Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hejka wszystkim... u nas pieluchi, pieluchi, pieluchi... właśnie walczymy z wieczorną kolką... zacząłem studiować trochę inne fora :o ... np. e-dziecko...

 

moja ekipa zrobiła się bezrobotna, dzwoni do mnie i szwęda mi się po budowie szukając na mrozie (!) za robotą. Niestety, sami sobie winni, trzeba było budować na czas a nie czekać zimy. :evil: w ramach rekompensaty za kilkumiesięczne opóźnienia zadaję im prace społeczne ale główne prace stoją w miejscu, kominy nieskończone, taras nie zaczęty... ja tymczasem rozczytuję się nt wszelakich instalacji... automatyka...co...wentylacja... :o głowa boli :o

 

BKjak planujecie puszczać instalacje kablowe? klejenie do silikatów czy bruzdy i grubsze tynki? myśleliście o zintegrowaniu kilku funkcji sterujących w jednym urządzeniu (alarm, podlewanie ogródka, wentylacja, może CO...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ad woprz

no chyba nie najlepiej

A to dlaczego? Są jakieś przeciwwskazania?

Pozdrawiam

Tomek

 

budujesz prosty domek więc jak zakładam dach dwuspadowy więc większość obciążenia i tak zostanie na ścianach zewnętrznych.

 

poza tym trochę przekombinowane i trudno upilnować "panów" gdzie jaki klocek kładą

 

nie wspominam już o ścianach działowych bo tam nie może być mowy o przenoszeniu żadnych obciążeń

 

 

a takie głupie pytanie zadam - co masz w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę uaktualniłem:

 

http://czajla.republika.pl/murator/wroclaw.jpg

 

Kogo nie ma niech się odezwie ;-)

Grzegorz

 

Hej polanka, ty chyba cos Kamienca nie lubisz, bo go ewidetnie zaniedbujesz mapowo. Pewnie dlatego, ze patrzysz na nas z gory (Wroclawia) :lol:

A tak konkretnie to Wojty i yacekiewicz ulokowali sie miedzy dobrzykowicami i Wiechem. Wojty 20 m na poludnie od yacekiewicz.

 

ok, dopisałem Betty&M, yacekiewicz, BODO'wy

A żeby nie było że z gór Kocich (vel Trzebnickich) na Was patrzę to:

http://czajla.republika.pl/murator/kamieniec.jpg

 

a tak przy okazji spytam ponieważ temat przycichł:

to mamy się spodziewać gości w sobotę? Rozumiem że Ivonesca w rozjazdach i wypadało by spęd grupowy przełożyć, ale może ktoś zechce się załapać na indywidualne zwiedzanie kominka?

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji spytam ponieważ temat przycichł:

to mamy się spodziewać gości w sobotę? Rozumiem że Ivonesca w rozjazdach i wypadało by spęd grupowy przełożyć, ale może ktoś zechce się załapać na indywidualne zwiedzanie kominka?

Grzegorz

polanki - dziękuję że myślicie o mnie :oops: ale niestety nie mogę :-( i następne 2 weekendy też nie, a jeszcze następny to zlot w stolicy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie głupie pytanie zadam - co masz w projekcie?

Jeszcze nie wiem, "gdyż-albowiem" nie mam jeszcze projektu :D

Jestem na etapie wyboru działki (być może będę sąsiadem Ivonesci)

Po prostu układam sobie w głowie różne rzeczy, żeby potem nie mieć galopu myśli (i tak pewnie będę miał :D )

Dach chyba raczej nie dwuspadowy.

Co do ścian nośnych wewnętrznych (nie miałem na myśli oczywiście działowych) to w którymś wątku przewinął się pomysł na ściany wewnętrzne z silikatów (tam akurat chodziło a akustykę Ytonga, ale to nie ma akurat znaczenia).

Jeśli można z silikatów, to tym bardziej można z wyższej odmiany BK.

Mam nadzieję, że martwię się niepotrzebnie i ani mnie ani Tobie nic nie będzie pękać :D

Jak mówi Koran: "Człowiek bez nadziei nie różni się niczym od zwierzęcia" :lol:

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie głupie pytanie zadam - co masz w projekcie?

Jak mówi Koran: "Człowiek bez nadziei nie różni się niczym od zwierzęcia" :lol:

Pozdrawiam

Tomek

 

no coś w tym jest

myślę że najważniejsze to nie przekombinować. najczęściej wskaźnik cena korzyść jest wtedy bardzo niekorzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_W

gdzieś czytałam że nie łączy się silikatów z innymi materiałami, ale z kolei widzę że ludzie tak często robią i nic się nie dzieje.

