Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam GRUPĘ , witaj Anndy.Oglądałem Anndy Twój projekt napisz mi czy rozstaw krokwi to 95 cm tak jak na rysunku czy dotyczy czegos innego?Mnie osobiście podoba się Twój projekt.W jaki sposób i w którym miejscu planujesz wyciąg w kuchni? Pozdrawiam Wiech

 

Cześć! Hmm dobre pytania. 95 cm to raczej odległość między osiami sciany lukarny i słupkiem podpierającym płatew. Jaki jest rozstaw między krokwiami - nie wiem, nie mam teraz przy sobie projektu a na tym skanie jest ten wymiar obcięty. Jak bedę w domku to sprawdzę i dam znać - wietrzysz w tym jakieś problemy?? Co do wyciągu w kuchni to mam zamiar doprowadzić go do komina rurą przy suficie - oczywiście obudowaną regipsem - co o tym sądzisz?. Chyba, że jeszcze jakoś przemeblujemy kuchnię .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Andy

musisz mieć wentylację również w spiżarce + dodatkowy pion kanalizacyjny w łazience na górze (jak odprowadzisz ścieki z wanny i umywalki?)

dodatkowo rozważyłbym dokładnie umiejscowienie zlewu przy oknie - czy aby nie utrudni otwierania okna w kuchni - a w kuchni - szczególnie otwartej to ważne

 

muszę to powiedzieć - łamiesz mi serce - nie widzę miejsca na kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

BK wszystkiego o czym marzysz by sie spełniło,no i oczywiście choinki w we własnym domku,sorki ze z opóznieniem,ale wczoraj padło łącze

Wiech mieliśmy tego samego cieśle też go polecam

pod koniec marca bede kupować kosiarkę od przedstawiciela,zawsze troche taniej niz np.w obi jeśli ktoś patrzebuje służe transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie późno ale to chyba najlepsza pora na "poszukiwania" :).

Będziemy budować Marylę autorstwa biura Architekci - kilka fotek z projektu : http://www.anndy75.republika.pl - Chętnie wysłucham Waszych opinii na jej temat (konstruktywna krytyka zawsze wskazana) W pierwotnym projekcie jest ściana 3W z betonu komrkowego, ja raczej (99.9%) zdecyduję się na silikaty (Ludynia) + ocieplenie.

pozdrawiam

anndy

 

Czym będziesz grzał - wydaje mi się, że możesz mieć trochę mało miejsca na kocioł w pom. gospodarczym chyba, że będzie wisiał na ścianie.

Zwróć uwagę na miejsce na pralkę i miejsce do suszenia prania oraz taką trywialną sprawę z którą problem mają znajomi, gdzie wstawić wózek dziecięcy (nawet jeśli nie teraz to może się 'zdarzyć' za jakiś czas :wink:).

Czy chcesz mieć kominek ? Jeśli tak, to trudno będzie Ci zorganizować spokojne miejsce przy nim - w salonie w okolicy komina przecinają się ciągi komuikacyjne z kuchni na taras i z holu na taras.

Dodatkowo pomyśl czy nie przydałaby się garderoba na parterze - dla gości i rzeczy potrzebnych sezonowo - proponowałbym rezygnację z drzwi przedsionek - kuchnia i wydzielenie tam małej garderoby. Oczywiście minusem jest to, że zakupy trzeba wnosić przez pokój.

A i jeszcze ew. niedogodności użytkowe mogą powodować dwa wejścia do łazienki na górze - szansa na wejście drugimi drzwiami kogoś innego gdy łazienka jest zajęta może obniżać komfort korzystania z niej.

 

To na tyle, nie zrażaj się uwagami, bo projekt jest sympatyczny. A to, że trochę mi się nie podobają niektóre rozwiązania... no cóż, inżynier jestem :wink: i w dodatku porozmawiałem ze znajomymi, którzy niedawno skończyli, przeprowadzili się i...wskazują na trywialne sprawy z którymi mają jakiś kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka jeśli potrzebujesz tradycyjną więżbe to polecam w Prusach koło Łagiewnik firma Bek i Syn.Dobra jakość drewna .Wiech

Wiech kto Ci zakładał na dach?

Kasztanka ja też od nich mam, tylko zakładali mi górale mi ktoś inny a to telefony

Pan Adam Bek (syn)

3930470 lub 504073399

 

dzieki wielkie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK serdeczne życzenia imieninowe. Pewnie balujesz?

Fajnie, że poruszacie temat dachu, szukamy cieśli do wykonania więźby. Dekarzy mamy super, jeśli ktoś szuka to damy namiar.

I mam tartak na opolszczyźnie, który ma bardzo przystępną cenę na drzewo, dowozi gratis.

 

 

wow to daj namiary !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie późno ale to chyba najlepsza pora na "poszukiwania" :).

