Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Blandyna - spokojnie objadaj sie ciasteczkami - one sa calkowicie nietuczace!!! :):):)

 

A tak swoja droga to "zazdroszcze" ci problemu - ja narazie nie wiem jaka ekipe wybrac i w ogole kiedy rusze... :roll:

 

A jesli moge doradzic to ja bym chyba ruszala najpierw ze sciankami dzialowymi - jak to bedziesz miala to jzu bedziesz mogla spokojnie przeprowadzac kolejne roboty wewnatrz domku, a taras bedziesz wykanczala w miedzyczasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odbijajac pileczke - to jak wy macie na imie???? :o

 

kasztanka - to zdrobnienie od jakiego imienia?? :p

 

no ale z jakim imieniem moze sie kojarzyc?

chyba z zadnym!

raczej z Pilsudskim he he he

 

ja mam na imie Gosia :p

 

Tak naprawde to nigdy zbytnio nie zalezalo mi na ukrywaniu sie. Jak zapisywalismy sie na forum myslelismy ze razem bedziemy pisac. Ale po pewnym czasie Wojcio zorientowal sie ze tutaj poza pisaniem o budowie ludzie przede wszystkim towarzysko sobie gawedza... A on raczej jest niesmialy i dlatego oddal mi paleczke :D:D:D-podobo jestem w tym lepsza. A mi sie nie chcialo zminiac nicka ...

A co do mojego imienia to go serdecznie nie lubie - mojej babci ktora je wymyslila co roku na grobie za to kalde gorsze kwiatki :wink:

 

Ale coz, jak sie wreszcie spotkamy (na poczatku budowy zamierzamy wraz z jacekiewiczem rorganizowac grilla inaugurującego :)) to sie ujawnie :)

 

A tak swoja droga to ty juz znasz moje imie po mailu... :wink: - tylko o tym cichio-sza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... może to jest nudne... ale czy jest wśród nas chemik albo ktoś kto ma znajomych na chemii? estetom od zmarszczek powiem - rzecz gustu a zapaleńcom od czyszczenia dachu z porostów współczuję... chyba tego nigdy nie doświadczyli...

 

 

Fakt. Forum coś działa łosiowo. erory jakieś pokazuje, kritikalne też... niedobrze :o

 

Mam pytanko (może już kiedyś je zadawałem...) dla tych co mają/planują dachówkę betonową ale również ceramiczną. Czy ktoś z Was zetknął się z ofertą http://www.biberkraft.de ?

Rozmawiałem o tym w Lechbudzie, widzieli to na targach w Hannoverze.

Dla nieznających niemieckiego, pokrótce: chodzi o system ochrony przed porastaniem pokrycia. Metoda: w prosty sposób montuje się elementy miedziane (patrz na ich stronie), które obmywane wodą wytwarzają związki przeciwdziałające porastaniu oraz niszczące już powstałe porosty.

 

Nic nie wiem o tym by ktoś to oferował w Polsce. Pomyślałem, że możnaby kupić taśmę miedzianą i samemu spróbować coś takiego zrobić. Problem tkwi w odpowiednim jej przetłoczeniu ale... Jeżeli ktoś z Was ma wiedzę chemiczną lub odpowiednie kontakty to chętnie bym to skonsultował.

 

Mnie się nawet podoba porośnięty dach. Zwłaszcza czarny dobrze kompnuje się z zielenią. Może nie warto kruszyć kopii ale te porosty podobno po czasie niszczą dachówki i sprzyjają ich pękaniu więc może warto zadziałać. Kupując oryginalne rozwiązanie płacę kilka tysięcy złotych. Sama miedź na mój dach to kilkaset złotych. Resztę możnaby we własnym zakresie. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec,

zapytam znajomych chemików

ale chyba nie warto - przecież dachówki betonowe (zdaje się że masz betonowe dobrej jakości) przeżyją spokojnie kilkadziesiąt do stu lat, a ich niszczenie to nie twoja sprawa, tylko problem dla potomków którzy dopiero zaczęli się pojawiać :)

Najstarsze cementowe dachówki jakie do dziś kryją dachy mają ponad 100 lat - i o to chodzi :wink: Po co się martwić tym co będzie za 100 lat?