Silikat trzeba (jeśli zewnętrzny) porządnie ocieplić, bo to "zimny" materiał.

 

co do akustyki - zależy od indywidualnego poziomu tolerancji na hałas

u nas w mieszkaniu sąsiedzi dokładnie słyszą co się u kogo dzieje :-? (ściany z ceramiki)

 

Bardzo mądry ten cytat - to moje hasło na dziś i resztę tygodnia, bardzo podnosi na duchu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silikatami nie miałem zamiaru łączyć (podałem to jedynie jako przykład z innego wątku na forum). Pewnie będą wchodziły takie rzeczy jak różna praca tych materiałów w różnych warunkach termicznych, wilgotnościowych itp. Myślałem po prostu o zastosowaniu "mocniejszej" odmiany BK na nośne ściany wewnętrzne. Po pierwsze będą miały lepszą nośność, a po drugie na pewno lepiej będą izolować akustycznie (większa gęstość). Zastanawiam się czy są jakieś w tej materii przeciwwskazania? W końcu cóż to może być za różnica czy zrobię te ściany z 24 BK 400 czy 24 BK 600? Nawet jeśli nie poprawię w ten sposób nośności to z pewnością poprawię akustykę.

Ale to wszystko to takie luźne rozważania Wesołego Romka, który dopiero szuka działki :lol:

Beata, zastanawiamy się nad działką w Rogożu (5km za Wrockiem na Trzebnicę, choć jako "działkowa wyjadaczka" pewnie wiesz :D ). Szkoła podobno jest dobra w sąsiednim Krynicznie.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim... u nas pieluchi, pieluchi, pieluchi... właśnie walczymy z wieczorną kolką... zacząłem studiować trochę inne fora :o ... np. e-dziecko...

 

 

No to pieknie, jak potrzebujecie kropelki na kolke - infacol - to moge Wam oddać pół buteleczki, nam zostało i juz na nic sie nie przyda ;)

 

A poza tym informuje ze sie zmoblizowalam i wrzucilam na strone zdjecia akutalne z budowy, tylko cztery ale zawsze cos. Zapraszam do rzucenia okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim... u nas pieluchi, pieluchi, pieluchi... właśnie walczymy z wieczorną kolką... zacząłem studiować trochę inne fora ... np. e-dziecko...

U nas BARDZO skuteczne okazało się noszenie szkraba brzuszkiem na ręce. Polecił nam to znajomy, który też w ten sposób radził sobie z problemem. Nie wiem jak Ci obrazowo wytłumaczyć ten "chwyt" :D

Wygląda to tak, że kładziesz dziecko na swoim przedramieniu (ja kładłem na lewym) w ten sposób, że na dłoni masz jego brzuszek, a lewy jego bark opiera Ci się przed łokciem. Prawą reką trzymasz dziecko pod prawą paszką. Z opisu wynika, że jest to jak judo, ale w rzeczywistości wygląda normalnie i jest naprawdę skuteczne.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Wojtek62

Kolki występować mogą od razu (standardowo uważa się, że od 2-3 tygodnia).

Dachowiec, sorki trochę pochrzaniłem ten chwyt :-? Tzn ja tak też nosiłem, ale standardowo na swej lewej dłoni trzyma się główkę dziecka, a lewy łokieć jest między nóżkami dziecka.

Czyli generalnie tak jak mówiłem wcześniej, tylko odwrotnie :D

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Dachowiec

"Najszła" mnie po Twoim poście fala wspomnień i przypomniałem sobie jeszcze jeden sposób, a mianowicie ciasne zawijanie dziecka w kocyk. Wiem, że brzmi to dość drastycznie :lol: Jest to sposób z książki: "Pierwszy rok życia dziecka" (podobnie jak to wcześniejsze noszenie na ręce). Sięgnąłem właśnie do niej i jest tam napisane, że jedne dzieci to uspokaja a inne wręcz przeciwnie :-? Jak to w życiu. Musicie spróbować. U nas było skuteczne jeszcze długo po ustaniu kolek.

Ma to swoje uzasadnienie. Dziecku jest wtedy ciepło a na dodatek czuje się bezpieczniej niż jak jest zupełnie swobodne.

Nic nie szkodzi spróbować.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...