Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zegnam wszystkich - ide zła do domu- mój kredyt znowu się kopci - Pan analityk techniczny w banku Millenium postanowił w przysługującym mu czasie zrewidować poprzednią pozytywną decyzje :o i wymysla schody - to sie jakoś skończy - ale ile nerwów zeżre - i po co?? Tym razem wymyślili ze pieniadze jakie im wychodzi ze oprócz kredytu będę potzrebować na zamknięcie inwestycji powinnam włozyc na początek zanim mi przeleją swoje transze - nikomu nie wydaje sie zasadne mieszkanie we własnym mieszkaniu do końca budowy i wykańczanie domu ze srodków uzyskanych dzięki sprzedaży - nie! - mam sprzedać i mieszkać w barakowozie chyba po to zeby na koniec dostać kredyt. Ludzie - trzymajcie mnie!!!!!!!! :evil: Kiedy mnie wiosna przestanie cieszyc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mmarysia

zmień bank

polecam BPH (nie robią bzdurnych problemów - mam tam kredyt) i BZWBK :wink: - kredyt w PLN nienajgorszy

 

W BZWBK traktują mieszkanie jako może nie zabezpieczenie ale w oddziale każą podpisywać takie coś w umowie że to niby sprzedasz mieszkanie - wiesz co można sobie zrobić z takim oświadczeniem :wink: a kredyt dostajesz bez problemu

millenium ma po prostu taką kadrę - mają mało szkoleń i są kiepsko opłacani i to widać - ale oferta jest za to bbardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mon proponuje zaopatrzyć sie w sole otrzeźwiajace i tak na wszelki wypadek nosić zawsze przy sobie,bo na kazdym etapie budowy sa one potrzebne a jaki projekt wybrałaś?

 

[/b]

 

wybrałam Sandrę Archipelagu, oto link:

 

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=374&CanBack=1

 

troche chcemy pozmieniać w środku, ale bez rewolucji /te pieruńskie kręcone schody.../

 

- no cóż, "odlotowy" dach przyjdzie mi chyba wyprostować ....marzyłam sobie tak z roczek a teraz spotkanie z rzeczywistością :cry:

 

mam pierwszą wycenę projektu /stan surowy otwarty /- wycena na podstawie założeń "projektowych"/mam na myśli obmiary i technologie:Ytong 36,5 i 24, strop Teriva/, ale fachowcy maja mnóstwo zastrzeżen do "wyliczeń" przedstawionych przez pracownię- zwłaszcza a'propos dachu...

 

Poopowiadam Wam trochę Doświadczeni - może słowo komentarza ...

 

a więc /netto/ PLN

R-Robocizna, M-materiały, S-sprzęt

 

1. Wykonanie fundamentów total 14 570 PLN w tym:

R-2500, M-8960, S-1710

 

2. Stan zero 30 659:

R-5750, M-17797, S-7111

 

3. Ściany parteru- roboty murarskie 28 358:

R-6420, M-21931

 

4. Elementy żelbetowe 40 760:

R-9126, M-30416, S- 1217

 

5. Ściany poddasza 5630:

R-1140, M-3970, S-512

 

6. Kominy i przewody wentylacyjne 12066:

R-3486, M-8580

 

7. Ściany działowe 10 090:

R-2928, M-7162

 

czyli :

Robocizna: 32 756 PLN,

Materiały: 98 828 PLN,

Sprzęt: 10551 PLN

Co daje razem: 142 137 PLN + VAT to TOTAL: 152 086 PLN

 

a teraz najgorsze:

DACH

-/dachówka karpiowka z obróbkami i oknami połaciowymi/ 41 390 PLN netto,

-cena orynnowania: 3886 PLN

-cena drewna i stali /obmiar na podst. Archipelagu - do poważnego skorygowania ponoć/ 15 405 PLN

-robocizna 18 590 PLN

czyli razem jakieś 80 tys.

 

Wycena nie obejmuje tarasu i schodów z przodu oraz ocieplenia ścianek fundamentowych.

