Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich wczesnym popołudniem !

 

za gaz zabieram się jeszcze w tym miesiącu - w ub. roku brałem pod uwage BP lub Gaspol - pierwsza wersja jest tańsza jeśli nie będzie gazu ok. 10 lat, jak na krócej taniej wyszedł mi gaspol

W zeszłym roku rozmawialiśmy z przedstawicielami gazowni na jakiś targach. Pan wyciągnął listę, poszukał i... stwierdził, że wprawdzie koło nas przechodzi rurociąg gazowy, ale jest to wysokie ciśnienie i nie na razie nie planują budowy sieci rozdzielczej. To na razie miało oznaczać właśnie jakieś 10 lat :( To wprawdzie dotyczy Chrząstawy Wlk., i może coś się zmieniło, ale zawsze warto wiedzieć jakie jest podejście tej drugiej strony.

- w ciągu dnia podeślę Ci mailem oferty jakie dostałem od wszystkich - z Dragongazu też coś miałem ale nie pamiętam dlaczego wcale mi się nie spodobało

DJ, Jeśli mógłbyś podesłać i do nas to poproszę: przemek<at>pozytyw.sisco.pl.

 

Co do butli przed domem...

nie róbcie sobie butli przed domem - ja mam podziemny propan butam, z tym że trzeba się upewnić przed zakupem pieca że będzie się nadawać na propan butan.

...to ja mam stosunek obojętny, ale wg małżonki (Apa :wink: ) tylko podziemna wchodzi w rachubę. Zastanawiamy się nad wyborem PB zamiast czystego propanu - jest taniej (wg. orlengaz.pl 1,39pln z 24.02.05), ale butan skrapla się w wyższej temp. i mieszanka musiałaby być odpowiednia. Myślę, że butla podziemna dodatkowo zapewni 'komfort cieplny' dla zawartości.

 

My mamy Vaillanta kondensat i jest OK, z tym że trzeba popytać o wszelkie obostrzenia - najlepiej kominiarza.

O jakich obostrzeniach piszesz ? Ze względu na PB, butlę podziemną czy ogólnie dot. butli z gazem ?

 

To pisałem ja, Jarząbek Wiesław.... czyli aPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że chodzi o właściwości gazu propan butan, i o fakt wentylowania pomieszczenia w którym jest piec - w tej chwili nie pamiętam

ale fachowiec - kominiarz na pewno wszsytko wyjaśni polecam pana Góral 506021787

lub do Florian (firma kominiarska) - 341 93 26

 

z tego co wiem, to przedstawiciele handlowi sprzedający gaz Orlenu sprzedają też piece CO, m.in. Termetu i inne, może po niezłych cenach, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko zrobiłam kompleksowo przy adaptacji projektu - plan zagospodarowania zawierał wszystkie media - gaz, szambo etc.

Jest pieczątka uprawnionego kominiarza, i inne branżowe pieczęcie

Trzeba pamiętać żeby tytuł w projekcie nie był konkretny - zbiornik pod czy naziemny tylko zbiornik gazowy :wink:

Zdaje się że ZUD

 

BK, czy to kompleksowo załatwiłaś z p.Kamilą w cenie około 2000 o której pisałaś jakiś czas temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli planujecie parkiet egzotyczny to nim się zdecydujecie na kupno pogadajcie z parkieciarzem jak dane drewno zachowuje się po wycyklinowaniu i pomalowaniu- u znajomego już 3 razy poprawiali parkiet z gua... i coś tam dalej w nazwie i dalej widac smugi ala słoje drewna co jak zaświeci soneczko daje efekt rys co dla nas przywykłych do dębowych klepek jest trudne do zaakceptowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Testowałem jesienią firmy gazowe.Brałem pod uwagę nie tylko cenę promocyjną (pierwsze tankowanie),ale i cenę bez promocji,okres umowy, sposób rozwiązania itp.Dla mnie najlepsza firmą był PROGAS.Ja brałem zbiornik podziemny i propan ze względu na gwarancje Viessmana,a raczej jej brak na gaz propan butan.Jeżeli planujecie propan butan musicie dowiedziec się wcześniej czy producent pieca gaz. udzieli wam gwarancji na ten rodzaj gazu.Nie ma dużej różnicy w opłacie dzierżawnej za zbiornik podziemny ,a naziemny a estetyka bez porównania lepsza.Propan butan jest tańszy od propanu.Wszelka dokumentacje w gminie i UDT robi PROGAS.Wiech

 

Z tego co wiem to z Viessmanem wygląda tak, że PB nie nadaje się do ich instalacji ze względu na nietypowy palnik (a w zasadzie żarnik) mają tylko jeden piec na PB

 

aPa ja i sąsiad mamy orlen PB podziemy sąsiad o listopada ja od początku lutego żadnych problemów z odparowaniem póki co

 

a czy na PROPAN DAJĄ TAKĄ GWARANCJĘ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko zrobiłam kompleksowo przy adaptacji projektu - plan zagospodarowania zawierał wszystkie media - gaz, szambo etc.

Jest pieczątka uprawnionego kominiarza, i inne branżowe pieczęcie

Trzeba pamiętać żeby tytuł w projekcie nie był konkretny - zbiornik pod czy naziemny tylko zbiornik gazowy :wink:

Zdaje się że ZUD

 

BK, czy to kompleksowo załatwiłaś z p.Kamilą w cenie około 2000 o której pisałaś jakiś czas temu?

 

tak jest - wszystko aż do pozwolenia na budowę :D

nie wiem czy cennik aktualny, ale w tym były wszystkie media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z Viessmanem wygląda tak, że PB nie nadaje się do ich instalacji ze względu na nietypowy palnik (a w zasadzie żarnik) mają tylko jeden piec na PB

 

aPa ja i sąsiad mamy orlen PB podziemy sąsiad o listopada ja od początku lutego żadnych problemów z odparowaniem póki co

 

a czy na PROPAN DAJĄ TAKĄ GWARANCJĘ?

 

To trochę mie zasmuciłeś - nastawiałem się raczej na kocioł Viessmanna. A na jaki Ty się zdecydowałeś ?

 

Info o cenie PB znalazłem właśnie w orlenie i wygląda zachęcająco.

A jak z dzierżawą zbiornika podziemnego, nie było niechęci z ich strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ono daje??? hmmm...w tej chwili to sama nie wiem czy coś w ogóle daje mieszkańcom oprócz tego że daje kasę od mieszkańców stowarzyszeniu, bo każdy musi opłacać roczną składkę...

jedyne co było...chyba...dobre to to, że mamy wodę na każdej działce za co oczywiście musieliśmy słono zapłacić...wszystko załatwiało to stowarzyszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To trochę mie zasmuciłeś - nastawiałem się raczej na kocioł Viessmanna. A na jaki Ty się zdecydowałeś ?

 

Info o cenie PB znalazłem właśnie w orlenie i wygląda zachęcająco.

A jak z dzierżawą zbiornika podziemnego, nie było niechęci z ich strony ?

 

 

 

ja mam euromaxx'a junkersa z zamkniętą komorą spalania

przy PB zbiornik podziemny to oblig inaczej w zimie nie odparuje :roll:

 

swoją drogą to niezły jesteś nie wygrałeś jeszcze projektu a już masz wybrany piec :lol: :lol: :lol:

 

 

tak czy inaczej bierz zbironik podziemy (nawet jeśli weźmiesz propan) bo to i bezpieczniej i ładniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...