Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Molly,

nie spotkałas się jeszcze z garażami wyłożonymi płytkami? bo ja tak. i właściciele twierdzą, że mają spokój do konca zycia - ściany się nie brudzą przy wjazdach i wyjazdach auta jak się błotem pochlapie to szlauf i znów czysto, autka spoko można myć w środku - same plusy poza kasą

mmarysia,

czym chcesz wyłozyć podłogę w garazu?

 

 

faktycznie .... to takie proste a ja nawet o tym nie pomyslalam - ze mozna wtedy myc autko w srodku :-) rzeczywiscie tylko koszt ....

 

a jak z kanaliza?? cos trzeba chyba extra zrobic nie???

 

 

jaki tam koszt??

 

Prawde mowic nigdy o czyms takim wczesniej nie pomyslalam, ale to faktycznie niezly pomysl. Wystarczy kupic jak najtansze kafelki - moga przeciez byc nawet z jakis resztek.. ;) a ich ulozeniem zajme sie sama - kiedys juz ukladalam kafelki- nawet fjnie mi wyszlo, mimo ze podloze bylo naprawde nierowne - kladlam kafelki na stare poniemieckie deski drewniane na specjalnym kleju :D Bardzo milo to do tej pory wspominam :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z tym, że mój projekt ukazał się kole 2300 posta bo spora grupa forumowiczów oceniała mój projekt wcześniej np. kasztanka, BK, woprz.

mój indywidualny projekt istotnie rózni się od 98% projektów przedstawianych na forum a czytając posty forumowiczów analizujących indywidualne projekty innych forumowiczów odechciewało mi się pokazywania mojego. gdybym nie chciał pokazywać swego domu to nie umawiałbym się z szanownymi forumowiczami z grupy na wizytę u siebie jak się ociepli.

nie mam też zwyczaju oceniać projektów innych forumowiczów na zasadzie dobry- zły, staram się je oceniać pod względem funkcjonalności a wygląd jest kwestią subiektywną

mmarysia - decyzja należy do Ciebie czy umieścisz na forum swój projekt czy nie

 

 

Wojtek, cos sie pogubilam... ten domek, ktory umiesciles jako twoje logo, to jest ten domek, ktory budujesz?? Bo jesli tak, to to przeciez jest domek z projektow gotowych www (np. http://www.budostrada.pl/projekty_domow_jednorodzinnych.php?projekt=22) , hmmm ?? :o :o

 

Czy ja cos znowu pomylilam??;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka,

jak się rozliczają Twoi kafelkarze?

 

Ustaliliśmy kwote za całość prac, chociaż słyszałam że od niektórych biorą za metr, ale widac u nas tych metrów za dużo :D A za godzine tez nijak sie policzyc nie da, bo mieszkają na budowie, co mi baaardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty w sobotę prawie zawsze jesteśmy w Kamieńcu,jeżeli na dole są podniesione żaluzje to znak że jesteśmy w domu.Zapraszam na gorącą kawę.Edyta 123 ale tempo z dachówkami podziwiam Twoich wykonawców.Dach chyba skończony.Wiech

 

 

Wiech- dzieki za zaproszenie, na drugi raz pewnie skusimy sie na wizyte. Narazie ogladalismy twoj domek z odleglosci min. 100 m :D, wiec anwet nie widzielismy czy tam w ogole sa zaluzje - podziwialismy ogolna kubature domu, zwlaszcza ze nasz zapowiada sie na rownie duzy..:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ok 13-14, ale nie podjezdzalismy blizej, tak tylko z daleka sobie popatrzylismy...

To może umówimy się u woprz'a z wizytą ?

Gdyby nie wyjazd na wizję lokalną prototypu naszego domku to pewnie byśmy także podjechali :)

 

to moze podjedziemy kiedys tam znienadzka do Woprza, tak ze nawet nie zdazy sie przygotowac na wizyte gosci i nie zdazy posprzatac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Póżnym wieczorem odbyłem rozmowę z potencjalnym wykonawcą naszego domku. Określił koszt swojej robocizny za wykonanie domu (projekt - adres www w stopce, pow. użytkowa 168m, sciany silikat 18 na klej+ ocieplenie, beton z gruchy ) na 20 tys. PLN. Obejmowałoby to zrealizowanie ław (wraz z kopaniem ale bez zdjęcia humusu-to po mojej stronie) fundamenty, sciany zewnętrzne, wewnetrzne strop schody, kominy, slowem wykonanie od ław po stan w którym mógłby wejść cieśla. To chyba całkiem dobra cena? Jak myslicie? Martwi mnie tylko że podał ta kwotę bez dokładniejszego liczenie, ot spojrzał na projekt i po 5 min wygenerował wspomnianą kwotę. Oby pózniej sie nie okazało ze czegoś nie wziął pod uwagę i bedzie starał sie to nadrobić kosztem jakosci.

