszystko, co trzeba wiedzieć.

 

Jak dobieracie moc pieca? Szwagier znajomego wybrał z tabeli producenta (nie pamietam jakiego) dokładnie taką wartość jaką sugerowano dla powierzchni, którą chce ogrzać. I teraz narzeka, że jesli piec nie jest nastawiony na maksymalną wydajność to ma zimno nawet przy niewielkich ochłodzeniach. Natomiast znajomy hydraulik przestrzega przed przewymiarowaniem pieca. Czy jest złoty środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Jakie grzejniki poradzilibyście mi do instalacji z piecem na wszystko (tj. drewno, węgiel, miał, etc)? Przez jakie rozumiem: jaki rodzaj, jaki producent, jaki materiał ... i wszystko, co trzeba wiedzieć.

przed przewymiarowaniem pieca. Czy jest złoty środek?[/color]

 

po pierwsze projekt

jeżeli jest dobrze zrobiony to jest tam jakaś propozycja i od tego bym zaczął

 

później niestety trzeba walczyć z instalatorami. potrzebujesz przynajmniej 3 tak żeby każdy przedstawił jakąś ofertę i w końcu znajdziesz złoty środek

 

 

można oczywiście korzystać z różnych programów i tabel ale niestety trzeba się na tym jeszcze znać

 

 

nie ma złotej regóły zależy jaki piec jaki dom i jaka technologia budowy a nawet ile okien i jak dużych

 

 

powodzenia dla ciebie HAD i dla dachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACHOWIEC- serdecznie gratuluję!!! moje maleństwo jutro kończy 2 miesiące- zobaczysz jak czas szybko leci...

Czy macie namiary na sprawdzoną ekipę- - w planach fundamenty jak śniegi pójdą precz. Z namiarów BK odnośnie architekta jesteśmy BARDZO zadowoleni- może i teraz się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

drzwi nie kupiłam i chyba kupię do czasu przeprowadzki (teraz to już chyba w lecie :-? ) takie byle co z castoramy a docelowe drzwi na końcu, bo budowlańcy na 150% zniszczą takie ładne

 

Minus jest taki że pod koniec wykończeniówki to juz kasy nie będzie ...

 

ylonka - co do ekipy - mogę ci powiedzieć kogo NIE brać ...

 

Hadra - moi instalatorzy wyglądają bardzo sensownie, niedługo zaczynają, jeśli chcesz ich zobaczyć "w akcji" to zapraszam. Cena za 170 m w tym pół domu w podłogówce, pół w grzejnikach, z podłączeniem pieca i kominka, z piecem i materiałami (ale bez kominka), rurą do komina etc. 27 tys - chyba nie tak źle, ale bez wody. Woda osobno - ale pewnie też nie będzie dużo.

Piec Vaillant 21 kW. Generalnie to wszystkie ekipy trzeba oglądać przy robocie, albo brać z polecenia (nauczka - lesson learnt ...) więc jeśli faceci się sprawdzą to poproszę dobrzykowice o dodanie do listy sprawdzonych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... kochani... duże dzięki za życzenia od tych co już znamy i tych co pewnie dopiero poznamy... póki co rzeczywiście po odespaniu nocnej akcji biegam do szpitala i praktykuję przy małej. No a tu trzebaby się zebrać do kupy i pchać budowę naprzód, pewnie chwilowo bardziej wirtualnie... zobaczymy, jeszcze raz dzięki za życzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...