Będziemy budować Marylę autorstwa biura Architekci - kilka fotek z projektu : http://www.anndy75.republika.pl - Chętnie wysłucham Waszych opinii na jej temat (konstruktywna krytyka zawsze wskazana) W pierwotnym projekcie jest ściana 3W z betonu komrkowego, ja raczej (99.9%) zdecyduję się na silikaty (Ludynia) + ocieplenie.

pozdrawiam

anndy

 

Czym będziesz grzał - wydaje mi się, że możesz mieć trochę mało miejsca na kocioł w pom. gospodarczym chyba, że będzie wisiał na ścianie.

Zwróć uwagę na miejsce na pralkę i miejsce do suszenia prania oraz taką trywialną sprawę z którą problem mają znajomi, gdzie wstawić wózek dziecięcy (nawet jeśli nie teraz to może się 'zdarzyć' za jakiś czas :wink:).

Czy chcesz mieć kominek ? Jeśli tak, to trudno będzie Ci zorganizować spokojne miejsce przy nim - w salonie w okolicy komina przecinają się ciągi komuikacyjne z kuchni na taras i z holu na taras.

Dodatkowo pomyśl czy nie przydałaby się garderoba na parterze - dla gości i rzeczy potrzebnych sezonowo - proponowałbym rezygnację z drzwi przedsionek - kuchnia i wydzielenie tam małej garderoby. Oczywiście minusem jest to, że zakupy trzeba wnosić przez pokój.

A i jeszcze ew. niedogodności użytkowe mogą powodować dwa wejścia do łazienki na górze - szansa na wejście drugimi drzwiami kogoś innego gdy łazienka jest zajęta może obniżać komfort korzystania z niej.

 

To na tyle, nie zrażaj się uwagami, bo projekt jest sympatyczny. A to, że trochę mi się nie podobają niektóre rozwiązania... no cóż, inżynier jestem :wink: i w dodatku porozmawiałem ze znajomymi, którzy niedawno skończyli, przeprowadzili się i...wskazują na trywialne sprawy z którymi mają jakiś kłopot.

 

Dzięki wszystkie Twoje uwagi są słuszne i już przed kupnem projektu brałem je pod uwagę i ewentulne ich rozwiązanie (wieczorkiem napiszę jak) tylko, że nie pomyslalem o wózku który notabene już jest :) -cholerka gdzie go włozyć....? Garaż? z drugiej strony to do ukonczenia budowy mały juz wyrosnie z wózka ale może będzie siostrzyczka... i wtedy problem będzie nadal aktualny. Hmm trzeba nad tym pomyślec.

pozdrawiam

anndy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W pierwotnym projekcie jest ściana 3W z betonu komrkowego, ja raczej (99.9%) zdecyduję się na silikaty (Ludynia) + ocieplenie.

Anndy, a jeśli można wiedzieć to dlaczego zmieniasz na silikaty i dlaczego Ludynia (masz już 'nagrane' dostawy) ?

 

Bo to najtansze rozwiazanie i nie wiele gorsze od sciany 3W poza tym tyle się tym wszystkim naczytałem i wychodzi i ze to jest najlepsze. A ty jak myslisz?

aw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosiarki są do nabycia na Niskich Łąkach - "prawie nówki" markowe - za śmieszną kaskę

 

o! pojawił się ciekawy temat.

Też nas czeka kupno kosiarki.

Pytanie tylko jakiej... Nieopatrznie kupiliśmy ostatni numer czasopisma Majster z artykułem o kosiarkach, w którym są bardzo za elektrycznymi i bardzo przeciw spalinowym. Twierdzą że obsługa spalinowej jest sumarycznie bardziej kłopotliwa niż wlekący się za elektryczną kabel.

Trawnik mamy w dwóch kawałkach - 20x25 m za domem i 10x12 z przodu. Co o tym sądzicie?

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow ale macie tereny :-)

 

a na nierowne tereny -tzn gorki najlepsza chyba elektryczna albo kosa elektryczna ....... bo spalinowa to wylewa cos tam :-)

moj biedny maz pierwsze korzenie (950m2)wykonal kosa :-) kosil chaszcze i nawet brzoski :-) brzozy kojarza mi sie z cmenatrzem, wiec prosze nie pisac ze niszcze przyrode!!!! :-)

 

za to zasadzilismy 4 iglaki :-) ciekawe czy sie przyjma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, mnie też czeka na wiosnę zakup kosiarki, ale zupełnie się na tym nie znam i nie wiem jaką wybrać...chcemy posiać też trawke i posadzić resztę drzewek i iglaków...na jesiem posadziliśmy żywopłot z cisów, parę świerków srebrnych, jodłę koreańską, tuje a w zeszłym roku żywopłot z grabu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...