Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam, witam,

 

Oj nie mam ostatnio czasu coby zagladac na forum.

Wiech - wczoraj to juz 2/3 dachu zostalo 'zadachowkowane' no i rynny zamontowane :)

Czytalam nawet nazwe tej folii, ale bij - zabij nie pamiętam.

Dachowka Koramic (to na 100% :)), ale folia???

Sadze, ze folia jest ok. - nasz dekarz wiele dachow zrobil i mniemam, ze zamowil cos odpowiedniego... (to on wybieral materialy na dach).

A tak na marginesie, teraz jak juz wiem, ktory to Twoj domek, to moge powiedziec, ze swiadkowalam jego budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką folię na dachu. Była reklamowana bo coś z nią było nie tak (chodziło o szczelność, gęstość etc - stanęło na tym że miejscami mamy położone dwie warstwy folii - dokładane jak już były łaty na dachu. Zresztą nasi mistrzowie też zrobili pare dziur w folii :-? chociaż w sumie dekarze byli nie najgorsi.

Ktoś mi mówił że ta folia po 30 latach będzie do wymiany. GFdybym wiedziała, to wybralibyśmy inną. No ale pewnie nie ma budowy bez błędów.

 

co jeszcze mistrzowie wykonali - ano wylali beton przed domem - gdyby to było jeszcze np na miescu podestu pod schody to byłoby fajnie, ale ten beton, prawdopodobnei z czyszczonej betoniarki, albo pompy wylany został tak, że dochodzi prawie do folii kubełkowej

ciekawe jak ja tam krzaczek posadzę, a chciałam mieć np. róże przed domem

w ten beton wdeptali parę kołków do styropianu :evil: i innych śmieci

 

ciekawe że na początku budowy to pilnowali pedantycznego porządku - na budowie nie było papierka, wszystko palili albo wywozili, był klar że miło

 

a teraz ...

 

Paweł - nie bierz firmy do wszystkiego, weź parę sprawnych ekip, są tacy co pracują w tandemach dekarze-murarze i się zgrywają terminami nie najgorzej.

 

bierz tylko polecane przez innych forumowiczów firmy, nie rób eksperymentów

firma musi mieć mocne referencje - moja niby miała, nawet dali świeże papiery z US, ZUSu o niezaleganiu z opłatami, wszystko było czyste, sprawdzone, referencje - a potem się okazało że lipne.

 

Nie da rady budować bez problemów jak się nie ma czasu na budowę - musisz mieć czas na kontrolowanie dostaw, sprawdzanie czy to co dostarczyli zgadza się z zamawianym ilościami, co było dostarczone z co nie, bo będziesz mieć problem. A poza tym trzeba pilnować budowlańców codziennie i znienacka.

Gdybym to wszystko wiedziała co wiem teraz, pewnie bym w ogóle budowy nie zaczynała tylko kupiła gotowy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech o ile sie nie myle, to Ty pytales o dzialki w Kamiencu. Wczoraj ogladalam ze znajomymi dzialki, ktore sa wystawione pod mlotek. JEst to za osiedlem Kamieniec (po tej samej stronie co szkola) ale bardzo blisko torow kolejowych.

Bylo tam pole, ktore zostalo podzielone na kilka-kilkanascie dzialek (pare domkow juz stoi). Obecnie pozostaly 4 dzialki (w pelni uzbrojone, prad na dzialce).

Nie znam tylko ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta 123 dzieki za podpowiedz w sprawie działek.Zona moja na temat budowy drugiego domu pokazuje mi palcem po czole,i mówi ze musi nacieszyć sie tym obecnym.W sprawie ekipy budowlanej mam takie samo zdanie jak BK.nigdy bym nie brał ekipy do całości.Każda ekipa specjalizuje się w innym temacie.Na budowie podczas pracy ekip bywałem prawie codziennie.Nie może być tak że ekipa robi swoje nie kontrolując jej.Wiem ze nie zawsze jest to możliwe(praca),ale można wysłac kogoś zaufanego albo inspektora nadzoru płacac mu wiecej.BK z folii Dorkena Delta went jestem zadowolony.Wydaje mi sie ze jest lepsza ,mocniejsza od firmy Tyvek (solid).Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, jak czytam, co piszesz na temat budowy, to aż sie odechciewa :-? TO nieprawdopodobne jak ludzie ( wykonawcy) potrafią zmienić swe oblicze, jak kameleon :wink:

Koniecznie muszę spotkać sie z Tobą, może rozmowa z Tobą pozwoli na uniknięcie błędów, na pewno powiesz mi na co zwracać przeszczególną uwagę.

 

Pozdrawiam wtorkowym rankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...