Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A jesli moge to wtrace sie w te dyskusje o garazach i wiatach.

My bedzemy mieli 1 garaz i 1 wiate, a to glownie ze wzgledu na duza powiezchnie domu. Jesli bym dodala do tego jeszcze jedno miejsce garazowe to bylaby to forteca a ne domek jednorodzinny ;)

 

Za to zdecydowalismy sie na dosc duzy garaz - szerokosc 3,70m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dzięki woprz za info.A jak będziesz przejeżdzał przez Dobrzykowice to uważaj, bo ja juz powiedziałam męzowi ze taki jeden znajomy z komputra to pisał ze jak sie ma kominek to trzeba koniecznie czujki ppoż i wskazane przeciw powodziowe. :wink:

 

wiedzialem :roll:

:lol: :lol: :lol:

 

a żeby nie było tylko na mnie to zobacz tu

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43048

dzieki woprzpoczytałm sobie do poduszki,fajnie sie spało :evil:

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym widzialam tez domek Wiecha - taki okazaly, ze z daleka mozna go dostrzec :D:D

 

Niestety nie udalo nam sie zobaczylic domku BK - bylismy w hurtowniw Kamiencu - myslalam ze z tego miejsca bedzie widac jej domek, ale albo sie mylilam, albo cos mam z oczami, albo jestem spostrzegawcza inaczej :roll: :roll: :roll:

 

Widać, widać - tylko trzeba wiedzieć gdzie patrzeć,

widać od Kaczmarka (Libet) - dom z wysuniętym garażem

Przy okazji znalazłam wczoraj parę ofert domów na sprzedaż - w okolicy są dwa lub trzy domy, w tym jeden przy głównej drodze

wyobraźcie sobie że stan surowy zamknięty domu ok 200 m na działce ok 1000 m to od 300 do 400 tys

Niewiarygodne - zważywszy że koszty budowy tych domów do tej pory na pewno nie przekroczyły 200 tys a działki tanie

 

Ktoś pisał że dom z garażem dwustanowiskowym wygląda jak forteca - ja mam taki dom 8)

dość rozległa parterówka z podwójnym garażem - rzeczywiście dom wygląda na duży choć w rzeczywistości nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli moge to wtrace sie w te dyskusje o garazach i wiatach.

My bedzemy mieli 1 garaz i 1 wiate, a to glownie ze wzgledu na duza powiezchnie domu. Jesli bym dodala do tego jeszcze jedno miejsce garazowe to bylaby to forteca a ne domek jednorodzinny ;)

 

Za to zdecydowalismy sie na dosc duzy garaz - szerokosc 3,70m

 

i taki argument też może być 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym widzialam tez domek Wiecha - taki okazaly, ze z daleka mozna go dostrzec :D:D

 

Niestety nie udalo nam sie zobaczylic domku BK - bylismy w hurtowniw Kamiencu - myslalam ze z tego miejsca bedzie widac jej domek, ale albo sie mylilam, albo cos mam z oczami, albo jestem spostrzegawcza inaczej :roll: :roll: :roll:

 

Widać, widać - tylko trzeba wiedzieć gdzie patrzeć,

widać od Kaczmarka (Libet) - dom z wysuniętym garażem

Przy okazji znalazłam wczoraj parę ofert domów na sprzedaż - w okolicy są dwa lub trzy domy, w tym jeden przy głównej drodze

wyobraźcie sobie że stan surowy zamknięty domu ok 200 m na działce ok 1000 m to od 300 do 400 tys

Niewiarygodne - zważywszy że koszty budowy tych domów do tej pory na pewno nie przekroczyły 200 tys a działki tanie

 

Ktoś pisał że dom z garażem dwustanowiskowym wygląda jak forteca - ja mam taki dom 8)

dość rozległa parterówka z podwójnym garażem - rzeczywiście dom wygląda na duży choć w rzeczywistości nie jest

 

i tu ujawnia się kwestia kosztów w zasadzie domek dla auta kosztuje tyle samo co dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszytskim. Zgadnijcie co? - Dostałam tyle kredytu ile chciałam - jednak bank zrobił bulbe przyjeli pierwotną wycene rzeczoznawcy która po naszych interwencjach została zwiększona - ale bank sie do niej nie odniósł i dlatego uciał nam troche kaski- ale wsyztsko sie wyjaśniło i jest jak miało być. A z tymi wycenami to jest tak ze ten mój dom rzeczoznawca wycenił wogóle na poziomie 290 tys razem z działką - no niech spróbuje za tyle kupic działke i wybudować - a to wszystko dlatego ze choć gmina bogata i domy budują sie fajowe to jak przychodzi do transakcji to wartosći tych operacji są zanizane na papierze zeby uniknąć wysokich opłat, podatków itp. a taki rzeczoznawca kieruje sie właśnie (żeby nie pokrecic tylko nazwy) rejestrami katastralnymi czy jakos tak - i przez to nie jest absolutnie zniekształcony obraz rynku - rynek sobie, ewidencje sobie.

