Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Mam pytanie - moze macie podobne doswiadczenia...

Jak juz sie zdazylam pochwalic, jestesmy na etapie niemal zakonczonego stanu surowego otwartego.

Wpatruje sie w moj przyszly salon i nie moge sie oprzec wrazeniu, ze bedzie on zbyt malo naswietlony. Od paru dni chodzi mi po glowie pomysl wybicia w nim dodatkowego okna (w zasadzie witryny - 1,20 x 2,10). Jeszcze sama nie wiem co z tym zrobie (w salonie sa wciaz stemple - moze jak odejda bedzie nieco widniej??)

Czy musze w tym celu ustalac to z projektantem?

Z tego co wiem, to na projekt nalezy to naniesc, ale mnie bardzie interesuje aspekt konstrukcyjny. Tzn. czy zanim wybije to okno, musze sprawdzic czy aby konstrukcjia na tym nie ucierpi? Czy raczej to, powiedzmy 2,5m2 sciany, nic zlego nie spowoduje?

 

Oj nie ryzykowalabym czegos takiego :D

 

Nad kazdym oknem musisz miec nadproze !! A jesli tylko sobie "zrobisz dziure" w murze to nie bedziesz miala przeciez nadproza (takie belki betonowe lub z ksztaltownikow), ktore ci przeniesie ciezar znad okna :) ( a nadprozy juz na tym etapie nie da sie wcisnac w mur)

Moze jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie

 

Jestem w trakcie ( a dokładniej na samym początku) budowy domku. W tym momencie jestem na etapie zbierania dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę. Potrzebuję geodety, który szybko i niedrogo wykona mapkę do celów projektowych i później wyznaczy budynek, granice itp.

Jeżeli znacie jakiegoś geodetę z okolic Wrocławia to będę wdzuięczny za kontakt.

 

Witam,

 

ja znalazlem geodete za 500 brutto za mapke. Jeszcze nie mam mapki bo wyruszyl w teren ale jak juz przyjdzie to dam znac. Dodatkowy plus ze nie prowadzalem go po dzialce tylko na telefon podalem ulice i numer dzialki - a ja w spokoju moge poczytac forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Edyta 123 Jankowski robił u mnie ocieplenie zew z tynkiem strukt.a właściwie część ocieplenia.Ocieplałem dom wełną(wiekszość wełny przyklejałem sam)wyjeżdżając na wczasy musiałem przerwać prace i robił resztę Jankowski tzn.montaż pozostałej wełny,umocowanie siatki i tynk strukturalny,oraz cokół z płytek (sztuczny piaskowiec).Miałem inne drobne prace wew budynku ponieważ mieszkamy naprzeciwko.Dla mnie było to wygodne ponieważ nie raz zostawiałem mu klucz od domu.Z tego co widziałem robił też innym sąsiadom elewacje ,łazienki,gładzie itp.Cena była średnia,ale z jakości jestem zadowolony.Obok mojego domu jest ocieplenie położone przez ludzi zza wschodniej granicy,jeżeli chcesz porównać jakość przyjdż i zobacz.Tel do geodety Owczarek 354-27-33.Ta reklama pieców japońskich obok Ciebie to KŁAMSTWO.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ta reklama pieców japońskich obok Ciebie to KŁAMSTWO.Wiech

 

Witam,

 

O widze, ze juz widziales moja dzialke (badz jej kawalek) :)

Co do reklamy, to nie zaprzeczam :D

 

A wiesz, ze na tych z Ukrainy to skusilismy sie do ogrodzenia. Bylo to w czerwcu. Niestety zanim zaczeli robote to sie przeniesli za nasza zachodnia granice. I z tego co mi wiadomo to podroz odbyli w... trumnie. A nam cement i siatka na ogrodzenie zostaly. Jaki z tego moral: nigdy wiecej ukrainskich ekip!

Chociaz zanim sie wyniesli na zachod to ponoc pol Kamienca wybudowali/odremontowali.

 

A jak sie piaskowiec na elewacji sprawdza? Nie ma problemow z mocownaiem? Gdzie go kupowales?

Ja rowniez marze o piaskowcu (imitacji), tylko nie wiem, czy mnie cena nie odstraszy.

Oj musze sie przejsc w 'Twoja' strone w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta123

 

nie śpiesz się z tą decyzją bo na tym etapie to masz jeszcze b. dużo czasu :roll:

i tak po ptokach

 

najlepiej byłoby podejść do kogoś kto już mieszka w takim domku i po prostu się przyjrzeć.

