Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam w piękny wiosenny poranek

 

nie cierpię mieć racji ale jak powiedział Wojtek 8 PLN do przodu + mile spędzony dzień

 

 

no a ja to właśnie nie wiem co robić :-?

iść czy nie iść :roll:

 

z jednej strony można by iść bo teoretycznie (celowo podkreśliłem) można zobaczyć coś co się przyda

z drugiej strony praktycznie (również celowo podkreśliłem) ostatnie 2-3 imprezy to taka bryndza że aż szkoda tej kasiory na bilet - możę lepiej byłoby spotakć sie przed targami i tą kasiorę na browara przeznaczyć :lol: :lol: :lol: :lol:

 

albo niech dopłacają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy- ja ci nie pomogę bo nie mam rozeznania w kosztach w zależnosci od pewnych rozwiazań - a dodatkowo ci utrudnię - bo chce ci powiedzieć ze ta lukarna jest fajna - nadaje charakteru całemu domkowi - ważne -bo to elewacja frontowa. Ale rozumiem intencje -sama miałam podobne dylematy. Pozdrawiam

 

PS. Cały domek jest fajny :)

PS2. A zawartość mojego albumu na onecie po kilku dniach zniknęła - o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy,

a jakie okna połaciowe założysz?

2-3 razem czy kazde osobno?

kołnierze zespolone do połaciówek sa droższe o pojedynczych, poza tym cena połaciówek = cenie okien normalnych, zyskujesz w pewnym sensie na robociźnie i nie masz problemu z murowaniem sciany nad lukarna bo jak rozumiem dach bedzie w tym miejscu stanowiłjedną połaćokno połaciowe to koszt 1100zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jak myślicie ile zaoszczędzę rezygnując z lukarny na wejsciem w tym domku: http://www.anndy75.republika.pl . Zamiast lukarny zastosowałbym okna połaciowe (2 lub 3). Proszę o radę.

 

Zaoszczędzisz pewnie niewiele a dużo stracisz - lukarna to efekt, w tym wypadku to elewacja frontowa, to tak jakbyś chciał żonie zaproponować tanie buty typu adidas do ekstra czerwonej wieczorowej kiecki :roll:

 

Poza tym pomieszczenie będzie lepiej doświetlone i fajniejsze - okna połaciowe mają swoje wady, lukarna chyba praktyczniejsza

Nie rezygnuj z tej lukarny, w skali domu to będzie niewiele te pieniądze odbij sobie np. kupując tańsze dachówki albo materiały na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jak myślicie ile zaoszczędzę rezygnując z lukarny na wejsciem w tym domku: http://www.anndy75.republika.pl . Zamiast lukarny zastosowałbym okna połaciowe (2 lub 3). Proszę o radę.

 

dobre okno połaciowe (np. uchylno obrotowe-takie 140) około 1.000 PLN

większy rozdzielacz na skrzynce co na piętrze + kaloryferek + głowica termostatyczna + rura ok 600 sztuka

do tego robocizna

policz koszt lukarny i wyjdzie ci wariant cenowy

 

moim zdaniem musisz bardzo oszczędząc żeby ci się to opłacało bo w normalnych warunkach wyjdziesz gdzieś w okolicy 0

 

do tego dochodzi estetyka i tu niestety będziesz w pelcy na wygladzie -ergo .. zostaw tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka sama tego chciałaś

 

więc

 

Bardzo fajny projekt, szczególnie rozkład pomieszczeń na górze – optymalny i idealny do wykorzystania .

 

Sugestie

1. nie robił bym ściany pomiędzy spiżarką a kotłownią

po pierwsze masz przejście z garażu od razu do kuchni i spiżarki – czyli nie ładujesz się z zakupami przez całą chałupkę

po drugie masz większą spiżarkę

2. te dwie połaciówki nad schodami (o ile dobrze czytam projekt) to nie jest optymalne rozwiązanie (mycie, zasłanianie, otwieranie) ja osobiście zastanowiłby się nad drobną modyfikacją okna na ścianie elewacji

 

ale jak wspomniałem wcześniej b. fajny projekt choć do pełni szczęścia przydały by się przekroje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka sama tego chciałaś

 

więc

 

Bardzo fajny projekt, szczególnie rozkład pomieszczeń na górze – optymalny i idealny do wykorzystania .

 

Sugestie

1. nie robił bym ściany pomiędzy spiżarką a kotłownią

po pierwsze masz przejście z garażu od razu do kuchni i spiżarki – czyli nie ładujesz się z zakupami przez całą chałupkę

po drugie masz większą spiżarkę

2. te dwie połaciówki nad schodami (o ile dobrze czytam projekt) to nie jest optymalne rozwiązanie (mycie, zasłanianie, otwieranie) ja osobiście zastanowiłby się nad drobną modyfikacją okna na ścianie elewacji

 

ale jak wspomniałem wcześniej b. fajny projekt choć do pełni szczęścia przydały by się przekroje

 

bardzo sie ciesze ze podoba Ci sie nasz projekt ... !!!!!!!!!!!!!

no myslimy o tym, zeby wstawic nad schodami jedna polaciowke :-) coby doswietlic schody-zeby nie bylo na nich przytlaczajaco ciemno....

jaka modyfikacje masz na mysli??? okno w scianie???

 

przekroje moze pozniej :-) wieczorkiem albo jutro :-)

 

hmmm a myslisz ze mozna tak zostawic bez sciany miedzy kotlownia a spizarnia? wlasciwie to dobry pomysl .... nie pomyslalam o tym.....

ale nie bedzie w tej spizarce za cieplo razem z kotlem? :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanka sama tego chciałaś

 

więc

 

Bardzo fajny projekt, szczególnie rozkład pomieszczeń na górze – optymalny i idealny do wykorzystania .

 

Sugestie

1. nie robił bym ściany pomiędzy spiżarką a kotłownią

po pierwsze masz przejście z garażu od razu do kuchni i spiżarki – czyli nie ładujesz się z zakupami przez całą chałupkę

po drugie masz większą spiżarkę

2. te dwie połaciówki nad schodami (o ile dobrze czytam projekt) to nie jest optymalne rozwiązanie (mycie, zasłanianie, otwieranie) ja osobiście zastanowiłby się nad drobną modyfikacją okna na ścianie elewacji

 

ale jak wspomniałem wcześniej b. fajny projekt choć do pełni szczęścia przydały by się przekroje

 

bardzo sie ciesze ze podoba Ci sie nasz projekt ... !!!!!!!!!!!!!

no myslimy o tym, zeby wstawic nad schodami jedna polaciowke :-) coby doswietlic schody-zeby nie bylo na nich przytlaczajaco ciemno....

jaka modyfikacje masz na mysli??? okno w scianie???

 

przekroje moze pozniej :-) wieczorkiem albo jutro :-)

 

hmmm a myslisz ze mozna tak zostawic bez sciany miedzy kotlownia a spizarnia? wlasciwie to dobry pomysl .... nie pomyslalam o tym.....

ale nie bedzie w tej spizarce za cieplo razem z kotlem? :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobilam zdjecia naszemu projektowi :)

 

do poogladania w albumie :-)

 

troche kiepsko mi wyszlo, bo sie spieszylam ale mam nadzieje ze cos tam widac

czekam na krytyke :-) oceny i inne wnioski, rady, porady, analizy :-)

 

pozdrawiam wiosennie

Bardzo mi się podoba rozwiązanie kuchni, jadalni i salonu to jest ta część domu, :lol: którą lubie najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...