Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich :D . To mój debiut na forum.

Od niedawna mieszkam we Wrocławiu, a od jakiegoś czasu szukam działki budowlanej i stąd pytanie - jakie okolice byście mi doradzili ? Ważna jest oczywiście cena działki (maks. 150-200 zł/m2), bliskość przedszkola, szkoły, podstawowych sklepów i ośrodka zdrowia - Wrocław lub okolice.

 

Być może temat już był wałkowany, ale nie mam pojęcia jak wyszukiwać w konkrenym wątku informacji (inaczej niż strona po stronie).

Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Poszukiwaczu - za takie pieniadze znajdziesz super dzialke - ponieważ ja lubie wrocław gdyby mnie było na to stac zostałabym w samym mieście - i wtedy szukałabym na stronach urzędu miejskiego przetargów na działki w samym mieście - kiedyś na przykład były fajne w okolicach Wietrznej - Krzyki - ale ceny jak dla mnie nieosiaglane - choc Krzyki uwielbiam bo mieszkam od dawna. W takim przypadku masz juz zabudowę instniejacą , całą infrastrukture, wiesz jakich sąsiadów itp - no chyba ze pragniesz lasu, przestrzeni itp - tego w miescie nie znajdziesz - dla mnie idealnym układem byłby duzy dom z ogrodem ale w mieście - obok szkoła, komunikacja miejska, sklep - ale nie mozna miec wsyzstkiego. Skoro sama buduje sie za południu Wrocławia - to własnie te okolice ci polecam - choc tu trudniej chociazby o tą szkołe - szkoła to jeszcze - ale przedszkole - kiszka - dlatego pozostają Bielany Wr. Kamieniec Wr, Kobierzyce (to juz dalej- tu ja), Kąty Wr, Smolec. Miłego szukania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na działkę wydać maksymalnie 120 tys.,

wystarczy mi 600-800 m2

Ostatnio troszkę jeździłem. Na Bielanach wg mnie jest dosyć głośno, a jeżeli już mieszkać za miastem, to warto mieć z tego jakieś korzyści.

Co sądzicie o Wysokiej, nie moge tam znaleźć żadnych ofert sprzedaży działek ... ? A Wojszyce i Ołtaszyn to chyba troche za drogie okolice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Wysoką będzie szła obwodnica Wrocka, więc uwazaj na ewentualną lokalizację działki, Wojszyce, Ołtaszyn to ceny sa od 250-350zł/m2 i miej na uwadze wysoki poziom wód gruntowych - mieszkam na Ołtaszyni i widzę jak wokól ludki po deszczu pompuja wodę z parteru

do 2007 ma ruszyc budowa obwodnicy Bielan tak jak centrum A4 do Magnic więc ta droga przez wioskę bedzie droga lokalną, poza tym Dębowa jest po lewje stronie Bielan , z dala od przewidywanej trasy obwodnicy.

sam buduje po lewej stronie Bielan i nie moge potwierdzic hałasu - do drogi mam ponad 500m a te działki o których pisze jakies 450m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział, gdzie będę pracował za kilka-, kilkanaście lat na pewno ułatwiłoby mi to wybór, ale wiadomo jakie są czasy - dziś tu, jutro tam ...

Dlatego nie chciałbym bardzo uzależniać miejsca zamieszkania od miejsca pracy, jedyne kryterium to dobry dojazd do centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

centrum to nie tylko dworzec

żeby dostać się spod dworca np na Grunwald (też centrum) może zabrać nawet 40 minut

a np. na grunwald ja jadę ze swojej działki od 25 - 35 minut, autobus pewnie tyle samo

jeśli popatrzysz na mapę to Kamieniec jest w dokładnie takiej samej odległości od rynku co Bielany

 

pojęcie cedntrum jest względne

gdybym ja miała tyle kasy co poszukiwacz wybrałabym Pawłowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj dostalismy informację, że jest już pozwolenie na budowę.

Się zacznie..... :o

 

pozdrowienia wiosenne dla Wszystkich

 

Tab gratulacje

żeby wam się darzyło lepiej niż nam na tej budowie

i życzę Gwiazdki w nowym domku - to jest realne pod warunkiem że będziecie dobrze pilnować ekipy

Powodzenia

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...