Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Grupa pracuje ciężko pracy

pobudka o 5 rano, gotowanie obiadu dla rodziny, w międzyczasie pisanie tzw fuch :-?

potem praca, praca, praca ...

 

Pytanko

czy ktoś zapisywał dziecko do szkoły w Kamieńcu? Jutro się tam wybieram - przysłali pisemko ze szkoły, trzeba dziecko zapisać. Warto byłoby się wprowadzić do czerwca ...

A na razie budowa stoi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że należy zlustrować pewną księżniczkę, która miała taki pociąg do ziarenek grochu że wyczuwała przez wiele warstw pierzyn...

 

Grzegorz

Pewnie znaleźlibyśmy ją na liście Wildsteina... :lol:

Kto z Was ma dom wybudowany z 1W betonu komórkowego?

Pozdrawiam

Tomek

 

ja

Ytong 36,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja

Ytong 36,5

I jak to oceniasz? Mieszkasz już?

Też chodzi mi po głowie ta technologia, tyle że mam pewne wątpliwości (jak przy każdej:)

Martwi mnie po pierwsze wytrzymałość ścian. Nie zauważasz jakiś pęknięć? Myślę o domku z użytkowym poddaszem, krytym dachówką ceramiczną, także obciążenie ścian jednak jakieś będzie

Druga sprawa to faktyczna izolacyjność takich ścian. Nie wiem czy miałeś już możliwość sprawdzić to w praktyce.

Wdzięczny będę za wszelkie spostrzeżenia. Jeśli nie chcesz zanudza "starych wyjadaczy" to może być na maila.

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja

Ytong 36,5

I jak to oceniasz? Mieszkasz już?

 

jestem po tynkach, posadzkach i prądzei i ogrzewaniu

 

Też chodzi mi po głowie ta technologia, tyle że mam pewne wątpliwości (jak przy każdej:)

Martwi mnie po pierwsze wytrzymałość ścian.

 

 

Nie zauważasz jakiś pęknięć? Myślę o domku z użytkowym poddaszem, krytym dachówką ceramiczną, także obciążenie ścian jednak jakieś będzie

 

to jest dokładnie to co mam ja

pęknięcia, jeśli są, wynikają ze żle zrobonego fundamentu lub nieprawidłowo wykonanej więźby i jak to jest spie.....one to nie ma znaczenia jaki masz materiał i tak będzie pękać

 

Druga sprawa to faktyczna izolacyjność takich ścian. Nie wiem czy miałeś już możliwość sprawdzić to w praktyce.

 

tu trzeba zajrzeć do norm i porównać. przejrzyj wątki o ogrzewaniu to dowiesz się więcej co i jak

 

 

Wdzięczny będę za wszelkie spostrzeżenia. Jeśli nie chcesz zanudza "starych wyjadaczy" to może być na maila.

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

 

 

Popatrz na inne kwestie

 

1. czy mówimy o ytongu czy BK generalnie (pióro - wpust albo klej na ściankach bocznych bloczka)

2. o jakim BK mówimy od 400 do 600

3. jaki tynk na to dajesz w środku i na zewnątrz

4. jak prowadzisz instalacje (inaczej idzie robota w BK inaczej w ceramice

5. dla czego ściana 1w ? nie twierdzę że źle ale pytanie czy zastanawiałeś się dla czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na inne kwestie

 

1. czy mówimy o ytongu czy BK generalnie (pióro - wpust albo klej na ściankach bocznych bloczka)

2. o jakim BK mówimy od 400 do 600

3. jaki tynk na to dajesz w środku i na zewnątrz

4. jak prowadzisz instalacje (inaczej idzie robota w BK inaczej w ceramice

5. dla czego ściana 1w ? nie twierdzę że źle ale pytanie czy zastanawiałeś się dla czego?

 

1. Jeszcze się nie zdecydowałem nawet na BK, a co dopiero na firmę :)

Jeśli różnica w cenie (między Ytongiem a polskim BK) to ok 20-30% przy porównywalnych parametrach to chyba jest to warte zastanowienia. Myślałem o systemie pióro-wpust. Swoją drogą pojawił się na forum zarzut, że dokładność Ytonga jest niewystarczająca i trzeba było i tak stosować spoinę pionową.

2. Pierwotnie myślałem o ścianie jednowarstwowej, więc o odmianie 400. Teraz waham się czy nie lepiej wybrać "masywniejszą" odmianę (np 600) i dokleić styropian, chociaż technologia przekonała mnie właśnie ze względu na brak takiej konieczności :roll:

Chyba więcej wydamy po tych dylematach na psychoterapeutę niż zaoszczędzimy :D

3. Jeśli 1W to ciepły, jeśli 2W to wynikający z systemu docieplenia.

4. To jest jedna z głownych zalet. Dużo potrafię zrobić sam i tak też zamierzam zrobić. Bruzdy w ceramice już przeżyłem i "wolę nie chcę" (jak mawiał mój siostrzan) :D

5. Łatwość wykonania, brak konieczności hermetyzowania budynku styropianem, twardsza elewacja niż w przypadku styropianu.

Co do wytrzymałości ścian, to jeśli zdecyduję się jednak na 1W z BK to zamierzam wykonać stan zero jesienią (zawsze trochę się ułoży do wiosny), zrobić wieniec na ściankach fundamentowych i może wewnętrzne ściany wykonać z odmiany 600 (przejmą część obciążenia - a może źle kombinuję? :oops:

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...