Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

poszukiwacz

zdecyduj się na coś

sorry ale póki co to trochę takie zawracanie .....

 

musisz coś tam sobie założyć

np. mam rodzinę w Krakowie czy Legnicy wtedy Bielany albo Strzelin albo kąty

 

np. będę opierał się na czasie dojazdu do rynku

albo muszę mieć przyzwoitą szkołę dla dzieci wtedy np kamieniec

itd itp. nie chodzi nawet o to żeby nie strzępić języka tylko o to żeby jakoś wyartykułować czego tak na prawdę potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mieszkam przy Komandorskiej (Krzyki - Południe), a pracuję w okolicach Robotniczej.

Hmm... woprz, wydaje mi się, że jasno określiłem w poprzednich postach swoje wymagania.

Jak pisałem wcześniej - dopiero 'rozpoznaję' okolicę i chciałem się dowiedzieć jakie rejony polecacie.

 

Dziękuję wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na działkę wydać maksymalnie 120 tys.,

wystarczy mi 600-800 m2

Ostatnio troszkę jeździłem. Na Bielanach wg mnie jest dosyć głośno, a jeżeli już mieszkać za miastem, to warto mieć z tego jakieś korzyści.

Co sądzicie o Wysokiej, nie moge tam znaleźć żadnych ofert sprzedaży działek ... ? A Wojszyce i Ołtaszyn to chyba troche za drogie okolice ...

 

poszukiwacz

 

- jestes naprawde przekonany, ze chcesz miec dzialke 600-800m?

Na poczatku tez zakladalam, ze 600-700m mi w zupelnosci wystarczy, ale jak zobaczylam takie dziaki a potem jeszcze domy zbudowane na takich malych dzialkach tp odrazu zweryfikowalam swoje marzenia ;). Moze inni forumowicze maja inne spostrzezenia, ale moim zdaniem to troche malo. Jesli chesz postawic dom o powierzchni 150m2 (nawet z uzytkowym poddaszem) i posadzic troche drzewek dookola, no przede wszystkim nie zagladac sasiadom w okna to radzilabym rozgladac sie za dzialkami ok 1 000, a moze nawet i wiekszymi (o ile lubisz kosic trawe;).

 

Co do lokalizacji - rok temu byla piekna dzialka w Zernikach Wroclawskich - naprzeciwko "malego parku", ogrodzona, naokolo istniejaca zabudowa, daleko od linii energetycznej, ale niestety 200 zl/m (calosc 1 000m2).

Osobiscie poza Kamiencem ( :D ) podoba mi sie tez Ramiszow - przesliczna okolica, ale niesttety trudno o wolne dzialki i to jeszcze w normalnej cenie. Ale tam mialbys pewnosc ze obwodnicy nie bedzie - na osiedlu mieszka prezydent miasta...;).

 

Co do WYsokiej - tez mi sie kiedys podobala, ale juz rok temu kosztowala 150zl/m i nie bylo dzialke mniejszych niz 1 000m. Ale tam musialbys sie "wbic w tlum" - mowia ze to jest osiedle Wroclawskich VIPow ;) ;) :D:D:D - podobo mieszkaja tam sami znani lekarze, prawnicy itp :D - dla posrednika w biurze nieruchomosci byla to olbrzyyyymia zaleta - dla nas niekoniecznie ;). Podobno chlopaki tam mieszkajacy sa tak "wygadani" ze im zadna obwodica nie straszna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, piękne dzięki za wszelkie komentarze do wyceny Sandry - to dopiero pierwsza jaką otrzymaliśmy ale sole trzeźwiące były potrzebne :D

Przeglądałam wyceny podawane na forum i też są tak bardzo rozbieżne, że trudno mi było dopasować "jakąś średnią" do Sandry, a nie mogę na forum znaleźć kogoś, kto buduje ten domek / albo jak już buduje to jest tak tym zaaferowany, że się nie odzywa :lol: /

 

Ale kilka elementów tej wyceny -nawet mnie "jeszcze laika"-zastanowiło - chociażby ten sprzęt za 10tys. No cóż, pozostałe ekipy ociągają się troche z wycenami, ta była pierwsza- szukam dalej :))

Trafiliśmy już do super dekarza - i to dzięki Wam oczywiście, no i zobaczyliśmy "swiatełko" :)