 

Zastanawiamy się jeszcze nad Porotherm'em i oczywiście wyprostowaniem dachu z inną dachówką...

nie ma co- taki łuczek dachowy warty jest tyle co luksusowa podróż dookoła świata ...

 

BK-czy mogę się ładnie uśmiechnąć o namiary na Twoją polecaną Panią Architekt??? :lol:

Z góry dzięki!!!!

 

Pozdrawiam wszystkich mocno,

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na priva wysyłam

Wycena faktycznie z kosmosu - przypomina pierwsze wyceny jakie my dostaliśmy na dom, to też byli kosmici :roll:

 

Wychodzi na to że stan zero jeszcze droższy niż u mnie :-? i to z drenażem

Dom piękny, reprezentacyjny, ale te kręcone schody faktycznie mogą nie być najwygodniejsze

 

Widziałam budowę takiego domu - moja ekipa taki wybudowała, była to taka wizyta referencyjna

sporo można złego powiedzieć o mojej ekipie ale domek zbudowali dość solidnie, jesteśmy w sumie zadowoleni

 

bardzo jesteśmy zadowoleni z drenażu - z tego że go mamy i z tego jak go wykonali - ostatnio byliśmy na działce, działka suchuteńka, woda tylko w jednej studzience - tej do której był skierowany cały drenaż, wiemy że dom nie stoi w wodzie

troche kosztowało, ale warto

Nie toniemy w błocie pod domem, tylko w drodze do domu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojty

230 za 200 m2 z takim dachem pewnie możan trochę taniej ale nie dużo

 

nie zmieniaj tego dachu bo cały urok projektu w tym włanie dachu

a nie wydaje mi się żeby było dużo taniej jak go wyprostujesz być mozę łštwiej ale nie taniej

 

Nieee, to jest jednak bardzo drogo!! Na poczatku myslam ze to moze jeszcze z oknami... Ale za stan surowy z dachem....

 

My za robocizne bedziemy palcic prawie o polowe taniej- fundamenty z ociepleniem i ulozeniem rury drenażowej wokol budynku, a dom jeszcze wiekszy - uzytkowym poddaszem.

 

Co do dachu to jeszcze sie nie wypowiadam - wlasnie szukamy ekipy.

 

Materialy to tez kwestia rodzaju wiec trudno powiedziec, ale chyba tez troszku drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojty

230 za 200 m2 z takim dachem pewnie możan trochę taniej ale nie dużo

 

nie zmieniaj tego dachu bo cały urok projektu w tym włanie dachu

a nie wydaje mi się żeby było dużo taniej jak go wyprostujesz być mozę łštwiej ale nie taniej

 

Nieee, to jest jednak bardzo drogo!! Na poczatku myslam ze to moze jeszcze z oknami... Ale za stan surowy z dachem....

 

My za robocizne bedziemy palcic prawie o polowe taniej- fundamenty z ociepleniem i ulozeniem rury drenażowej wokol budynku, a dom jeszcze wiekszy - uzytkowym poddaszem.

 

Co do dachu to jeszcze sie nie wypowiadam - wlasnie szukamy ekipy.

 

Materialy to tez kwestia rodzaju wiec trudno powiedziec, ale chyba tez troszku drogo.

 

 

sorry tak to jest jak sie czyta połebkach

 

ta cena jest w okolicach ok pod warunkiem że dotyczy ssz z

ściankami działowymi w środku wykończoną elewacją zewnętrzną i doprowadzonymi przyłączami

czyli tyle i tyle potrzbujesz wydać zanim zaczniesz wykańczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz - niezupełnie - przecież to cena bez ocieplenia i robocizny za ocieplenie, czyli niezupełnie do wykończenia, już nie mówię o tynkowaniu

 

