Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ładne macie domki, a projekt według którego buduje BK to nawet osobiście kiedyś roważałam, tyle tylko że by mi za dużo miejsca zabrał na działce i to mnie zniechęciło.

 

Narcyza - to Tobie obiecałam płytkę dot. projektowania kuchni? Oprócz tej znalazłam kolorowy dom i fotoogród, obie z muratora, nic więcej nei mam. Tzn na bank gdzies mam program do projektowania wnętrz ale się gdzies schował :evil: Jak reflektujesz to daj znac jak sobie to odbierzesz, opcje są trzy: 1. możesz podjechac do naszego mieszkania, 2. moge wysłac pocztą, 3. - I ZA TĄ OPCJĄ GŁOSUJĘ: możesz jakoś po świętach odwiedzić nas w nowym domu :D Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich,

 

asienka

Twoj domek to był długo mój typ. Odpowiadał mi rozkład pomieszczen (oprócz tego strychu na górze, bo wejcie przez lazienke mi nie pasowało) ale w koncu wybralismy Konwalie

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_konwalia_1l.gif

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_konwalia_2l.gif

Robimy troszke zmian

np. likwidujemy lukarne, tylne drzwi z garazu , dostawiamy sciane , zeby drzwi wejciowe byly od frontu, z drzwi balkonowych od sypialni na dole robimy normalne okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Narcyza - to Tobie obiecałam płytkę dot. projektowania kuchni? Oprócz tej znalazłam kolorowy dom i fotoogród, obie z muratora, nic więcej nei mam. Tzn na bank gdzies mam program do projektowania wnętrz ale się gdzies schował :evil: Jak reflektujesz to daj znac jak sobie to odbierzesz, opcje są trzy: 1. możesz podjechac do naszego mieszkania, 2. moge wysłac pocztą, 3. - I ZA TĄ OPCJĄ GŁOSUJĘ: możesz jakoś po świętach odwiedzić nas w nowym domu :D Zapraszam!

aka - wielkie dzięki ale fotoogród i kolorowy dom też mam z muratora a płytkę do projektowania kuchni to juz też mam od koleżanki, jednak bardzo dziękuje, że pamiętałaś widać że na grupę zawsze liczyć można, no i dziękuje za zaproszenie jak zrobisz do końca kominek to chętnie zobacze w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim- miłego dnia - wiosennego przede wszytkim. Dzisiaj w Radio prowadzący w Trójce - Baron - zapowiedizał kilka dni wiosny - ale ponoc ma przyjść jakieś znowu oziębienie po tym - i uznał to za kolejną afere w Polsce - i ja sie zgadzam - to juz przerasta ludzkie pojęcie - niech ta zima juz nie wraca!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czeka Cię jeszcze poniesienie kosztów za obudowę do kominka???

 

my byliśmy jakiś czas temu u "czerwińskiego" wycenił nam kominek na 7.500 na gotowo - wkład, materiały, obudowa i rozprowadzenie kominka na poddasze.

 

czyli masz kominek z rozprowadzeniem cieplego powietrza - a ja kupuję z płaszczem wodnym , droższy ale dodatkowo ogrzewa ciepłą wodę użytkową

cena wydaje się OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

na etapie kanalizy należy przewidzieć kratę odpływową do kanalizy i doprowadzić rurę do garażu - ja tak zrobiłem

 

no i tu jest problem bo

jeżeli masz kotłownię koło garażu

i gaz płynny to nie możesz zrobić odpływu na podłodze garażu :cry:

 

ja mialem ten problem i po prostu zrobiłem spadek na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz płynny jest cięższy od powietrza więc może spłynąć do kanalizacji i wtedy bummm w całej kanalizacji

 

w pomieszczeniach z gazem (odbiornikiem) płynnym - kotłowniach musisz mieć wykonaną tzw. zetkę przy ziemi do odprowadzenia gazu

przepisy zabraniają robienia w takich miejscach odpływów w posadzce

 

co do zakrywania rur gazowych - to 2-3 strony temu rozmaiłem na ten temat z Wojtkiem nie wolno ich zakrywać "na stałe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...