 

No i problem wykonania - musisz poza materiałem zapłacić za wykonanie, wyprofilowanie na każdą dachówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, ranny ptaszku, na ciebie zawsze mozna liczyc. :)

 

A co do chemii i dachowek to dachowiec podany przez Ciebie link http://www.biberkraft.de jest linkiem producenta, kazda pliszka swoj ogon chwali. Ale moze to i skuteczne, zasada dzialania jest dosc prosta, zatrzymuja/opozniaja odplyw wody przez do uwalniaja sie tlenki miedzi. W kazdym razie jest ten ich produkt dostepny w tej chwili do roznych rodzajow BRASSa cementowego i karpiowki. Tyle przynajmniej pisza pod Verfügbare Ziegelformen ab Lager. Albo robia tez na zamowienie. Nie wiem ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Wojty myślisz ze nie tuczą?to dlaczego mam lekka nadwagę?

co do mojej budowy masz rację,ze powinnam zacząc od ścianek działowych tylko jeszcze tego nie przemyślałama,a nie chce potem burzyć

,mam ochote wstawic "gdzies"luksfery no musze nad tym usiasc,taras już chyba jestem pewna zrobie drewniany jak Polanki chyba sie do nich wproszę w środe to sie upewnie,a goni mnie troche czas ,bo mam jeszcze betoniarke na budowie.

Bądz dobrej myśli wszystko sie uda,w zeszłym roku o tej porze nawet nie myślam o murach i proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę to i Długołęka nareszcie ożywa :wink:

 

PRZEPRASZAM a czy Długołęka umarla?

ZARA co TY? Brutusie :-) hi hi hi hi hi hi

 

 

DŁUGOŁĘKA WIECZNIE ŻYWA !!!! UBER ALLES itp itd

 

 

A jak żyją Chwałowice? Czy to piękne miejsce na ziemi ma Tutaj swoich przedstawicieli?

Witam mocno wszystkich i jako max. świeżynka /która baaaaardzo chce mieć domek/ oczywiście proszę o pomoc :roll: w znalezieniu porządnej ekipy budowlanej...porywam się /a nawet bez motyki/ na projekt SANDRA Archipelagu - może najbliźszi forumowiczowie znają realizacje mojego wymarzonego domeczku... :o

Z góry piękne dzięki!

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK coś nie piszesz o domku?gdzie twoje tempo "huraganu"

 

Niestety, budowa stoi, z powodów różnych - krótko mówiąc, mały impas finansowy, dużo by mówić, ale jestem dobrej myśli. Może kiedyś wam opowiem, ale na razie to są horrory, jak znajomym opowiadam o budowie to mówią matrix jakiś czy co :o

Najdalej za dwa tygodnie ruszamy z kopyta

 

 

monbor - witaj :) masz sąsiada w Chwałowicach - niejaki miwol, on miał całkiem fajną ekipę (czy ktoś słyszał co się z nim dzieje - bo ostatnio ani widu ani słychu ...)

 

dachowiec - a czy miedź na dachu też nie będzie ci barwić na zielono dachówek śniedziejąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monbor - witaj :) masz sąsiada w Chwałowicach - niejaki miwol, on miał całkiem fajną ekipę (czy ktoś słyszał co się z nim dzieje - bo ostatnio ani widu ani słychu ...)

 

 

 

Dzięki za powitanie i jeszcze raz proszę RATUJCIE "ŚWIEŻYNKI" :oops: :lol:

miwol powiadasz - no, to juz ja go znajdę :lol:

pozdrawiam mocno

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras już chyba jestem pewna zrobie drewniany jak Polanki chyba sie do nich wproszę w środe to sie upewnie,a goni mnie troche czas ,bo mam jeszcze betoniarke na budowie.

 

OOO i my tez myslimy o tarasie drewnianym, jak ktos ma jakies interesujace zdjecia takowych to poprosze. I o wszystkie cenne uwagi tez, poki co wiemy tylko ze drewniany ma byc, jakie drewno, jak ułożone - tego już nie (czyli normalka ;-) )

A moze polanki poki co pochwalą się wirtualnie swoim tarasem?

 

Ciekawe tez ile toto kosztuje :-? Bo my jesteśmy wyduszeni co do grosza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, budowa stoi, z powodów różnych - krótko mówiąc, mały impas finansowy, dużo by mówić, ale jestem dobrej myśli. Może kiedyś wam opowiem, ale na razie to są horrory, jak znajomym opowiadam o budowie to mówią matrix jakiś czy co :o

 

Wow, brzmi intrygująco... A jaka teraz czeka Was kolejność prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...