Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

woprz,

towarowym na Kłodzko kasztanka by dojechała do Żernik Wrocławskich bo ta mojs trasa to kierunek Sobótka

gaz? no problem - w rogu oranżerii pójdzie rura

kotłownia na piętrze? - do kondenata nie ma wymogu odp. długości komina a poza tym jak coś pierdyknie to tylko dach się zwiniwe a nie cała chałupa

i do kolektorów bliziutko

 

 

przyznasz że nie wiele jest projektów o takiej funkcjonalnosci - ale przecież nic w tym złego. tyle że ta rura z gazem nie może być obudwana na stałe i w tym jedny problem że trzeba ją "upubliczniać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja w temacie kosiarek :)

Temat rozgryzałem już w zeszłym roku w momencie jak trawa zaczeła mi sięgac kolan 8) i ostatecznie zdecydowałem się na kosiarke spalinową 6 KM i oczywiście z własnym napędem. Mam około 10 arów do koszenia i uważam że moja decyzja była strzałem w dziesiątkę. Koszenie zajmuje mi od 1 do 2 godzin i robie to z przyjemnością. Kosiarka radzi sobie bez wiekszych problemów z trawką nie koszoną 2-3 i wiecej tygodni ;) Obsługa sprowadza się do nalania benzyny i od czasu do czasu wymiany oleju - jak to przy silniku. I nie jest to wcale uciążliwe, nigdy bym tej obsługi nie zamienił na zwijanie i rozwijanie kabla . Według mnie kosiarka elektryczna ma sens jedynie przy niewielkich obszarach do koszenia. Powyżej jednak paru arów nie ma co się zastanawiać tylko decydowac się na spalinówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych i nowych.

Kosiarki fajna rzecz ;) my na razie mamy taką do podkaszania, spalinową. Bo mamy krzaczki różniaste i rów, i tam naokoło to tylko taką da radę podicąć. Albo nozycami :lol:

Inna rzecz ze tniemy nie trawe a zachwaszczoną łąkę co nam tam rośnie ;) Ale przyjdzie czas i na trawkę 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialam dzisiaj z kolega, ktory pracuje w Miteku i zajmuje sie projektowaniem wiazarow - "wiezby dachowej" w Miteku. Mowil ze z tego przede wszystki wychodza ciekawe domy z podaszem nieuzytkowym,a le z uzytkowym tez mozna cos pokombinowac ;). ja oczywiscie pozostaje przy swoim - bede miala tradycyjna wiezne dachowa, ale jesli kogos interesuje niekonwencjonalne zorwiazanie to moze przedzwonic: Oktawian - tel. (076) 7465686.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe i nowych członków

wg mnie silikaty byc może są najtańsze ale czy najlepsze?

jaka przyjąłęs kwalifikację podziału?

 

Witaj!

No tak źle się wyraziłem - miało być najlepsze dla mnie :) - nie ma materiałów najlepszych i najgorszych -uważam że wszystkie na swój sposob są dobre. Każdy ma jakąś swoją idealogię ja mam taką: na początku pod uwagę brałem ceramikę, Ytong 1W, Silkę. Ceramikę odrzuciłem na początku ze względu na kiepską obróbkę tego materiału- mam na myśli bruzdy w takich scianach, czy wbijanie lub mocowanie kołków , gwoździ, uchwytów w takiej ścianie przerażają mnie te kołki które trafiają na pustki w pustakach ceramicznych. No i padło na Ytong - bardzo mi sie to podobał ten materiał , szybkośc budowania z niego itd. Ale ilość osób narzekajacych na ekipy (niby wyspecjalizowane w Ytongu ) które psuły tą świetną technologię przeraziła mnie. Wziąłem pod uwagę że pech mi dopisuje i od razu wyobraziłem sobie jak to taka ekipa beszcześci Ytonga budujac z niego dom robiac w ścianach mnóstowo szczelin. itd No i cena... No i padło na Silkę. A poźniej na polskie silikaty - tansze od Silki a wcale od niej niegorsze. Przyznam że na decyzję tą ogromny wpływ miała lektóra ogromnej ilosci postów na różnych forach traktujacych o budowaniu.

pozdrawiam

anndy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GRUPĘ , witaj Anndy.Oglądałem Anndy Twój projekt napisz mi czy rozstaw krokwi to 95 cm tak jak na rysunku czy dotyczy czegos innego?Mnie osobiście podoba się Twój projekt.W jaki sposób i w którym miejscu planujesz wyciąg w kuchni? Pozdrawiam Wiech

 

Cześć! Hmm dobre pytania. 95 cm to raczej odległość między osiami sciany lukarny i słupkiem podpierającym płatew. Jaki jest rozstaw między krokwiami - nie wiem, nie mam teraz przy sobie projektu a na tym skanie jest ten wymiar obcięty. Jak bedę w domku to sprawdzę i dam znać - wietrzysz w tym jakieś problemy?? Co do wyciągu w kuchni to mam zamiar doprowadzić go do komina rurą przy suficie - oczywiście obudowaną regipsem - co o tym sądzisz?. Chyba, że jeszcze jakoś przemeblujemy kuchnię .....

 

Sprawdziłem rozstaw krokwi to 75 cm

anndy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy

musisz mieć wentylację również w spiżarce + dodatkowy pion kanalizacyjny w łazience na górze (jak odprowadzisz ścieki z wanny i umywalki?)

dodatkowo rozważyłbym dokładnie umiejscowienie zlewu przy oknie - czy aby nie utrudni otwierania okna w kuchni - a w kuchni - szczególnie otwartej to ważne

 

muszę to powiedzieć - łamiesz mi serce - nie widzę miejsca na kominek

Hej!

Spiżarka będzie w innym miejscu, najprawdopodobniej w przeciwległym rogu a wtedy doprowadzi się do niej wentylację z ciagu wentylacyjnego do wyciągu- ale się rymuje :)

W tym wąskim pomieszczeniu obok łazienki będzie pralnia - tam tez mam zamiar zejsc z kanalizacja w dół (do pomieszczenia gospodarczego). Tylko co rurą z kibelka? Znowu niespodzianka :( Można ją prowadzić wzdluż scian az do pralni??? (drzwi między garderobą a lazienką nie będzie). Okno w kuchni ma być trochę wyżej niż na planie ok 20-25cm na powierzchnią blatu to powinno wystrczyć aby je otworzyć.

A co do serca gdzież bym smiał je łamac :) - kominek będzie przy kominie tym samym co w kuchni tylko od strony salonu , trochę pomanewrujemy ścianami i się tam zmiesci (I hope )

 

I dziękuję wszystkim za okazane zainteresowanie projektem - jestem pod wrażeniem dociekliwości forumowiczów.

pozdrawiam

anndy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...