Prawdopodobnie sami będziemy szukać wykonawców do poszczególnych etapów /+dobry kierownik budowy/ chociaż wcześniej myśleliśmy o generalnym wykonawcy. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

BK - przepiękne dzięki za namiary na Panią Architekt /będzie miała co robić zwłaszcza po Forumowiczowch komentarzach :D /

 

No i strasznie dziękuję, że wspomnieliście o wielkości garażu - swego czasu wszczęłam alarm w tym temacie, ale mój mężyk twierdzi, że garaż wystarczająco wielki /a potrzeba na dwa auta słusznej wielkości/. Coś mi sie zdaje, że będzie mi parkował furę... :lol:

 

Raz jeszcze wielkie dzięki za wszelkie uwagi - czekam na jeszcze

:lol:

 

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj dostalismy informację, że jest już pozwolenie na budowę.

Się zacznie..... :o

 

pozdrowienia wiosenne dla Wszystkich

 

Tab gratulacje

żeby wam się darzyło lepiej niż nam na tej budowie

i życzę Gwiazdki w nowym domku - to jest realne pod warunkiem że będziecie dobrze pilnować ekipy

Powodzenia

Beata

 

Gwiazdki 2006? Bo na 2005 to na pewno nie załapiemy się, to wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

Byłoby miło :)

 

Juz mojej 1 polowie zapisalam w komorce przypomnienie, coby sie zapytal o tych parkieciarzy - bo on z tym kolega pracuje :D:D. Przypomnienie ma nastawione na 10,30 - wiec liczac ze mi przez gg poda namiar o 11,00 to moze o 11,10 przekaze cie te wiadomosc dalej ;) - oczywiscie o ile moi przelozeni nie zauwaza ze siedze na forum zamiast ciezko pracowac :D:D - to wtedy bedziesz musiala czekac az wroce do domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukiwacz nie bierz tego do siebie 8)

 

chciałem raczej wskazać na pewne obiektywne czynniki które pwinieneś brać pod uwagę

 

dzieci, paraca, rodzina, znajomi, hobby itd

 

proponuje wybrać sie w weekend w kilka wskazanych rejonów. odstawić autko i zrobić sobie spacerek. zatanowić się jak bedzie to wyglądać wiosną, latem i jesienią i zimą wyobrazić sobie jak teren może się rozwijać

i jak już któraś okolica się wam spodoba to pojechać tam w dzień powszedni (nie w czasie wakacji ani ferii) i zobaczyć jak wygląda dojazd o np 7-8 rano.

 

trzeba zapytać w gminie o plan zagospodarowania, żeby się nie okazało że ktoś wam za płotem wybuduje warsztat samochodowy, dyskoteke albo oborę na 1500 krówek.

zagadzam się że 600-800 m to zupełne minimum i lepiej kupić 2x tyle za 100 i zapeniam, że da się kupic w tej cenie dobrą działkę w dobrej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

Byłoby miło :)

 

Juz mojej 1 polowie zapisalam w komorce przypomnienie, coby sie zapytal o tych parkieciarzy - bo on z tym kolega pracuje :D:D. Przypomnienie ma nastawione na 10,30 - wiec liczac ze mi przez gg poda namiar o 11,00 to moze o 11,10 przekaze cie te wiadomosc dalej ;) - oczywiscie o ile moi przelozeni nie zauwaza ze siedze na forum zamiast ciezko pracowac :D:D - to wtedy bedziesz musiala czekac az wroce do domku :D

 

 

ojej :-) jaki plan dnia :-) - kawalka dnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monbor,

w tym garażu to sie nawet dwa maluchy nie zmieszczą, po drugie schody tego typu jak Ty masz w projekcie by były funkcjonalne promień łuku powinien byc min. 122cm - to pisze z własnego doświadczenia bo mam takie samo rozwiązanie w swoim projekcie, łuki dachu tez sa elementem trudnym i kosztownym w wykonaniu

 

 

Wojtek -doszperałam w Twoich starych postach :oops: , że masz schody "zakładkowe -po których się fajnie chodzi" :lol: :lol: :lol:

/co to som "zakładkowe" :oops: ?/

a zakładając, że dobrze odczytałam z projektu / a założenie niestety ryzykowne :lol: / to promień łuku w moim domku ma 115 cm. Baaardzo źle ?????