Poza tym nie ma mowy o szczegółach np. wylanie chudziaka pod posadzkę, czy to jest w stanie zero czy nie i innych rzeczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monbor,

w tym garażu to sie nawet dwa maluchy nie zmieszczą, po drugie schody tego typu jak Ty masz w projekcie by były funkcjonalne promień łuku powinien byc min. 122cm - to pisze z własnego doświadczenia bo mam takie samo rozwiązanie w swoim projekcie, łuki dachu tez sa elementem trudnym i kosztownym w wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli nie za dobrze przeczytałem projekt - do czego służ w takim razie te 2 połaciówki jedna nad drugą

 

 

to zależy jaki kociołek i jaka instalacja jeśli np. tzw lodówka to nie grzeje

 

 

no te połaciówki jedna nad druga maja doswietlic klatke schodowa ...... myslimy ze moze wystarczy jedna polaciowka ..... ale nie jestem pewna :-)

 

no jaki kociolek? kociolek i zasobnik a czy lodowka to nie wiem :-)

wiem ze lodowka bedzie z kuchni hi hi hi

co to jest kociolek lodowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobilam zdjecia naszemu projektowi :)

 

do poogladania w albumie :-)

 

troche kiepsko mi wyszlo, bo sie spieszylam ale mam nadzieje ze cos tam widac

czekam na krytyke :-) oceny i inne wnioski, rady, porady, analizy :-)

 

pozdrawiam wiosennie

Bardzo mi się podoba rozwiązanie kuchni, jadalni i salonu to jest ta część domu, :lol: którą lubie najbardziej

 

 

milo mi

chcialam zamknieta kuchnie i rownoczesnie otwarta w miare przestrzen :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz - niezupełnie - przecież to cena bez ocieplenia i robocizny za ocieplenie, czyli niezupełnie do wykończenia, już nie mówię o tynkowaniu

 

Poza tym nie ma mowy o szczegółach np. wylanie chudziaka pod posadzkę, czy to jest w stanie zero czy nie i innych rzeczach

'

dla tego napisałem sorry bo się nie wcztywałem tylko wziąłem dużą kwotę

 

poza tym jak ma ytonga 36,5 to nie robi ocieplenia

+ to że uznałem że tynki i chidziaki są w cenie

 

w tym co opisano to cena rzczywiście wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do garażu to też radziłabym powiększenie, ale nie powiedziałabym że dwa maluchy to się nie zmieszczą, zmieści sie spokojnie jeden kombi z takich normalnych i jeden seicentopodobny albo matiz, golf albo coś równie niewielkiego

my mamy 30 m2 i żałujemy że nie powiększyliśmy garażu

w lecie pewnie samochody i tak będą pod chmurką a w zimie pewnie rowery schowamy gdzieś na strychu żeby autka bez problemu się mieściły w garażu,

trzeba pewnie będzie nieźle się nagimnastykować żeby zmieścić dwa auta ale pewnie się da.

I zlikwiduj te wszystkie udziwnienia w bryle - wyjdzie na pewno dużo taniej bez łuków a wyglądać też będzie OK - jeśli oczywiście architekt-autor się zgodzi

Archipelag słynie z tego że jest troche niedoróbek w wyliczeniach :-? Ale od czego są konstruktorzy i forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena jest z księżyca i zrobiona wg KRB i należy ją mocno negocjować, pierwsza rzecz to sprzęt - za 10tys zł to nie wiem co wchodzi w tę kwotę, wibratory, koparka, pompa do betonu, jakiś HDS - 3 tys góra,

druga rzecz to dach - zamiast karpiówki weź zakładkową ale o stosunkowo niewielkich rozmiarach i już jest taniej - karpiówka to 36szt/m2 a zakładkowa tylko 14sz/m2 łaty nie bijesz co 5cm tylko co 15cm więc kolejna oszczedność robocizna parteru jest tylko o 100zł niższa od prac dachowych - kolejna mina do negocjacji, a już ściany działowe za 10tys - WYRZUĆ TEN KOSZTORYS DO KUBŁĄ!!!!!!!!!!!!!!

a wykonawcy powiedz, że za 40% wartości jego kosztorysu możesz go wziąć do pracy

mnie mój dom wyniósł taniej a jest większy i dach ma bardziej pokręcony od Twojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...