Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

a czy po drodze tego wodociagu sa inne dzialki?

na naszym osiedlu sasiad ktory jako pierwszy sie wybudowal musial tez pociagnac wodociag ..... zlozyl projekt itp i zostal wlascicielem wodociagu (po wybudowaniu) dzieki temu, jak ktokolwiek chcial sie podlaczyc (z sasiadow) to musial dostac zgode od wlasciciela wodociagu, za co trzeba bylo zaplacic.... i w ten sposob zwrocilo mu sie czesc kosztow :-)

 

Kasztanko, natchnęłaś mnie! My mamy problem z kanalizacją. Obecna sieć nas nie obejmuje, skręca w przeciwną stronę jakieś 20/30 metrów od naszej działki. Mają ją rozbudowywać... może za 3 lata... może za 6.... może za 10. Za nami jest jeszcze z 12 domów.

 

Wstepnie rozmawiałam kiedyś w gminie, że moglibyśmy sami się przyłączyć do kanalizacji pod warunkiem zachowania odpowiedniego fi rur, żeby ew. sąsiedzi mogli się podłączać. I jak rozumiem z Twojego pustu bylibyśmy właścicielami tego kawałka kanalizacji i może część inwestycji by nam się zwróciła?

 

Rzecz jest warta rozważenia, bo nie bardzo mam ochotę budować teraz szambo, żeby za parę lat płacić drugi raz za przyłączenie do sieci. No i działkę mamy malutką.

 

Czy to ma znaczenie, że jesteśmy na początku ulicy, czyli sąsiedzi musieli by przedłużać "naszą rurę", a nie podłączać się do niej na istniejącej długości? No i główne pytanie: jaka jest stawka właściciela rury za zgodę na przyłączenie się do sieci? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kasztanko, natchnęłaś mnie! My mamy problem z kanalizacją. Obecna sieć nas nie obejmuje, skręca w przeciwną stronę jakieś 20/30 metrów od naszej działki. Mają ją rozbudowywać... może za 3 lata... może za 6.... może za 10. Za nami jest jeszcze z 12 domów

 

bardzo sie ciesze :-)

 

Wstepnie rozmawiałam kiedyś w gminie, że moglibyśmy sami się przyłączyć do kanalizacji pod warunkiem zachowania odpowiedniego fi rur, żeby ew. sąsiedzi mogli się podłączać. I jak rozumiem z Twojego pustu bylibyśmy właścicielami tego kawałka kanalizacji i może część inwestycji by nam się zwróciła?

 

no chiba tak, nie wiem jak u Was wyglada sytuacja, chyba w gminie powinni wiedziec .....

 

Czy to ma znaczenie, że jesteśmy na początku ulicy, czyli sąsiedzi musieli by przedłużać "naszą rurę", a nie podłączać się do niej na istniejącej długości? No i główne pytanie: jaka jest stawka właściciela rury za zgodę na przyłączenie się do sieci? :wink:

 

nie wiem ..... nie znam sie na tym, trzeba by chyba pogadac z jakims fachowcem od kanalizy - on na pewno bedzie wiedzial

a co do kosztow, to nasz sasiad poprostu podzieli kwote jaka wydal na ilosc dzialek, ktore moga sie podlaczyc do wodociagu i wyszla kwota dla jednej dzialki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga zmiana po przejściowych problemach sieciowych melduje się na posterunku :lol:

jeśli chodzi o mój dom którego nie ma to:

pow użytkowa 209,70

całkowita 328,42

zabudowy 174,63

kubatura 994,66

pow ścian zewnętrznych 265

wewn. 140

BK mój rekordzista policzył sobie tak:

stan zero ;

materiał 47 928 + robocizna 15 510 zł

im wyżej tym lepiej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak wczoraj pisałam dostałam dzis wycenę robocizny stanu surowego zamkniętego

dla przypomnienia buduje taki domek

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/widoki/render_konwalia_1l.jpg

 

Pow. użyt. 156 + garaz

pow. zab. 153

pow. dachu 245

 

1. stan 0 - 8000zł

2. mury parteru i nadproza 6500zł

3.strop nad parterem 600zł

4.sciany poddasza 4000zł

5.Więźba dachowa 3500zł

6. dachówki i opierzenia 6000zł

OGÓŁEM 34000 + 7%vat

 

Co o tym sądzicie?