......

dzięki,

mon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegnam wszystkich - ide zła do domu- mój kredyt znowu się kopci - Pan analityk techniczny w banku Millenium postanowił w przysługującym mu czasie zrewidować poprzednią pozytywną decyzje :o i wymysla schody - to sie jakoś skończy - ale ile nerwów zeżre - i po co?? Tym razem wymyślili ze pieniadze jakie im wychodzi ze oprócz kredytu będę potzrebować na zamknięcie inwestycji powinnam włozyc na początek zanim mi przeleją swoje transze - nikomu nie wydaje sie zasadne mieszkanie we własnym mieszkaniu do końca budowy i wykańczanie domu ze srodków uzyskanych dzięki sprzedaży - nie! - mam sprzedać i mieszkać w barakowozie chyba po to zeby na koniec dostać kredyt. Ludzie - trzymajcie mnie!!!!!!!! :evil: Kiedy mnie wiosna przestanie cieszyc???

MMarysiu o ile dobrze zrozumiałem to chodzi o to zeby najpierw wykorzystać swoje pieniądze (wkład własny) a pózniej banku?? I na początku o tym nie informowali? Qrcze a ja zastanwiam się właśnie nad Mlenium - poniekąd po z Tobą bardzo miłej rozmowie, poniekąd po wizycie w Open Finance, ale czytając Twoje "przeboje" z nimi to zaczynam tego banku nie lubieć. Czekam na dalsze relacje z walki z Millenum. Ile to juz trwa odkąd złożyłaś wniosek? Chyba przeginają ..

Powodzenia i trzymaj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wybrałam Sandrę Archipelagu, oto link:

 

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=374&CanBack=1

 

[Pozdrawiam wszystkich mocno,

mon

Projek bardzo fajny. Od dachu to musisz mieć super super fachowców bo mozna wydać kupe pieniedzy a efektu nie bedzie. A swoja drogą zastanawiła bym się czy nie budować tańszego domu i jechać w podróz dookoła swiata.

Pozdrawiam wszystkich i zycze miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Asieńka w Twoim prokjekcie bardzo podoba mi się osobne wc i łazienka. To się bedzie sprawdzało w przypadku gosci.Tez tak chciałam ale nie wyszło. To okno w pomieszczeniu nr.1 na piętrze to doświetla klatkę tak? a wogóle widać Twój dom z drogi na Jelcz-Laskowice?

 

Bartar - jeżeli chodzo o okno, to tak doświetla ono klatkę schodową nio i hol na poddaszu...

a mój domek widać oczywiście z drogi jak się na jelcz jedzie...jak są te działki koło stawu (niestety stawu za bardzo nie widać:-) to mój domek jest po prawej stronie stawu taki z dwukolorową dachówką...

 

do wszystkich zainteresowanych: zrobiłam sobie ostatnio z mężem mały rajdzik po sklepach z kafelkami...

Cermag- duży wybór kafalek, fajne ekspozycje łazienke, jest też mnóstwo zlewów, wanien, kibelków...

Pamos na Kazimierza Wielkiego - jest tu praktycznie to samo co w cermagu (troszeczkę mniej) ale za to ceny korzystniejsze, kafelki które zamierzamy kupić do łazienki w cermagu kosztują 80 zł a tutaj 68 zł/m2...nio i dużo promocji...

DEKOR na Armii Krajowej - jak dla mnie nic ciekawego tam nie było, a ceny niektórych płytek zbyt wygórowane...

 

a tak w ogóle to Witam Forumowiczów po krótkiej przerwie i cieszę się, ze WIOSNA do nas w końcu przyszła... :D :lol: :D

ale "napłodziliście" materiału do czytania...

 

a teraz małe pytanko: poszukuję drzwi wejściowych, drewnianych...czy ktoś ma jakieś namiary...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kredyty...wybierzcie się do BPH, mają tam teraz naprawdę fajną ofertę a kredyt załatwia się szybko, bez żadnych problemów a kasiorka po podpisaniu umowy jest szybciutko na koncie...

 

podaję namiary na bardzo miłą panią od kredytów Ewa Chudobska 3697153, bank na Powstańców Sl. na rondzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...