A jeszce i jedno mowił że on robi ławy bez szalunku, beton lany prosto do wykopanych w ziemi rowów - czy tak się robi ? czy to prawidłowe podejscie? Trochę mnie to niepokoi bo śledząc dzienniki budowy forumowiczów widziałem że ławy były zawsze szalowane deskami. Więc jak to jest drodzy forumowicze . Mam obawy czy ta cena mojego speca nie idzie czasem w parze z jego umiętnościami?

A może ktoś z Was może polecić sprawdzoną ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!

BK bardzo podoba mi sie w Twoim projekcie ze masz taras blisko kuchni.Fajnie będzie sie piło poranną kawę i nie będziesz musiała biegać z talerzami przez cały salon.

woprz gratulacje

anndy a widziałes domy które budowali? rozmawiałeś z włascicielami?

jak juz teraz masz wątpliwości to szukaj innych za duze ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

 

Woprz

A może byś jakąś herbatkę postawił na tego 1000 :wink:

 

Wojtek

 

Mnie nie dziwiła możliwość wyłożenia garażu kaflami , ani nie zastanawiałam się nad ewentualną funkcjonalnością, tylko jak Narcyza się spytała czemu nie rzeźnia to po prostu stanęła mi w oczach taka rzeźnia z mego dzieciństwa i to jedynie mnie rozbawiło- zwłaszcza te haki na ścianach nie wiem do czego bo zawsze były puste. A poważnie to jasne, że każdy zrobi tak ,żeby mu się funkcjonowało jak najwygodniej- dla jednego będą to kafle do sufitu, a dla innych tysiące wariantów i każdy będzie dobry ,bo na miarę swego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam super kafelkarzy, komus juz dawałam namiar ale nie pamietam czy to Tobie?

 

chyba mi :oops: ...muszę sprawdzić w wiadomościach i do nich przedzwonię:-)

 

BK fajny domek, świetny rozkład pomieszczeń

 

moje wyglądają tak...

 

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/zoom/rzut_wierzba2_1_zoom.jpg

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/zoom/rzut_wierzba2_2_zoom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cena za kominek z płaszczem wodnym - wkład, dwa zestawy pompowe, pyroliza, jakieś jeszcze dodatki - cena brutto

podpięcie z piecem CO (automatyka) 300 PLN, będzie to robić instalator,

mamy wycenę na wodę - ok 30 punktów, cena 60 za punkt, chyba niezła cena

 

andy - pytałeś o parę rzeczy - u mnie robocizna 21 tys za dom - fundament, drenaż, ściany zewn i działowe, wraz ze zrobieniem dachu (bez więźby)

z tym że nie zrobili wszystkiego ...

szukaj dalej, w zeszłym sezonie za zakres prac jaki opisujesz ludzie płacili ok. 15 tys.

co do tej techniki fundamentów - u mnie tak było, było dużo szybciej no i ściana wydaje się solidniejsza niż z bloczków, ale w paru miejscach się rozlał beton i musieli skuwać żeby móc przykleic styropian do fundamentu - żeby ścianę wyrównać. Wykop musi być spoisty, nie wiem czy teraz to będzie możliwe, u mnie lali beton w folię - folia dodatkowo zabezpiecza ławę od spodu (izolacja) - oczywiście przy odkopywaniu fundamentu żeby ocieplić i zaizolować folia się potargała :-? - generalnie ekipa wykonała parę totalnie debilnych (sorry za wyrażenie) ruchów ale suma sumarum wszystko ponaprawiali i je OK. Do takiej techniki (lanie betonu w wykop) ekipa musi mieć doświadczenie i generalnie to muszą być kumaci i nie mieć dwóch lewych rąk :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...