Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Instalacja Progas 1000

wykopanie, fundament, wkopanie etc. - teraz trudno powiedzieć ale ok 600-800 PLN - beton, zbrojenie, kopara, można taniej jak beton z betoniarki, u nas był z betoniarni, bo akurat był u sąsiada

 

obsypany musi być ręcznie

 

robocizna w zakresie umowy na prace - w umowie z wykonawcą domu mieliśmy wykonanie tej instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aPa

weź pod uwagę też koszt jakim jest comiesięczna opłata za dzierżawę

No i koszt za instalację, formalności - w Orlenie trwają 2 miesiące :o w Progas w tydzień :o

W orlenie muszą sami zrobić projekt

 

 

nie upieram się w żadnym razie przy Orlenie ale "nieprawdą jest jakoby" projekt trzeba było robić samodzielnie

 

można wziąć opcję super optumumm giga max czy coś takiego i nie robisz nic łącznie z instalacją wewnętrzną

 

 

rzecz nie trwa 2 miesiące tylko 2 tygodznie projekt i 2-3 poświadczenie przyjęcia zgłoszenia w starostewie inna sprawa że trzeba się z nimi bujać co chwila najpierw żeby ci w końcu tę bańkę założyli a później umówienie się na konkretną godzinę z cyzsterną graniczy z cudem - ale to już inna historia która jak pokazuje życie nie oszczędza nikogo

aha w cenie orlenu jest nawet fundament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam euromaxx'a junkersa z zamkniętą komorą spalania przy PB zbiornik podziemny to oblig inaczej w zimie nie odparuje :roll:

...

tak czy inaczej bierz zbironik podziemy (nawet jeśli weźmiesz propan) bo to i bezpieczniej i ładniej

 

Też tak myślałem, ale tak do końca jednoznacznych technicznych wskazań na którąś z wersji nie widzę.

 

swoją drogą to niezły jesteś nie wygrałeś jeszcze projektu a już masz wybrany piec :lol: :lol: :lol:

 

Hmm.... może trochę Cię zaskoczę, ale projekt mam wybrany (próbowaliśmy wygrać, ale nie bardzo wyszło :wink: ) od prawie roku, z różnych przyczyn nie mogłem pójść dalej wtedy. W tej chwili załatwiamy modyfikacje,adaptacje itp., jednym słowem papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Testowałem jesienią firmy gazowe.Brałem pod uwagę nie tylko cenę promocyjną (pierwsze tankowanie),ale i cenę bez promocji,okres umowy, sposób rozwiązania itp.Dla mnie najlepsza firmą był PROGAS.Ja brałem zbiornik podziemny i propan ze względu na gwarancje Viessmana,a raczej jej brak na gaz propan butan.Jeżeli planujecie propan butan musicie dowiedziec się wcześniej czy producent pieca gaz. udzieli wam gwarancji na ten rodzaj gazu.Nie ma dużej różnicy w opłacie dzierżawnej za zbiornik podziemny ,a naziemny a estetyka bez porównania lepsza.Propan butan jest tańszy od propanu.Wszelka dokumentacje w gminie i UDT robi PROGAS.Wiech

 

Z tego co wiem to z Viessmanem wygląda tak, że PB nie nadaje się do ich instalacji ze względu na nietypowy palnik (a w zasadzie żarnik) mają tylko jeden piec na PB

 

aPa ja i sąsiad mamy orlen PB podziemy sąsiad o listopada ja od początku lutego żadnych problemów z odparowaniem póki co

 

a czy na PROPAN DAJĄ TAKĄ GWARANCJĘ?

 

w kotłach Viessmann nie ma problemu ze zmianą z PB na GZ - to kwestia tylko wymiany dyszki - kiedyś takimi handlowałem, sam kupiłem vitodens 200 - polecam

http://www.viessmann.com.pl/produkty/pdf/Prospekt%20-%20Vitodens_neu.pdf - na stronie 17. prospektu potwierdzenie że można palić gazem płynnym i ziemny

w zestawie powinny być dla każdego kotła dwie dyszki (standardowo zainstalowana na GZ i dodatkowa na płynny - można zmienić płynny na ziemny ale nie odwrotnie

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do DJ-a

 

mam pytanko czy jesteś może członkiem naszego "cudownego" stowarzyszenia nadolice???

 

witaj - nie zostałem oficjalnie wypisany ale nie opłacam składki od czasu kiedy zapłaciłem za podłączenie wody i kwota 3600 nie została rozliczona (ostateczne koszty zostały określone na poziomie 3000 a moje 600 zł poszło na "kolejne inwestycje"); później prezes nie chciał mi potwierdzić na piśmie że wpłaciłem 3600 (mimo potwierdzenia z banku) - to było mi potrzebne do podpisania umowy w gminie na dostawe wody - generalnie stowarzyszenie nie jest moim ulubionym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł był dobry - stowarzyszenie zostało zawiązane przez ludzi oszukanych przy zakupie działek przez jakiegoś oszusta - pierwotnie celem było odzyskanie utraconych pieniędzy - teraz tak naprawdę chodzi o jakieś niejasne interesy;

 

ale co Wy na to, żeby jeśli będziemy w podobnym czasie planować instalację gazową startowali do dostawców jako grupa?;

dostaniemy lepszą cenę a i tamci będą zadowoleni

 

taki pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumi ejeszce parę inny rzeczy

rzecz w tym że Viessiek generalnie, a i owsze jedzie i na gazie ziemnym i na Propanie a le jak wspomniał również wiech Propan-butan który jet gazem technicznym Viessiek obsługuje tylko jednym piecem

 

chyba masz rację chodzi o vitopend 100 (o ile pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...