 

po ściągnięciu podpór i wytynkowaniu robi się dużo jaśniej a teraz i tak szara podłoga, szary sufit, szare ściany nawet bez stropu może się wydawać za ciemno :lol: :lol:

 

okno da się jeszcze wstawić nie będzie to tanie ale na pewno możliwe do wykonania.

Musisz tylko pamiętać o a konstruktorze i ... zweryfikuj czy nie jest to tzw. zmiana istotna, która wymaga zmiany w pozwoleniu na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!! Piątek to cudowny dzień nawet chce mi się pracować :lol: :lol:

Hadraadae

Wczoraj pytałaś o dobór pieca do domu, myśle ze jak przeczytasz to co Ci wskaże to bedziesz mogła wyrobić sobie własne zdanie.

Numer specjalny MURATORA z 3/2003 Czym ogrzać dom?

Numer MURATORA 2/03, oraz 1/04. Jak wczoraj sprawdzałam to nawe dla takiego "LEJKA :D :D " jak ja w budowaniu, jest pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!! Piątek to cudowny dzień nawet chce mi się pracować :lol: :lol:

Hadraadae

Wczoraj pytałaś o dobór pieca do domu, myśle ze jak przeczytasz to co Ci wskaże to bedziesz mogła wyrobić sobie własne zdanie.

Numer specjalny MURATORA z 3/2003 Czym ogrzać dom?

Numer MURATORA 2/03, oraz 1/04. Jak wczoraj sprawdzałam to nawe dla takiego "LEJKA :D :D " jak ja w budowaniu, jest pomocne.

 

Hej Natko :) dzięki za podpowiedź - czeka mnie weekend z lekturą :)

 

A tak przy okazji ochoty do pracy, przypomniało mi się jedno z praw Murphy'ego - jeśli czujesz, że ogarnia Cię chęć do pracy, połóż się i poczekaj, aż Ci przejdzie :D Czego nam wszystkim dzisiaj życzę. Oraz wygodnej kozetki oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wszystkich witam :)

Także zaczynam budowę, tzn. baaardzo zaczynam, bo właściwie dopiero papiery zbieram.

 

Działkę mamy w Marcinkowicach, więc jak najbardziej podpadam pod Grupę Wrocławską :)

 

Czytam Was sobie już od jakiegoś czasu, ale może niedługo się włączę aktywniej...

 

Pozdrawiam,

emango

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta 123 nie znam Twojej działki.Tą reklamę widze z drogi jak skręcam obok obok kościoła.Nie miał problemów Jankowski z montażem płytek ze sztucznego piaskowca(różne wielkości i ok. 1cm.grubości).Tam gdzie są płytki ok. 0.5 m.nad ziemią ocieplałem styropianem FS 20 gr 10 cm.wklejałem siatke gestości 160 albo dwa razy 145,i dopiero na to kołki mocujące które mi zostały z mocowania wełny 14 cm.Na to klej elastyczny Mapei.Cena za płytki które kupowałem 2 lata temu ok 40 zł m/2.Po zimie mam zastrzeżenia do białego nalotu na płytkach.Nie wiem czym to jest spowodowane.Impregnacje przeprowadziłem ale słyszałem o olejkowaniu,może to pomoże.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak przy okazji ochoty do pracy, przypomniało mi się jedno z praw Murphy'ego - jeśli czujesz, że ogarnia Cię chęć do pracy, połóż się i poczekaj, aż Ci przejdzie :D Czego nam wszystkim dzisiaj życzę. Oraz wygodnej kozetki oczywiście :D

o jaka cwana ma kanape w zasięgu wzroku moja jest 34 km ode mnie, jedyne na czym mogę się położyć to biurko (tylko mało wygodne) :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj projekt to Flawia z Archipelagu:

 

http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=218

 

Strony swiata dokladnie w naroznikach :lol:

Tylni naroznik garazu to wschod. Czyli salon (witryny w salonie) sa na poludniowym-wschodzie. Tak to mniej wiecej wyglada.

Niby okien duzo - ale jakos ciemnos sie wydaje. Dodam, ze w kuchni zamiast tego malego okna jest duze. Zreszta kuchnia i tak bedzie odgrodzona scianka od reszty domu. Podobnie pokoj kominkowy.

I co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecdyta,

projekty Archipelagu są praktycznie wszystkie do siebie podobne, mój sąsiad buduje Danielę i jak patrze na Twoje rzuty to w 85% pokrywa się to z jego rzutem tylko zewnątrz inne rozwiązania - rozumiem, że dodatkowe okno chcesz zrobić w salonie na południowej ścianie?

a moze lepiej jest powiększyć okno które masz w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...