Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Edyta 123.Mój domek jest na ul Rubinowej (boczna Łąkowej).Z wału jest do niego ok 150 m. 150m od mostku w dół wału.Myślałem że z okien widać Twój domek (zasugerowałem się połkolistym wykuszem jaki widze z okien naprzeciwko).Twój musi być blisko stacji trafo ).Zapraszam w realu.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Stacji transformatorowej to jeszcze tam nie wypatrzylam, ale rozejrze sie.

Widzialam na forum, ze strasznie zachwalasz p.jankowskiego.

Powiedz mi prosze co u Ciebie robil i jak sie ceni? Rzeczywiscie to taki porzadny wykonawca?

 

W niedalekiej przyszlosci bede potrzebowala kogos do posadzek i do tynkow, moze jeszcze do .... malowania i ocieplenia (ale to daleka przyszlosc :cry: ) Niby mamy juz ekipe, ktora nam ciagnie budowe od poczatku, ale mam wrazenie (a w zasadzie, jezeli forumowicze pisza prawde) to jestem pewna, ze mozna znacznie mniej zaplacic za poszczegolne prace. No - moja ekipa to sie CENI.

Poki co - dach. Ale tu juz mamy kogos nagranego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jestem w trakcie ( a dokładniej na samym początku) budowy domku. W tym momencie jestem na etapie zbierania dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę. Potrzebuję geodety, który szybko i niedrogo wykona mapkę do celów projektowych i później wyznaczy budynek, granice itp.

Jeżeli znacie jakiegoś geodetę z okolic Wrocławia to będę wdzuięczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jestem w trakcie ( a dokładniej na samym początku) budowy domku. W tym momencie jestem na etapie zbierania dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę. Potrzebuję geodety, który szybko i niedrogo wykona mapkę do celów projektowych i później wyznaczy budynek, granice itp.

Jeżeli znacie jakiegoś geodetę z okolic Wrocławia to będę wdzuięczny za kontakt.

Spróbuj pod tym numerem 606241151, niestety nie podam Ci nazwiska bo w komórce mam wpisane po prostu geodeta :) Możesz powołać sie na krzyska z dobrzykowic. Co do ceny to wszyscy geodeci maja podobne stawki a czas realizacji mocno uzależniony jest od urzedu katastralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

a w JG to firma tu: http://www.parkiety.jelenia.pl/parkiety/

 

Pozdrowienia

Agnieszka

 

 

hmmm, ja tam na ich stronie nic na temat bruku nie widzę :cry:

 

Strona firmy jest - oględnie mówiąc - w ogólę bardzo skromna. Ale uwierz, widziałam na własne oczy w ich salunie wynonany kawałeczek bruku z przyklejoną ceną 126 zł (oczywiście ino za materiał). Jak mnie poinformowano i sztorcówka i bruk są mało chodliwe - raz, że mało znane, dwa, że drogie (wysokie koszta robocizny). Zawsze możesz do nich napisac i zobaczysz co Ci odpiszą.

Pozdrowienia A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WOjteek!

 

No i kolejny Wojtek na grupie. Az zaluje ze za namowa mojej 2 polowy ( a raczej pierwszej) zgodzilam sie zebysmy "nazywali sie" Wojty :evil:

Hmmm, a moze ty zmienisz nicka? :))) - to byl taki maly zarcik :p :p

 

No i przylaczam sie do Woprza - opowiedz cos o sobie, bo poza imieniem i tym ze szukasz geodety nic wiecej o Tobie nie wiemy :)

 

P.S. My geodete wzielismy tego samego co dzielil i wytyczal dzialki pierwotnym wlasnicielom - przez to mielismy taniej :) - bo facet tylko przerysowal drugi raz mapke - spryciarz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edyta 123- fajny projekt wybrałaś :)

:wink:

 

Dzieki :D Ale pewno majac mozliwosc wyboru po raz kolejny - padloby na inny. To przez HEB, ktory okazal sie byc czescia stropu.

Oj - ten HEB (900 kg - 11mb) wiele nocy nieprzespanych mnie kosztowal. Ale na szczescie juz jest zalany betonem i mam nadziej jak najszybciej o nim zapomniec :roll:

Pewno nie narzekalabym, gdyby nie ta cena stali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - moze macie podobne doswiadczenia...

Jak juz sie zdazylam pochwalic, jestesmy na etapie niemal zakonczonego stanu surowego otwartego.

Wpatruje sie w moj przyszly salon i nie moge sie oprzec wrazeniu, ze bedzie on zbyt malo naswietlony. Od paru dni chodzi mi po glowie pomysl wybicia w nim dodatkowego okna (w zasadzie witryny - 1,20 x 2,10). Jeszcze sama nie wiem co z tym zrobie (w salonie sa wciaz stemple - moze jak odejda bedzie nieco widniej??)

Czy musze w tym celu ustalac to z projektantem?

Z tego co wiem, to na projekt nalezy to naniesc, ale mnie bardzie interesuje aspekt konstrukcyjny. Tzn. czy zanim wybije to okno, musze sprawdzic czy aby konstrukcjia na tym nie ucierpi? Czy raczej to, powiedzmy 2,5m2 sciany, nic zlego nie spowoduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - moze macie podobne doswiadczenia...

(...) Od paru dni chodzi mi po glowie pomysl wybicia w nim dodatkowego okna (w zasadzie witryny - 1,20 x 2,10). Jeszcze sama nie wiem co z tym zrobie (w salonie sa wciaz stemple - moze jak odejda bedzie nieco widniej??)

Czy musze w tym celu ustalac to z projektantem?

Z tego co wiem, to na projekt nalezy to naniesc, ale mnie bardzie interesuje aspekt konstrukcyjny. Tzn. czy zanim wybije to okno, musze sprawdzic czy aby konstrukcjia na tym nie ucierpi? Czy raczej to, powiedzmy 2,5m2 sciany, nic zlego nie spowoduje?

 

Witaj edyto123, ty tez nam rozbudowujesz Kamieniec, swietnie. :D

Ale takich numerow z wybijaniem okien to prosze nie rob bez uzgodnienia i przeliczenia przez konstruktora. :evil: :evil: :evil:

Chyba nie chcecie katastrofy budowlanej? Zapewne sciana jest konstrukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) Ale takich numerow z wybijaniem okien to prosze nie rob bez uzgodnienia i przeliczenia przez konstruktora. :evil: :evil: :evil:

Chyba nie chcecie katastrofy budowlanej? Zapewne sciana jest konstrukcyjna.

 

Ano konstrukcyjna :cry: Problem w tym, ze na tego konstruktora juz patrzec nie moge :evil:

Tak sprawdzil projekt podczas adaptacji, ze w ostatnije chwili jeszcze szalunki z podciagow zdejmowalismy i je dozbrajalismy. Suma-sumarum i tak dobrze, ze mnie cos tknelo, ze sie do niego ponownie z tym Hebem i podciagami zwrocilam... Okazalo sie, ze owe podciagi zle policzone byly... Brrr

 

A moze jednak wystarczajaco duzo sloneczka wpadnie do mojego domku bez dodatkowego okna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...