 

Dla porównania, u mnie było tak:

 

pow. wszystkich pomieszczeń 190,3m2 + garaż 24,8m2

pow. zabudowy 195,2m2

pow. dachu ok. 300m2

 

1. stan 0 z przepustami, kanalizą, benarką, izolacją hydro, wypełnieniem, zalaniem B10 (lotnisko) 6000,-

2. parter (konstrukcyjne, działowe, nadproża, wieńce, terriva) 5000,-

3. więżba ze struganiem i zdobieniem, folia, nadbitka (podbitka), okna połaciowe, pokrycie, orynnowanie, odgrom, wszelkie dodatki na gotowo; taras (stropodach) na gotowo; 2 kominy na gotowo; ocieplenie fundamentów z przygotowaniem pod okładzinę cokołu = 13000,-

Razem 24000,- z umową, b.f. (rozpiętość moich ofert: 22000 - 50000 + 7% jeśli z papierami)

Myslę, że Twoja cena jest sporo zawyżona.

I jeszcze jedno. Jeśli zależy Ci na jednym wykonawcu SSO to nie interesuj się rozbijaniem cen. Ten manewr służy oferentom li tylko do pokazania Ci jak dużo masz roboty. W Twoim interesie jest by Ci zrobili SSO kompletne (patrz wzór umowy Bartta) od zera, w konkretnym terminie, za minimalną kwotę, swoimi narzędziami i zapleczem (żadnej rozmowy o szalunkach, foliach, itp itd. Ja we własnym zakresie miałem geodetę (400), fadromkę do humusu (250), prąd i wodę od sąsiada i dostawy materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga zmiana po przejściowych problemach sieciowych melduje się na posterunku :lol:

jeśli chodzi o mój dom którego nie ma to:

pow użytkowa 209,70

całkowita 328,42

zabudowy 174,63

kubatura 994,66

pow ścian zewnętrznych 265

wewn. 140

BK mój rekordzista policzył sobie tak:

stan zero ;

materiał 47 928 + robocizna 15 510 zł

im wyżej tym lepiej :o

 

 

A tu melduje sie chyba juz 3 zmiana :-?

 

Przed pol godzinyu dopiero wrocilam z pracy - jestem zmachana jak kon po westernie, ale na forum zawsze znajde sily 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadraadae a myslalas o oczyszczalni ekologicznej??

 

Moj kolega to robi i kiedys duzo mi o tym opowiadal - zaczynajac od strony teoretycznej (on jest po inz. srodowiska i ogolnie lubi tekie teoretyczne wywody :D) az do praktycznej :). I pewnei gdybym nie miala kanalizacji na dzialce to bym sie na to zdecydowala :)

 

Poza tym opowiadal, ze teraz ma duzy "ruch w interesie" bo gminy dotuja tego typu inwestycje, dzieki czemu to nie jest takie drogie :). A w niektorych gminach, gdzie oplaty za kanalizacje sa b. wysokie to sie podobno to bardziej oplaca niz zwykla kanalizacja - przynajmniej tak pisali ludzie na forum

 

Jesli chcesz moge ci przeslac jego numer na prv. To wyjatkowo mily gosciu i sadze ze by ci mogl troche pomoc, a przynjamiej doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oczyszczalni - ja bym była ostrożna, na naszym terenie (wody gruntowe) oczyszczalnia musiałaby być bardzo droga żeby można ją było w ogóle zastosować. Do tego trzeba by podsypać spory wysoki kurhanik żeby się miało gdzie rozsączać - jeśli nie to ścieki się będą rozlewać po działce

jest to do zrobienia ale nie jest najtansze

gmina Czernica na pewno nie zwraca kasy za takie fanaberie :lol:

 

też o tym myślałam ale dałam spokój

co do kanalizy - w gminie powiedzieli że musimy budować przepompownię za 20 tys :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oczyszczalni - ja bym była ostrożna, na naszym terenie (wody gruntowe) oczyszczalnia musiałaby być bardzo droga żeby można ją było w ogóle zastosować. Do tego trzeba by podsypać spory wysoki kurhanik żeby się miało gdzie rozsączać - jeśli nie to ścieki się będą rozlewać po działce

jest to do zrobienia ale nie jest najtansze

gmina Czernica na pewno nie zwraca kasy za takie fanaberie :lol:

 

też o tym myślałam ale dałam spokój

co do kanalizy - w gminie powiedzieli że musimy budować przepompownię za 20 tys :evil:

 

ten koels mi tez o tym opowiadal, a zwlaszcza o tym jak sie "wyklocal"z nasza gmina - Czernica, na zgode na budowe oczyszczalni :D:D

Ale w koncu mu na to pozwolili.

Ale to fakt na naszych terenach to sie trudniej buduje i przez to ryzykowniej.

 

Ale nie wiem jaka maja strukture geologiczna tereny wokol Hadraadae - moze u niej mozna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie pytam bo ostanio 2 moje kolezanki bedac 3 miesiacu rzucily zwolnienie i tyle ich szef widzial :D:D

 

 

he he ja nie mam szefa wiec nie mialabym komu rzucic zwolnienia :-D

najwyzej sobie .... ale to nie ten sam efekt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

No to tylko pozazdroscic ze nie masz szefa :-?

A co robisz, jesli to nie jest tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...