Wiecie co - ja zaczynam mieć opory z tym pokazywaniem projektu - bo padają hasła z waszej strony że z opisu brzmi to ciekawie i musi być ciekawy itp - no i wiecie - ja tak też myśle i jestem nawet tego pewna - ale wiem tez ze to moja bardzo subiektywna ocena bo to chodzi o spełnienie moich preferencji a nie innych osób - i mam swiadomość ze jest masa osób które stwierdza ze taki sobie, albo wogóle nieciekawy i sie z tym zgodze bo to według ich skali- ale jak juz ktos sie nastawia ze bedzie ok a potem stwierdza ze jednak nie - to smutek . ale nic poddam go jednak waszej ocenie - mam nadzieje ze dzisiaj o ile mąż mi sabotażu nie zrobi i przesle mi skana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu ujawnia się kwestia kosztów w zasadzie domek dla auta kosztuje tyle samo co dla ciebie

 

pewnie tak, ale po to buduję dom żeby był wygodny - nie są mi potrzebne duże powierzchnie sypialni, za to mam komfort psychiczny że nie będziemy się z mężem sprzeczać kto rano będzie w swoim aucie skrobać szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu ujawnia się kwestia kosztów w zasadzie domek dla auta kosztuje tyle samo co dla ciebie

 

pewnie tak, ale po to buduję dom żeby był wygodny - nie są mi potrzebne duże powierzchnie sypialni, za to mam komfort psychiczny że nie będziemy się z mężem sprzeczać kto rano będzie w swoim aucie skrobać szyby

Nie wiem o co się sprzeczać wiadomo że mąż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu ujawnia się kwestia kosztów w zasadzie domek dla auta kosztuje tyle samo co dla ciebie

 

pewnie tak, ale po to buduję dom żeby był wygodny - nie są mi potrzebne duże powierzchnie sypialni, za to mam komfort psychiczny że nie będziemy się z mężem sprzeczać kto rano będzie w swoim aucie skrobać szyby

 

 

I to jest argument.

Jak już robić to pełną wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mmarysia ten dom ma się TOBIE podobać i Twojej rodzinie .Jeżeli się komuś nie będzie podobać to jego sprawa.Najważniejsze że WAM się podoba ,i spełnia WASZE oczekiwania.Proszę o pokazanie projektu,a jeżeli będą uwagi to z myślą szerszym spojrzeniu na dom.Przecież nie musisz się dostosować do wskazówek które mogą się pojawić.Czasami lepiej się dwa razy zastanowić jak popełnic nieodwracalny błąd.Nie myśl że nikt z obecnych nie popełnił błędu.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mmarysia ten dom ma się TOBIE podobać i Twojej rodzinie .Jeżeli się komuś nie będzie podobać to jego sprawa.Najważniejsze że WAM się podoba ,i spełnia WASZE oczekiwania.Proszę o pokazanie projektu,a jeżeli będą uwagi to z myślą szerszym spojrzeniu na dom.Przecież nie musisz się dostosować do wskazówek które mogą się pojawić.Czasami lepiej się dwa razy zastanowić jak popełnic nieodwracalny błąd.Nie myśl że nikt z obecnych nie popełnił błędu.Pozdrawiam Wiech

 

 

święte słowa w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chyba mi już zaczyna odbijać - zaczynam myśleć o budowie kolejnego domu :roll:

czy to jest normalne ? :roll: :oops:

kolejny dom będzie na emeryturze (jak Bóg da to za 15-20 lat - ale by było fajnie :D ) - pod lasem koniecznie,

będzie się składać z trzech pokoi (dzieci będą już mieszkać u siebie), ogrodu zimowego i będzie tam pokój kąpielowy 25 m2 z kominkiem i ogromnym oknem tarasowym wychodzącym na ścianę lasu. W sypialni (w stylu japońskim) będzie kominek 8)

z każdego pokoju będzie wyjście na taras - taras będzie okalał dom, oczywiście parterowy, wyjście na taras będzie też z kuchni (żeby móc szybko np. zerwać zioła do zupy z ogrodu)

eh, chyba muszę na jakąś terapię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...