Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Ivo za podpowiedż.Myślę że tak, bo ogłaszają się w Auto-Giełdzie.Ivo poproszę jeszcze namiary na Twoich brukarzy.Myślę w maju układać kostke granitową której jeszcze nie mam (a gdzie Ty kupowałaś?).Pozdrawiam Wiech

Ja mieszkam w miescie, które stoi na granicie

jak zadzwonisz - (0-71) 3920857 to się dowiesz wszystkiego na temat tam sprzedawanej kostki np. 6/8 w cm kosztuje 220,00 zł + 22%vat wychodzi z tego około 6 m kw.

Ale to jest oficjalna cena jak znam życie to zawsze coś można utargować albo kupić np. w drugim gatunku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Wiech

Kupno samochodu używanego jest zdecydowanie korzystniejsze od zakupu nowego. Weź pod uwagę, że w 1 roku każde auto traci minimu 20% swej wartości (najczęściej więcej). Oprócz wysokości miesięcznej raty trzeba też wziąć pod uwagę 1/12 spadku tej wartości. Ostatnio jeden z moich kontrahentów (wyjątkowo "dziany") stwierdził, że kupi samochód w komisie RFN. Jest coś takiego, że jeśli samochód ma min. 6 m-cy to nie obowiązuje przy wwozie VAT czy akcyza (nie pamiętam już), a ceny są nieporówanie niższe. Ostatnio jadąc do RFN widziałem duże szyldy z napisem "Roczne samochody". Przecież mają one jeszcze minimum 1 rok gwarancji, a na wartości rynkowej najwięcej już straciły.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ivo za podpowiedż.Myślę że tak, bo ogłaszają się w Auto-Giełdzie.Ivo poproszę jeszcze namiary na Twoich brukarzy.Myślę w maju układać kostke granitową której jeszcze nie mam (a gdzie Ty kupowałaś?).Pozdrawiam Wiech

Wiech - wysyłam na priva telefon....co do kostki to był Strzegom. Na zdjęciach w moim dzienniku możesz zobaczyć jak wygląda. Ja nie chciałam szarej, tylko wzięłam tzw. rudą, która wcale nie jest ruda :lol: tylko taka mieszanka szaro- żołtawa :lol: (przynajmniej w tamtym kamieniołomie). W dzienniku też są dokładne ceny i kostki i brukarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wiech - kupno używanego w PTF ie i innych tego typu instytucjach ejst o tyloe korzystne że oni sprawdzą sami czy samochód nie jest w rejestrze zastawów (czy nie jest zabezpieczeniem czyjegoś długu) albo czy nie jest kradziony - miałbyś spory problem

 

w bankach nie ma co - najczęściej instytucje specjalizujące się w kredytach samochodowych mają najlepsze oferty

 

A co kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, pisałaś kiedyś, że w Rogożu jest jakaś dobra firma robiąca wędliny. Ostatnio w sklepiku pod moim domem zaczęli je sprzedawać.Rzeczywiście zajefajniste :p

Chyba kupię tę działkę w Rogożu :D

Pozdrawiam

Tomek

dobre są, nooooo ;-) ...a co do działki - różne są sposoby oceny działek :lol: :lol: :lol: ....bylibyśmy jedna parafia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Cały czas buszuje po forum i różnych wątkach zeby nei zawracać głowy stałym bywalcom ale chyba czas i do grupy przystąpić. Raz juz nieśmiało si epojawiłam ale forum wtedy było dla mnie zagadką. Czy wśród was znajde kogoś z okolic Kobierzyc - a konkretnie z Pełczyc.? Fajnie byłoby mieć na forum jakiegoś sąsiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...