Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja tez nie zdecydowalabym sie na jedna ekipe do wszystekigo...

Murarze to jedna ekipa, dekarze zajmuja sie wylacznie dachami, a do wykonczeniowki to majster poleca mi ekipy, z ktorymi pracowal i ktore sie specjalizuja w poszczegolntch robotach. ALe i tak usiluje jeszcze innych szukac...

 

BK w tym tygodniu mam rozmawiac z ta ' Twoja' ekipa od wod-kanu. Zobaczymy co wymysla...

Swoja droga to jak duzy jest Twoj domek. Jakos mi sie tak wydaje, ze cena Twojej instalacji to wysokawa jest (?) W zasadzie to tez zalezy jaki w tym udzial ma robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

 

Gdybym to wszystko wiedziała co wiem teraz, pewnie bym w ogóle budowy nie zaczynała tylko kupiła gotowy dom.

 

Tak, wowczas miałabys w nim pewnie te same błędy albo i więcej, tylko byś o tych fuszerkach nie wiedziała i zyłabyś w błogiej nieświadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, to jasne, że błędów nie unikniemy, zdaje sobie z tego sprawę.

Woprz, ja się tak bardzo nie przejmuję, ale jak patrzę na to co się dzieje, to czasem naprawdę człowieka coś dopada i niewiadomo co to jest :) i jak to wygonić. To po prostu brak słońca :)

Wszystkim, żeby świeciłohttp://www.nineplanets.pl/gif/Sol2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie zdecydowalabym sie na jedna ekipe do wszystekigo...

Murarze to jedna ekipa, dekarze zajmuja sie wylacznie dachami, a do wykonczeniowki to majster poleca mi ekipy, z ktorymi pracowal i ktore sie specjalizuja w poszczegolntch robotach. ALe i tak usiluje jeszcze innych szukac...

 

BK w tym tygodniu mam rozmawiac z ta ' Twoja' ekipa od wod-kanu. Zobaczymy co wymysla...

Swoja droga to jak duzy jest Twoj domek. Jakos mi sie tak wydaje, ze cena Twojej instalacji to wysokawa jest (?) W zasadzie to tez zalezy jaki w tym udzial ma robocizna.

 

ok 80-90 metrów podłogówki, piec kondensat vaillant z zasobnikiem, ok. 6 grzejników, automatyka, spięcie z kominkiem

27 tys

do tego woda (nie wiem ile bo cena nie uzgodniona) No i "niespodzianki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta123, masz rację, dach jak piszesz rozaniela, nawet uskrzydla.

A ja nawet fundamentów nie mam, bo dopiero zaczynamy, a gdzie tu przeprowadzka? Chciałabym w przyszłym roku juz być w swoim domku.

Wczoraj moja koleżanka powiedziała, że mam bardzo wygórowane wymagania myśląc o przeprowadzce w 2006. A ja uważam, że to bardzo realne.

Optymizmy każdemu życzę, optymizmu, nic nie jest takie czarne jak się zdaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta 123 dzieki za podpowiedz w sprawie działek.Zona moja na temat budowy drugiego domu pokazuje mi palcem po czole,i mówi ze musi nacieszyć sie tym obecnym.W sprawie ekipy budowlanej mam takie samo zdanie jak BK.nigdy bym nie brał ekipy do całości.Każda ekipa specjalizuje się w innym temacie.Na budowie podczas pracy ekip bywałem prawie codziennie.Nie może być tak że ekipa robi swoje nie kontrolując jej.Wiem ze nie zawsze jest to możliwe(praca),ale można wysłac kogoś zaufanego albo inspektora nadzoru płacac mu wiecej.BK z folii Dorkena Delta went jestem zadowolony.Wydaje mi sie ze jest lepsza ,mocniejsza od firmy Tyvek (solid).Wiech

 

mysle ze roznie to bywa z ekipami

ja mam jednego wykonawce i z tego co widze w zaleznosci od etapu budowy, przysyla innych ludzi - innych do murowania, innych do izoalcji, innych do kopania rowow i wylewania betonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta123, masz rację, dach jak piszesz rozaniela, nawet uskrzydla.

A ja nawet fundamentów nie mam, bo dopiero zaczynamy, a gdzie tu przeprowadzka? Chciałabym w przyszłym roku juz być w swoim domku.

Wczoraj moja koleżanka powiedziała, że mam bardzo wygórowane wymagania myśląc o przeprowadzce w 2006. A ja uważam, że to bardzo realne.

Optymizmy każdemu życzę, optymizmu, nic nie jest takie czarne jak się zdaje :)

 

Oczywiscie, ze realne! My zaczelismy budowe od wycinki drzew z naszej dzialki (a raczej z naszego sadu :) ). I bylo to we wrzesniu 2004. A teraz daszek niemal skonczony :D fakt - zima, a raczej jej brak nam sprzyjal :) Pewno gorzej pojdzie z wykonczeniowka...

Ale wielu moich znajomych wprowdza sie w 'rok'.

Zatem glowa do gory! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab,

spokojnie się na Boże narodzenie wprowadzisz

ja - gdyby nie czteromiesięczneczne już opóźnienie, już kładłabym płytki na podłogach. A zaczynałam w sierpniu.

Dlatego uczulam na wybór solidnej ekipy / ekip - tylko z referencjami osób do których masz zaufanie.

służę z kolei namiarami na tani piasek, beton, fajne hurtownie - też bardzo ważne nawet jeśli bloczki mają o 2 grosze drożej niż gdzie indziej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] też bardzo ważne nawet jeśli bloczki mają o 2 grosze drożej niż gdzie indziej,

BK, jasne, wszelkie namiary bardzo wskazane, za które będę bardzo wdzięczna. A co do hurtowni, to robiliśmy wyceny w kilku i okazało się, że różnica może być nie tylko 2, ale 11 groszy, co w skali całej budowy daje jakieś już pieniążki. I będzie np. na klamkę :)

W jednej hurtowni pustak 3.38, a w tej koło domu mam po 3.27 i jeszcze cena jest do ewentualnej negocjacji, transport oczywiście gratis-wszystkiego, nawet jak to będą dwa bloczki czy pół innego duperela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...